Jump to content
bt.ionut

Tinkode - My first TV apparition

Recommended Posts

Nu-l stiu pe Iceman, dar dup? ce l-am v?zut ce ??ran cu 9 clase e (dup? cum o spunea, parc? se mândrea cu asta), ce din?i pu?i cu pra?tia are ?i cum vorbe?te, e clar...

Pâi, o s? se poat? distruge cum ar veni planeta numai prin Internet.

Po?i, logic. Sigur po?i! Dac? te gânde?ti bine, sigur câteva rachete sunt conectate la vreun server, care-s conectate la un alt server ?i alt server din care unul tot e conectat la internet.

Deci 100%! Trimite o bomb? nuclear?, PA!

Opre?te electricitatea pe pâmânt, PA!

Opre?ti telecomunica?iile, to?i sateli?ii, PA!

=))))))))))))))))))))))

To?i au auzit de TinKode, a fost cel mai c?utat hacker de pe P?mânt (2007 - 2012). Câte cunoa?te ?i câte a f?cut, tot respectul!

Edited by Frederick
Link to comment
Share on other sites

Si cea mai tare:

Iceman:"Daca te gandesti bine, sigur ceva rachete sunt conecatate la vreun server, care-s conectate la alt server si alt server.....Deci 100%!! Trimite o bomba nucleara.PA!"

Iceman, tanarul asta, traieste in filme.

Nu mai spune. Ai atata experienta in domeniu incat la sigur ce spui tu e adevarat.

Un reportaj despre prostia omeneasca(romaneasca) mai bine zis, cum invata sa puna un apostrof la o adresa web, toti sunt hackeri...

Tine-ti ba frate gura si monetizeaz-o daca poti, daca nu raporteaz-o !:))

Eu sper ca te-ai referit la tine la partea cu apostroful. Lasa-ti-o mai moale. TinKode si altii au ajuns unde au ajuns pentru ca sunt, majoritatea, foarte buni, trebuie sa recunoastem. Nu va mai cacati pe voi cu replici de genu: "a pus un apastrof si deja e hacker", "a folosit havij si deja e hacker"....

Edited by GarryOne
Link to comment
Share on other sites

Da, foarte buni. De asta au fost prinsi, nu?

Am auzit de TinKode , dar nu am auzit ce a FACUT, si inca nu stiu ce a facut. Nu ii cunosc "munca" cea de toate zilele. Eu mai mult ii laud pe cei care au spart niste site-uri de la francezi pentru ca si-au batut aia joc de noi la o emisiune care avea in discutie "Salutul romanesc" sau ceva in gen.

EDIT: http://www.agenda.ro/hackerii-romani-lovesc-din-nou-au-spart-site-ul-publicatiei-le-monde/161256

Oricum, nu ma astept la prea multe de la emisiune. La ce fel este editata este clar, doar sunetele si "efectele" iti dau senzatia de ... nu stiu cum sa ii zic, gasiti voi cuvantul.

Edited by xPowerSource
Link to comment
Share on other sites

Cand vorbeam de prostie ma refeream la faptul ca nu si-au tinut gura, au vrut reclama. Tinkode o fii bun bravo lui dar Iceman ala nu stie nici limba romana nici cu ce se mananca Internetul. Am mai cunoscut pe unul care trecuse direct la SQLI pentru ca deh, ofera adrenalina dar nu stia ce e HTTPS.

Si inca ceva. Fac pariu ca sunt multi care daca dezvlta o fixatie pentru un site anume, cu nume rezonant, pina la urma "il sparge". Dar oamenii isi vad de treaba lor, nu sunt infocati pentru "recunoastere internationala".

Orice prost poate sa-i dea un ou in cap lui Base si sa intre in istorie, aia inseamna ca e geniu?

Nu mai spune. Ai atata experienta in domeniu incat la sigur ce spui tu e adevarat.

Eu sper ca te-ai referit la tine la partea cu apostroful. Lasa-ti-o mai moale. TinKode si altii au ajuns unde au ajuns pentru ca sunt, majoritatea, foarte buni, trebuie sa recunoastem. Nu va mai cacati pe voi cu replici de genu: "a pus un apastrof si deja e hacker", "a folosit havij si deja e hacker"....

Link to comment
Share on other sites

deci PA! :))))))

Interesant oricum, dar nu prea toate afirmatiile au o logica, cea cu o bomba nucleara ar fi tare ! :D

ar fi frumos :), dar nu se poate, din cate stiu eu rachetele nucleare sunt in circuit inchis, si au masuri fizice de protectie

Link to comment
Share on other sites

Ce fericiti sunt cand zic c-au spart Nasa , Pentagon si US ARMY . E ca si cum o fac zilnic , mai dau o racheta pe Talibani , mai stau la o vorba pe mesinger cu Obama , mai un cs cu aia de la Anonymous

Vreau sa testez ''BOMBERMAN'' pe talibani :))))

Ba vere ... chestile astea sunt prea irealiste voi credeti ca un centru de comanda de o asemenea amploare e legat la internet? s au daca este legat sa zicem pana la lansarea unei rachete cati pasi si masuri de securitate sunt ... sa zicem ca trecem si de astea care cat de psihopat pot sa fi sa faci un lucru de genul asta... in fne daca ar sparge niste araboi...chinezi sau rusi nu mar mira :)))

Si in pm castoru ala de ICEMAN abea ca leaga 2 cuvinte in limba romana... a scanat si el si gata e hacàr :| vai de steaua lui...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...