Jump to content
Oust

Internet gratis pe telefon - functioneaza 100%

Recommended Posts

Ma gandesc ca ar putea exista un exploit pentru accesul restrictionat. EX: Orange nu te lasa sa accesezi dacat portalul lor, m.facebook ,m.yahoo, m.hotnews, m.cancan , m.gsp, etc...

Probabil poti pacali cumva restrictiile.

Din pacate nu am suficient timp sa caut si analizez securitatea lor.

Link to comment
Share on other sites

domnilor ala nu iti da internet gratis, presupun ca beneficiezi de trafic necontorizat folosind acel proxy dar nu GRATIS. este imposibil sa te conectezi la un proxy sa iti dai net fara sa treci prin serverul providerului, care iti va cere plata.

Asa este backdoorhk, exact asa m-am gandit si eu prima data cand am vazut tutorialul pe youtube, dar uite ca mi-a functionat, ma rog... am mici "hopuri" cand imi mananca din mb, dar de exemplu am facut trafic de 1GB, si eu am pachet de 150mb, si mai am 70 MB.

Oricum, daca nu va merge, asteptati sa dau eu de timp liber, voi cauta o metoda de a face net gratis prin telefon, sigur exista o cale, sunt sigur, poate plm, tunneling pe symbian cu python, ceva tot trebuie sa fie..

Link to comment
Share on other sites

Asa este backdoorhk, exact asa m-am gandit si eu prima data cand am vazut tutorialul pe youtube, dar uite ca mi-a functionat, ma rog... am mici "hopuri" cand imi mananca din mb, dar de exemplu am facut trafic de 1GB, si eu am pachet de 150mb, si mai am 70 MB.

Oricum, daca nu va merge, asteptati sa dau eu de timp liber, voi cauta o metoda de a face net gratis prin telefon, sigur exista o cale, sunt sigur, poate plm, tunneling pe symbian cu python, ceva tot trebuie sa fie..

ce symbian? E 2013, android sau ios.

Link to comment
Share on other sites

ce symbian? E 2013, android sau ios.

Eu nu am Android nici IOS, nu-mi permit sa dau bani pe un obiect care il folosesc doar pentru a vorbi si sa intru rar pe net.

Si automat daca am pe Symbian Python nici nu se pune problema la Android sau IOS.

Link to comment
Share on other sites

Incerc sa il fac sa mearga dar din pacate nu vrea.

Telefon: Samsung Galaxy S2 (I9100) Android 4.2.2 cu Root si JellyBam 7.4.0

ISP:RDS (cu router personal)

Windows 8 x64

Vrieu niet moaca ca sa fiu coniectat cu gajisili pi feisbuc 24/24 si ca sa dau flood cu androidul in fraieri sa ia foc placa di ritia si sa bubuie monitorul.

Link to comment
Share on other sites

Bai fratilor terminati-va cu posturile astea dezgropate de mii de ani. Metoda asta era postata pe hellsoft acum cativa ani! Si nu era contorizat traficul,dar in schimb trebuia sa ai netul activ. A mers o scurta perioada pe vodafone!(cosmote nici nu exista parca. Asa ca va sfatuiesc sa inchideti topicul si asta e!

Link to comment
Share on other sites

Voi chiar nu intelegeti ca metoda asta nu mai e valabila de ani de zile?(symbian) Pe vremea cand a apartut "bugul" asta mai era unul daca nu ma insel, la vodafone sau orange india,prin modificarea numarului la centru de mesaje, mesajele nu se mai contorizau si trimiteai gratuite cate vrei! Chiar nu inteleg din cati "hekari" sunt pe site de ce nu inchide unu topicul asta!

Ps:pt ala cu belle stiu o metoda tare! Trebuie sa ai wifi activat si o retea libera si uite asa ai internet pe telefon. cat pentru ala cu ruteru orange il sfatui sa-si ia abonament nelimitat sau sa intre numai noaptea. Hai ca ii trimit pm cu contul bancar sa-mi transfere "500-600 lei"

Link to comment
Share on other sites

:)) ma gandeam ca ti-ai dat seama ca ma refeream ca la orange sau vodafone unele extraoptiuni de internet au nelimitat noaptea:)

Are dreptate Hellboyy, s-ar putea sa nu mai functioneze metoda asta, dar nu stiu cum ma-sa mie mi-a mers, acum nu am mai incercat, dar nu e nicio problema o sa caut in continuare o metoda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...