Jump to content
slardar

acelasi tip de antivirus si telefon mobil deo viata

Recommended Posts

nu mai stiu exact cand da in sf lu 2000 am primit un intel pentium 4 cu 1,6ghz si 128 RIMM imediat in ian 2001 mi-am pus net si primu meu antivirus a fost kasperksy.

eh pot sa zic ca sarbatoresc 12 ani de folosit kasperksy incontinuu fara pauza . am testat cam toti anitivursii pe piata da niciodata mai mult de 2 saptamani ( avast ) , 5 zile bitdefender, 5 zile nod32 si altele dar astea nu au post pe calculator meu personal sau daca au fost a fost mai putin urmand dupa aia sa-i instalez la unu altu care nu stia pe atunci despre ce e vb.

Anu asta m-am oprit din kaspersky cand intr-un an a strans mai multe injuraturi decat in ceilalti ani. Momentan no antivius cateva zile ca doar ce am formatat si mai stau pe ganduri

Inca o chestie, niciodata nu am avut kaspersky cu licenta cumparata si nus mandru de asta

Acum sunt indecis daca sa raman tot pe kasperky tot mai multi nervi in ultmii ani la un moment dat consuma super mult dar am ramas tovarasi pana acum o saptamana. Acum sincer ma gandesc ce sa instalez

part 2 in 2000 tot februaie mi-am luat primu nokia 5110 ( inainte am avut un bosh ) si de atunci chiar nu am avut alt model de telefon decat nokia. am avut 3310 , 1100, 6110, 6600, n72, N91 si inca minim 10. Acum am N8 si pot sa zic ca niciodata nu am injurat telefonu mai mult decat in ultimu an. Noroc ca am fost cu n8-u pe contract ca de 3 ori a dat crash si a trebuit sa-l duc la ei la service si cica nu se poate repara si de fiecare data mi-au dat unu nou. De la ultimu nu a mai facut figuri de genu dar nu am semnal aproape deloc in casa ( O2 network ) si semnal la wifi foarte prost. Anu asta ma gandeam la un nou telefon

Link to comment
Share on other sites

:))

Da am incercat sa recitesc acuma si e rateu total threadu. Imi pare rau.

Ideea e ca am vrut sa zic ca sarbatoresc 12 ani de Kaspersky fara pauza si ca niciodata nu m-a dezamagit ca in ultimu an.

La fel si cu nokia, sarbatoresc 13 ani si in ultimu an m-am suparat tare pe brand si pe customer service-u lor.

Cand am inceput threadu am vrut sa scriu frumos despre cum a evoluat KAV pentru mine pe diferite PC-uri si windows-uri dar mi s-a facut lene si am dat-o aiurea. Cat despre Nokia cam aceiasi problema

Vroiam sa vad alte pareri in legatura cu un nou antivirus si un nou telefon mobil

Pentru ca nu am scris cum trebuie in primu post inteleg ca nu are rost offtopicu acuma

Link to comment
Share on other sites

Cred ca esti tu prea nervos in ultimul an...

Nu stiu ce sa zic in legatura cu KAV, dar N8-ul este unul din cele mai reusite telefoane de la Nokia. Am unul, l-am aruncat din masina, l-am scapat pe jos de la aproape 2m de cateva ori, l-am tinut in acelasi buzunar cu cheile de nenumarate ori si tot merge perfect. Are semne de buna purtare, dar e bine. Incearca sa faci asa ceva cu un samsung seria S, sau cu vreun LG... expoldeaza in mii de bucatele artificiile de anul nou! :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...