Jump to content
UserX

L-e-g-a-l Action

Recommended Posts

Am nevoie de un sfat va rog in legatura cu "invadarea" intimitatii in USA, am avut access la cateva mail-uri/site-uri a unei persoane si i-am schimbat parolele , l-am "terorizat" putin , am avut IP schimbat dar a 2-a sau a 3-a zi a reusit sa-mi afle numele printr-o prostie de a mea si IP-urile de pe care i-am schimbat, problema e ca unu din IP-uri e cel original de acasa, intrebare: daca omu e mai influent poate sa sune aici la p-o-l-i-c-e sa-mi faca ceva sau prin alta metoda legala? Are vreo putere de acolo aici?

Multumesc pentru raspuns!

Link to comment
Share on other sites

Violarea intimitatii si transfer neautorizat de date.

Daca vrea cineva te baga la inchisoare vro 2 ani.

PS: In USA legea cu intimitatea corespondetei si violarea intimitatii e drastica.

Desigur ca USA Are o influenta mare in RO.

Oricum daca nu te-ai legat de niste persoane influente, va mai dura ceva timp pana o sa ajunga la tine.

(Daca ai facut doar atat, sunt sanse mici sa fii saltat)

Edited by yoyois
Link to comment
Share on other sites

UserX in aceeasi situatie sunt si eu. Aproape aceeasi situatie...

Am facut cateva prostii cu adresa lu` unu de mess, cateva conturi furate si altele...

A zis ca a trimis un dosar la crima si nu mai stiu ce.(Trimis de unchisu`)

Poate sa imi faca vre`o ceva?

Link to comment
Share on other sites

I-am furat adresa de messenger, acolo avea conturi pe diferite site-uri unde a platit (Voyo), conturi de jocuri unde cica a bagat bani si altele. + ca i-am schimbat parola + e-mailul si intrebarile de securitate...

Avea radio si un forum acum nu le mai are...

Link to comment
Share on other sites

Dar, crezi ca o poti scalda cumva cu ei daca ar fii ? gen nu eu am fost sau mi-a fost pc`u virusat sau alte motive? sau nu am cum? IP`u ip , numele nume, eu clar am fost sigur?

Eu l-am stresat pe asta tare de tot din cate mi-a scris...

"Well, I guess i'm not sure where to begin.

My life has been a living hell for the past few days trying to figure out who is trying to ruin me"

Nu m-am gandit ca, chiar asa stresat e omu, m-am pripit si am crezut ca e un sclav, nu are nici o putere...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...