Jump to content
JohnDoe

Paypal negative balance

Recommended Posts

Am scris scripturi in PHP pentru o persoana din India iar acea persoana mi-a trimis bani prin paypal de pe diferite conturi pentru ca, zice ca nu are cont de paypal si doar face schimb de bani de pe un website pe paypal, deci eu primesc banii pe paypal de la alte persoane, problema este ca acum incep sa apara probleme: la una dintre tranzactii cel care a trimis banii a facut cerere de returnare a banilor pe motiv ca nu a autorizat tranzactia. Eu acum am in contul paypal -$30 si e posibil sa am mai mult daca mai sunt facute alte cereri de returnare a banilor si de catre altii. Din cate am citit pe net nu am cum sa castig disputa paypal pentru ca bunurile pe care le-am vandut sunt intangibile.

Vreau sa stiu, daca am contul paypal pe minus ce se poate intampla, pot sa il las asa cum e si paypal nu va face nimic?

Mentionez ca am un card in cont, card pe care l-am inchis ieri de la banca iar banii primiti i-am cheltuit.

Va rog nu va dati cu parerea doar daca aveti ceva experienta.

Link to comment
Share on other sites

Daca planuesti sa folosesti contul, atunci cand vei primi bani pe el, vor disparea -30$ din banii pe care i-ai primit, din pacate, am mai fost in situatia ta, si e naspa de tot. M-am invatat minte ca indienii nu au voie pe paypal, nu au acces; si nu mai fac afaceri cu ei + is persoane lenese si nesimtite.

-Gonzalez

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Asta nu stiu, nu ar fi normal sa scapi cu asa o suma, de exemplu $200-300, nu ar fi corect, cel putin dupa mine. Cred ca Paypal te va contacta sa platesti suma respectiva. E bine sa nu ai in "-" niciodata. Ti-am spus: daca ai in "-" cand vei primi bani in cont, acei bani vor inlocui suma in "-". Sfatul meu e sa nu ai niciodata bani in "-" in cont.

-Gonzalez

Link to comment
Share on other sites

un pretin so ocupat cu tepe si are pe vreo 5 paypaluri -50$ -100$ pe fiecare si

doar primeste mail ca sa bage bani ca contu i pe - si nu lo ridicat nime de acasa inca....

deci eu zic sa stai cil.. :) si nu mai folosi cardul care il ai atasat.

inseam a k e baiat destept
Link to comment
Share on other sites

inseam a k e baiat destept

Asa crezi tu, ca e baiat destept? E un gainar de 2 lei, de aia ne-am facut de kkt in lumea intreaga, sunt site-uri care nici nu te lasa sa intri cu IP de Romania din cauza "baietilor destepti".

Mai zicem de tigani ca sunt jigodii, dar noi care cadem in extaz cand vedem gainarii de 2 lei cum suntem?

Destepti sunt altii, nu gainarii !

Link to comment
Share on other sites

Asa crezi tu, ca e baiat destept? E un gainar de 2 lei, de aia ne-am facut de kkt in lumea intreaga, sunt site-uri care nici nu te lasa sa intri cu IP de Romania din cauza "baietilor destepti".

Mai zicem de tigani ca sunt jigodii, dar noi care cadem in extaz cand vedem gainarii de 2 lei cum suntem?

Destepti sunt altii, nu gainarii !

Credema ca tipul de care vorbeste sunt eu iar asa zisele tepe erau defapt niste fapte de "haiducism" tipii respectivi meritand pedeapsa.

Eram un fel de recuperator, tipii au dat tepe pagubitu nu o rezolvat nimic, apeleaza la mine si eu "rezolv" si "recuperez" banii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...