Jump to content
albertynos

CUM SA ITI “MASCHEZI” VIRUSUL [Noob Frendly]

Recommended Posts

Salut,

este posibil sa pui fisierul intr-un site ca si poza si vizitatorii sa se infecteze? ma gandesc ca oricum browserul executa imaginea de o afisaza..

adica: server + bind cu o imagine + spoofer + crypt?

browserul nu cred ca stie sa deschida o aplicatie (ceea ce este si virusul mascat printr-o imagine spoofer+cryper etc) ,deci nu prea cred ca se vor infecta.

Nu mai stu exact dar parca java drive-by ar fi o solutie pentru ceea ce ai intrebat tu.

Link to comment
Share on other sites

Ast?zi m-am logat pe DriveHQ ?i am fost primit cu urm?torul mesaj :

DriveHQ free service prohibits keylogging. Your account has been automatically Disabled. Keylogging is controversial, as it is often used by hackers for stealing users' information. To re-enable your account, you must:

- Provide a copy of your photo ID;

- Provide a copy of your credit card, both sides;

- Send an email to DriveHQ support explaining your purpose of using keylogger.

Nu sunt sigur, dar ieri am verificat contul meu ?i nu aveam decât ni?te probe f?cute de mine.

Ciudat mi se pare c? am acest cont deschis de aproximativ o lun? ?i am f?cut mai multe teste pân? s? blocheze contul.

Am de gând s? le trimit un mail ?i s? le explic c? am facut teste pe laptopul meu ?i c? este folosit de mai multe persoane.

Posibil ca victim? s? fii c?zut în plas?.

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o intrebare . Icon changerul nu imi merge !:-?? am executat urmatorii pasi : Deschid icoChanger pun fisierul care vreau sa ii schimb img si knd vreau sa ii pun iconita nu ma lasa . mi-l pune in loc de fisierul care vreau sa ii schimb img . ma ajuta cnv ??:o3:)

Link to comment
Share on other sites

Scuze dar sunt cam nou si incerc sa citesc cat mai mult inainte sa pun o intrebare.

Recent am facut un keylogger cu Ardamax (merge de minune), am rezolvat problema cu icoana, nu ma intereseaza sa ii schimb extensia dar nu prea am reusit sa il cryptez :( .

Abia se gasesc programe de cryptare sau poate nu stiu eu pe unde sa le caut. Pana la urma am gasit "Easy Crypter" de la G-Soft si am reusit sa imi cryptez executabilul dar problema e ca nu mai poate fi executat de windows decat dupa ce este decryptat la loc (ceea ce il face vulnerabil la antivirus, din nou) :( .. ma indruma si pe mine cineva ?

PS: As mai vrea sa scap de fereastra aia de la windows ce imi apare dupa ce il execut: "Do you want to allow the following program from an unknown publisher to make changes to this computer ?" .. as vrea sa fie executat imediat dupa ce am dat enter, fara nici o notificare.

Va rog frumos !

Link to comment
Share on other sites

@Jack, achizitioneaza un crypter, e undeva la 20 de dolari pe luna, dar intr-o luna ti-ai facut treaba.

Iar pentru cealalta problema :

  • From the Start menu, Select Control Panel
  • Navigate to System and Security > Action Center
  • From the left pane, Select Change User Account Control settings
  • Drag the scroll button to Never notify
  • Click on OK to save your settings

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...