Jump to content
avkhackteam

Cum vezi cine te suna cu nr ascuns

Recommended Posts

:D hai sa vedem cine ne suna cu numar ascuns

Prima oara intram pe telefonip.ro unde ne facem cont (este free) apoi ne confirmam contul bla bla bla .. primim un mail cu niste setari de la ei ... intram aici http://www.counterpath.com/index.php?menu=Products&smenu=xlite si descarcam x-lite .

Dupa ce instalam x-lite pe pc il configuram cu setarile care le-am primit prin mail de la telefonip.ro acum urmeaza sa configuram telefonul mobil ;) trebuie sa redirectionam apelurile cu numar ascuns catre numarul care il primim de la telefonip.ro .Eu la v1075 al meu il setez asa: Setari - Redirectionare apel - Apeluri voce - Active redirectionare "Daca nu este disponibil" La numarul dat de telefonip.ro cu alte cuvinte daca vad ca ma suna un numar ascuns apas tasta NO si il redirectioneaza catre numarul de la telefonip (iti dai seama de asta pt ca iti va suna pc-ul daca ai instalat x-lite si l-ai configurat ) daca vrei ii poti raspunde chiar poti inregistra convorbirea . Acum k sa ii vezi numarul de tel >:) intri pe telefonip.ro te logezi dai pe "Apeluri primite" si ii vei vedea numarul de telefon acolo :) Succes si sper ca ati inteles ... daca nu postati orice nelamurire :) aaa era sa uit acum am vzt ca nu merge pe cartela decat pe abonament .... (eu fol abonament)

LE: made by me (avkhackteam) daca este sa copiati acest mic tutorial pls puneti creditz ;)

Link to comment
Share on other sites

Eu stau si ma intreb cat de serioasa o fi chestia asta cu telefonip?

ce aberatie =))) hahahaaa :D

in loc sa iti pui intrebarea asta mai bn faceai ce am scris mai sus si iti dadeai seama :) knd am zis sa ma intrebati orice nelamurire ma refeream sa ma intrebati dupa ce incercati nu asa ca in p***a 8)

telefonip nu pt asta e facut in mod normal ... dar cred ca ti-ai dat seama :)

si mere perfect treaba

succes

Link to comment
Share on other sites

Eu ma refeream la faptul cat de serios e telefonip.ro pt ca ma gandeam sa nu fie vreo vrajeala ceva sa-ti copieze numarul si sa-l foloseasca ei. Ca mi se pare chiar prea de tot sa fie si gratis.

bai nene telefonip.ro e un serviciu de telefonie voip in slbz si ce numar sa iti copieze ? k ei sunt cei care iti da un numar :))) . Mai bn dute pe site-ul telefonip si citeste dreaq acolo tot apoi mai documenteaza-te despre voip

Link to comment
Share on other sites

...dap...mai toti la inceput de drum care ofera VOIP ...iti dau si numar si convorbiri Free...etc. (ex. voipstunt si cei de seama lor)...dupa care se jmecheresc si te pun la plata :D ...oricum important ii ca daca urmaresti piatza...poti sa ai numar de telefon de oriunde din lume Free si poti sa mai si suni oriunde in lume Free ( la majoritatea ptr. landline si minute limitate)...liste cu astfel de Furnizori sunt peste tot...una dintre ele ii aici:

http://www.voip-info.org/wiki/view/Cheapest+ATAs+and+Service

...or mai fi si altele...dar trebuie sa fi pe faza atunci cand se lanseaza pe piatza...atunci iti arata si numerele ascunse cum se zicea mai sus...iti da si minute..etc....

Bafta

Link to comment
Share on other sites

nu imi merge! si chiar ma interesa...:-? adica mi se parea interesant. daca incerc sa sun la 8378 (test) cum scrie pe undeva prin niste instructiuni, nu se intampla nimic. imi da timed out. am sunat la numarul dupa care pot fi apelat, dupa numarul de telefon pe care am facut si contul (abonament cosmote) si frectie. imi arata contorul 01,02,03...plm, dar degeaba :) nici nu m-a taxat sau ceva.

Link to comment
Share on other sites

Voi sunteti si prosti bah !! pi cum plm sa mearga de pe cartela daca nu aveti $$ pe ea...normal ca va merge de pe abonament......automat cand redirectionezi tel. tau catre un alt numar, cel care te suna te apeleaza pe tine iar tu avand-ul inchis sau respingand apelul automat telefonul tau efectueaza un apel la numarul alocat de telefonip.ro; si din cate stiti nu cred ca operatorii de telefonie (orange, vodafone...etc) ofera apeluri gratuite... Dar era prea greu pt voi sa va dati seama...Hackeri mici ce sunteti.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...