Jump to content
SticKyWoX

[RST] PHP Mailer V1.0

Recommended Posts

Inainte de toate tin sa precizez ca am acordul lui Nytro de a prezenta scriptul sub marca RST.

PHP Mailer V1.0

Scriptul poate trimite mailuri unui numar foarte mare de adrese rulandu-se o singura data, dat fiind faptul ca dispune de o functie care poate opri procesul pentru x secunde dupa un numar de y mailuri trimise.

Momentan nu dispune de autentificare SMTP, deci serverul SMTP trebuie sa fie preconfigurat de pe server.

Este super comentat si il consider foarte util pentru incepatori. Din experienta inveti cel mai bine.

De asemenea, scrisoarea poate fi trimisa atat in format HTML cat si in plain-text, tipul de continut din headere fiind setat pe multipart/alternative.

Un atuu este faptul ca transforma automat HTML-ul in plain-text, scazand considerabil spam score-ul. (HTML-ul inca ramane).

Cum il folosesti?

Modifici variabilele predefinite dupa bunul plac. Absolut totul are explicatia imediat dupa variabila/functie.

Apoi intri in fisierul 'to.txt' si introduci adresele de mail urmate de nume (optional) si despartite prin spatiu. Fiecare mail+nume pe alta linie.

Exemplu:

Ca un ultim pas, urci fisierul pe un webhost sau un server cu functia mail() activa si accesezi fisierul mail.php

DOWNLOAD:

Multiupload.nl - upload your files to multiple file hosting sites!

http://www.multiupload.nl/O3K3OWHOAK

Download PHP mailer v1.0.zip from Sendspace.com - send big files the easy way

http://www.sendspace.com/file/tojt45

Daca aveti sugestii/intrebari, le astept aici.

Link "permanent":

https://rstforums.com/proiecte/PHP_mailer_v1.0.zip

Edited by Nytro
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Mai bine faci cu AJAX, daca omul e dispus sa lase browserul on + ca daca face o greseala poate anula fara sa trimita toate mailurile.

- faci sleep in JS.

- se vede clar pe intreg timpul cate mailuri mai sunt de trimis si la al catelea este.

Daca vrei autentificare prin SMTP

* foloseste asta : Quick Swift Mailer Usage

Da, AJAX e o solutie mult mai buna. Din pacate nu stiu foarte mult AJAX dar promit sa invat si cred ca pana la urma o sa ma folosesc de el.

Mersi :*

Link to comment
Share on other sites

Mai bine faci ceva asemanator unui botnet de trimis mail-uri:

1.Command center-ul : sa adaugi adrese unde ai urcat scriptul, sa imparta task-urile pe shell-uri,..., sa trimita mail-urile

2.Shell-uri de mail: sa trimita mail-urile primite de la command center

Cel putin in varianta asta este mult mai bun pentru trimis email-uri in inbox,etc

Link to comment
Share on other sites

Imi poate explica cineva mai in amanunt cum trebuie sa fac? Am un dedicat cu licenta WHM care are si server SMTP activ. Am pus scriptul pe un domeniu ce este setat acolo si l-am rulat cu 5 e-mailuri in TXT si totusi nu imi trimite nimic. Trebuie sa fac ceva anume pentru a functiona?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...