Jump to content
Silviu

Romania, te iubesc! - Hackerville [Emisiune Full]

Recommended Posts

Si aici problema are 2 fete. Ca au gresit prin actiunile lor e adevarat dar ei stiau deja lucrul asta. Au suportat si mai mult ca sigur inca suporta consecinte, chiar daca ii vedem la televizor ca fiind in libertate, chiar daca ii vedem "prin zona". S-a vorbit daca nu ma insel la ora asta tarzie despre eBay, despre inselarea oamenilor in mod direct. De ce spun in mod direct? Pentru ca sistemul nu are nici un fel de asigurare pentru banii persoanelor ce faceau tranzactii prin intermediul eBay.

Mai apoi avem alt subiect la fel de interesant, cel al furtului din conturi bancare.

O sa par cinic dar, nu-mi pare rau absolut deloc pentru faptul ca furau bani din conturile bancare. De ce ?

Pentru simplul fapt ca banii respectivi sunt asigurati de banca, ceea ce inseamna ca defapt nu fura de la oameni, ci de la banci.

Pentru simplul fapt ca din cauza bancilor suntem in criza financiara, o criza financiara provocata de Statele Unite ale Americii. Da, de wonderland, asa cum este supranumita.

Banca langa banca, bancomat langa bancomat, BRD, BCR, ING, CEC si altele, sunt mai multe decat farmaciile, mai multe decat banalele buticuri de paine sucuri sau tigari.

Au meritat-o si o merita in continuare cu varf si indesat, este infim semnificativ cu raul ce l-au pricinuit populatiei.

Pentru simplul fapt ca imputita asta de natie americana, a distrus o planeta intreaga, a decimat popoare, a instigat la razboaie de nenumarate randuri, si-au omorat semenii pe 11 Septembrie 2001 cu avioanele "deturnate" ca mai apoi sa dea vina pe Iraq, ca mai apoi sa instige un popor intreg care nu dorea razboi, sa plece la razboi, pentru ca ei sa-si atinga scopul, resursele Iraq-ului. Si sa nu uitam de Pearl Harbor cu Japonia.

Au cumparat aproape fiecare tara in parte ce avea resurse puternice.

Iar cand n-au putut sa o faca in mod direct prin bani, au recurs la razboaie, oameni morti, familii destramate, copii fara parinti sau vice-versa.

Pentru simplul fapt ca suntem un popor inferior si subdezvoltat din multe puncte de vedere si suntem obligati sa le suportam tifosele pentru ca de mult ne-am vandut tara catre banci, implicit Americii.

Pentru simplul fapt ca fabricile ce sustineau mii de muncitori cu loc de munca, au fost privatizate din interesul investitorilor straini, ca mai apoi sa fim obligati sa acceptam "import-ul" lor de claridi de sticla pline de birouri, in care intri cu carduri de acces, lifturi inteligente, parintii nostrii semnau cu pixul la intrare si iesire. Rusine !

Cand televiziunile world wide difuzeaza toate aceeasi stire, cum ca "Un roman a spart nu stiu ce server" nu face decat sa promoveze ideea ca tara noastra ar putea avea talente in domeniu.

Cand un roman e in mintea unei planete intregi, atunci eu sunt mandru ca sunt roman.

Ce relevanta are faptul ca ala n-are dinti in gura ?

Ce relevanta are faptul ca sta prost cu dictia, cati pula mea dintre voi ati vorbi ma cursiv urmariti de o camera de luat vederi, iesit din puscarie, cu presiune pe umeri si toti ochii atintiti asupra voastra ?

Mi-e scarba de caracterele voastre infecte si mi-e scarba de spiritul de turma ce vi l-ati insusit.

Mi-e scarba ca nu puteti gandi individual si trebuie sa o faca altul/altii pentru voi.

N-aveti pic de demnitate in voi, romani fara rusine ce sunteti !

Ai dreptate in 90% din ce ai zis dar te contrazic la faza cu IceMan ala nu e hacker frate e un simplu ''script kiddie'' oricine avea noroc si timp liber si cateva cunostinte de linux putea face ce a facut amarutul ala daca tot a ''spart'' ce a spart macar daca facea bani... sunt alti care cu un amarat de XSS isi bage cateva sute de mi in buzunar... dar statu in umbra nu apar la tv... de ce crezi ca mai mult de 50% care au cunostinte in domeniu si au plecat din tara... nu in state ca e mai rau ca in romania cu garda, dar prin europa sa zicem au facut foarte multi bani :) si stau afara fara nici un fel de problema deci aia se pot numi baieti destepti nu ''cocalari'' de genul lui IceMan.

Deci puneti mana in pm si monetizati daca tot faceti magarii... daca nu lasati va ca la degeaba ''spargi'' si traiesti pe banii lu doamna mata... ca esti un lake si cand vine gaborii la tine acasa si iti pica usa nu ti plateste aia de la NASA avocatu.

Edited by ajemna22
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

In mare, e destul de ok filmuletul, dar e si amuzant, au fost multe faze care m-au facut sa rad.

Bine, pe alocuri e cam tras de par si se exagereaza, iar uneori concluziile jurnalistilor sunt de cacat, dar per total face lumina in cazul "Hackersville" si face diferenta dintre hot si hacker. Eu sper doar ca acest documentar sa fie vazut de cat mai multi jurnalisti, daca jurnalistii vor intelege "fenomenul", toata lumea il va intelege.

Legat de subiecte, nimeni nu a facut nimic special.

NASA zice ca intr-un an a fost "sparta" de cel putin 13 ori si pe zone-h gasiti 11 deface-uri in 2012:

- NASA says it was hacked 13 times last year | Reuters

- http://zone-h.org/archive/filter=1/fulltext=1/domain=nasa.gov

Cu alte cuvinte, cei care "au spart NASA", nu au facut nimic special si nu sunt singurii care au facut asta.

Despre Ebay stim cu totii cum mergeau lucrurile si cum faptul ca poti fura o masina nu te face inginer auto, asa nici faptul ca poti fura datele unor ratati nu te face hacker.

Tinkode a fost mediatizat pentru ca la momentul respectiv se facea tam-tam pentru orice site spart, in prezent, din moment ce se sparg site-uri mari in fiecare zi, nu mai are niciun farmec si spargerea site-urilor nu mai are aceeasi mediatizare ca inainte. Asadar va sfatuiesc sa lasati prostiile si sa incercati sa ajungeti vedete pe alte cai pentru ca da, puteti ajunge vedete facand acelasi lucru, dar puteti avea si problemele sale facand acelasi lucru. Bine, a fost cam trasa de par fraza cu "cel mai cautat hacker de pe planeta"...

In mare e ok, il puteti recomanda ratatilor care va intreaba cum se sparge o parola de mess. Ar fi trebuit sa acopere in 20 de secunde si "Daca stii sa instalezi un Windows si un Adobe Reader nu inseamna ca esti hacker" deoarece sunt multi astfel de cocalari care se supraapreciaza.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut direct la TV emisiunea...ieri...

Unele chestii sunt trase par..chiar exagerate pot spune...

Cel mai urat mi sa parut ca unii desii au atatea cunostinte in domeniul IT, nu stiu bine limba romana...

Si...Nytro are dreptate...in acest video..in acest video, voluntar sau involuntar se face diferenta dintre hacker si hot !

Link to comment
Share on other sites

Emisiune facuta pentru audienta . Cei cu capul pe umeri s-au distrat ,ceilalti au inteles ca :

1) Poti sa faci orice pe internet , o sa te alegi cu o usa sparta si maxim 2 ani cu suspendare.

2) N-are rost sa-ti pierzi timpul cu scoala , descarci BackTrack si Havij ,te uiti pe YouTube la cateva tutoriale si esti hacker.

3) Primul pas spre angajarea ta la o firma mare cu un salariu de "cateva zeci de mii de dolari" e sa spargi Nasa .

4) O sa apari si la ProTv si esti vedeta .

Nevasta-mea a inteles ca de acum daca-i lipseste vreun fisier text de pe ecran inseamna ca a "hecarit-o" Andrei .Am incercat sa-i explic ca ambele sisteme de operare rulau pe acelasi laptop ,ca windows-ul ala xp era antic si a fost pregatit special pentru demonstratie .Nu stiu cat de tare m-a crezut ,cert este ca se simte mult mai in siguranta cu firul de la internet scos.

Nea Gheorghita care are si el un site unde-si vinde mierea sta cu morcovu in cur ca intr-o dimineata in loc de poze cu mierea o sa gasesca poze cu cannabis .A "omis" Andrei sa-i explice ca ala era un CMS vulnerabil ales special de dragul demonstratiei .

Happy end , va urez sa faceti cat mai multe emisiuni de genul asta,sunt foarte "educative" .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pacat..

Pacat de mintile geniale care se ascund, care nu se dau mari pentru site-urile sparte, pacat de noi toti ca pierdem timpul uitandune la astfel de prostii.

Pacat de Nea' Chelie de la FBI care tot da tarcoale in interiorul granitelor noastre.

Pacat pentru cei care chiar se implica si vor un viitor mai bun pentru tara asta de cacat.

Pacat pentru mamele acelor asa zisi "hackeri", care nici nu vor stii ce s-a intamplat cu adevarat cand vor auzi faimoasa fraza inainte sa iti sparga mascatii usa.

Pacat de acest topic, am ajuns sa discutam despre prosti.

Pacat de TK si IceMan, chiar daca am un dubiu ca acela ar fi "adevaratul" IceMan.

Pacat ca nu toti cei ce sparg, in scop informativ, si apoi raporteaza bug-urile nu primesc nici macar bani de o bere.

Pacat de lumea asta ca se duce de rapa, mai nou orice "n00b" baga Haviju' in Microsoft si incearca sa il stoarca de bani pe unchiu' Bill.

O zi buna !

Link to comment
Share on other sites

Ce nu inteleg eu, de cand un xss inseamna ca ai spart un server, l-am vazut pe majestatea sa, iluminatul Tinkode, care spunea ca a spart MSN/YAHOO/GOOGLE/YOUTUBE/APPLE...

dragul meu, e un xss, si in majoritatea cazurilor este si useless

i trimit eu un ciocan si un bilet(de avion) prin posta sa merga sa le sparga calumea :)))

Link to comment
Share on other sites

Ce nu inteleg eu, de cand un xss inseamna ca ai spart un server, l-am vazut pe majestatea sa, iluminatul Tinkode, care spunea ca a spart MSN/YAHOO/GOOGLE/YOUTUBE/APPLE...

dragul meu, e un xss, si in majoritatea cazurilor este si useless

Lasa-l ma ca a refuzat oferta de "zeci de mii" de dolari, sa stea in tara sa fie CEO, langa alti 7-8 CEO-isti.

//L.E.: Nu contest faptul ca era mai "priceput" decat cel putin 90% dintre utilizatorii acestui forum, dar nu-i nici pe departe cel mai mare `acker al planetei(white, black, gray sau pink hat nu conteaza).

Edited by Cril
Link to comment
Share on other sites

Parca a fost o emisiune Romanii au talent , un tip fara dinti care se crede Max Vision , un avadanei care crede ca se afla in Matrix , iar vedeta targului , un copil care se crede mitnick , marele pen-tester :), cel mai cautat hacker de pe planeta ,nu stiu de unde le scot astia ,hai sa fim seriosi .Ce m-a uimit a fost "expertul" in securitate care spune ca sunt 5 milioane de hackeri in estul europei si putin prin Rusia :) . O emisiune marca ProTv care e destinata lui Ion de la vadenii din deal .

Link to comment
Share on other sites

Parca a fost o emisiune Romanii au talent , un tip fara dinti care se crede Max Vision , un avadanei care crede ca se afla in Matrix , iar vedeta targului , un copil care se crede mitnick , marele pen-tester :), cel mai cautat hacker de pe planeta ,nu stiu de unde le scot astia ,hai sa fim seriosi .Ce m-a uimit a fost "expertul" in securitate care spune ca sunt 5 milioane de hackeri in estul europei si putin prin Rusia :) . O emisiune marca ProTv care e destinata lui Ion de la vadenii din deal .

Mai uite-te o data la emisiune si reciteste-ti comentariul. Editeaza si simte-te prost.

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea personala vis-a-vis de subiect este ca emisiunea a fost realizata pentru retardati, in stilul pseudo-emisiunilor actuale, nora pt mama schimb de tati romanii au talent. Nu este nimic special. Oamenii prezentati nu sunt speciali. Doar sunt prezentati ca cei mai talentati, cei mai mari, cei mai cautati pe planeta intr-o atmosfera speciala cum numai in tara noastra romaneasca poate sa existe. Emisiunea e facuta pe acelasi calapod: gâdilatul sentimentelor de fudulie ale melteanului prost care crapa seminte la televizor.

Sfatul meu e sa nu va mai munciti sau sau comentati atat. Pe de o parte altii se simt jigniti cum de au fost numiti aia hackeri, altii, sa fim serios, critica doar din invidie. Dar odata ce va veti detasa de subiect, asa cum ati reusit sa va detasati de televizor, de restul pseudo-emisiunilor ce promoveaza non-valori, metin2 si alte chestii croite pt retarzi, veti fi indiferenti.

Rareori ma leg de cineva anume, iar cazul de fata nu este unul. Am ales sa citez si sa critic UN POST doar sa va dau un exemplu concret de roman invidios, care nu a inteles nimic de la viata, prea prost sa aiba convingerile sale, formate de tembelizor si teoria conspiratiei, care il mentine viu in existenta sa inutila. Mentionez din nou, nu e nimic personal, nici nu il cunosc. E un exemplu.

Si aici problema are 2 fete. Ca au gresit prin actiunile lor e adevarat dar ei stiau deja lucrul asta. Au suportat si mai mult ca sigur inca suporta consecinte, chiar daca ii vedem la televizor ca fiind in libertate, chiar daca ii vedem "prin zona". S-a vorbit daca nu ma insel la ora asta tarzie despre eBay, despre inselarea oamenilor in mod direct. De ce spun in mod direct? Pentru ca sistemul nu are nici un fel de asigurare pentru banii persoanelor ce faceau tranzactii prin intermediul eBay.

Oi fi eu prost, dar eu nu vad sa fie vreo problema, iar daca o fi, nu vad cele 2 fete de care vb. Apropos, ce legatura are inselarea pe eBay cu hacking-ul?

Mai apoi avem alt subiect la fel de interesant, cel al furtului din conturi bancare.

O sa par cinic dar, nu-mi pare rau absolut deloc pentru faptul ca furau bani din conturile bancare. De ce ?

Pentru simplul fapt ca banii respectivi sunt asigurati de banca, ceea ce inseamna ca defapt nu fura de la oameni, ci de la banci.

Cretine, indiferent de sursa obiectului sau banilor, furtul ramane furt, iar definitia sa atat morala, cat si legislativa nu se schimba. Daca furi de la o banca nu inseamna ca faci un bine, nu esti un erou, sau la alt nivel pe scala moralitatii.

Pentru simplul fapt ca din cauza bancilor suntem in criza financiara, o criza financiara provocata de Statele Unite ale Americii. Da, de wonderland, asa cum este supranumita.

Banca langa banca, bancomat langa bancomat, BRD, BCR, ING, CEC si altele, sunt mai multe decat farmaciile, mai multe decat banalele buticuri de paine sucuri sau tigari.

Au meritat-o si o merita in continuare cu varf si indesat, este infim semnificativ cu raul ce l-au pricinuit populatiei.

Nu este vina totala a bancilor pentru criza, nici macar 50%. Majoritatea vinei o poarta oameni destul de naivi ca tine, modelati de societate, fiind un produs al ei, tu fiind nimic altceva decat un consumator. Asa-i ca erai smecher cu golful 4 ce ti l-ai luat in franci elvetieni? Asa ca atunci cand nu ai avut ce sa-l platesti ti-ai zis ca banca e de vina? Nimeni nu te-a pus sa ai incredere in banca si in valuta. Nu ele au facut rau la "populatie"; "populatia" si-a facut rau singura, din cauza increderii si naivitatii, ajutandu-se de banca ca de un instrument.

Pentru simplul fapt ca imputita asta de natie americana, a distrus o planeta intreaga, a decimat popoare, a instigat la razboaie de nenumarate randuri, si-au omorat semenii pe 11 Septembrie 2001 cu avioanele "deturnate" ca mai apoi sa dea vina pe Iraq, ca mai apoi sa instige un popor intreg care nu dorea razboi, sa plece la razboi, pentru ca ei sa-si atinga scopul, resursele Iraq-ului. Si sa nu uitam de Pearl Harbor cu Japonia.

Au cumparat aproape fiecare tara in parte ce avea resurse puternice.

Iar cand n-au putut sa o faca in mod direct prin bani, au recurs la razboaie, oameni morti, familii destramate, copii fara parinti sau vice-versa.

In primul rand, natia americana e un exemplu extraordinar de democratie, de putere si libertate, si mai ales, de management. In al doilea rand, nu este confirmat si ipoteza conspiratiei se clatina puternic in ce priveste 9,11.

In al treilea rand, Japonia a atacat America la Pearl Harbor, distrugand o parte importanta din flota.

In al 4-lea rand, daca ai votat conducatori analfabeti ca tine care nu sunt capabil sa creeze locuri de munca pe baza resurselor unei tari, ce te doare pe tine capul ca vin altii in tara si fac asta?

Pentru simplul fapt ca suntem un popor inferior si subdezvoltat din multe puncte de vedere si suntem obligati sa le suportam tifosele pentru ca de mult ne-am vandut tara catre banci, implicit Americii.

Se spune ifos. Consulta dexonline daca nu ma crezi.

Pentru simplul fapt ca fabricile ce sustineau mii de muncitori cu loc de munca, au fost privatizate din interesul investitorilor straini, ca mai apoi sa fim obligati sa acceptam "import-ul" lor de claridi de sticla pline de birouri, in care intri cu carduri de acces, lifturi inteligente, parintii nostrii semnau cu pixul la intrare si iesire. Rusine !

Pentru simplul fapt ca tot ce s-a construit in comunism, inclusiv fabricile, erau la nivel exagerat, colosal si de-acolo deriva impracticabilitatea lor. De-aia toate fabricile din Romania sunt in paragina. Iti recomand trenul spre 30 de ani in urma, cam cu atat esti de inapoiat.

Cand televiziunile world wide difuzeaza toate aceeasi stire, cum ca "Un roman a spart nu stiu ce server" nu face decat sa promoveze ideea ca tara noastra ar putea avea talente in domeniu.

Cand un roman e in mintea unei planete intregi, atunci eu sunt mandru ca sunt roman.

Cretine, cand un roman e in mintea unei planete intregi cu cea mai mare rata de analfabetizare din europa, 41%, cum te poti bucura ca esti roman?

Ce relevanta are faptul ca ala n-are dinti in gura ?

Are, este demonstrat stiintific ca o persoana cu cat e mai inteligenta cu atat e mai preocupata de igiena personala.

Ce relevanta are faptul ca sta prost cu dictia, cati pula mea dintre voi ati vorbi ma cursiv urmariti de o camera de luat vederi, iesit din puscarie, cu presiune pe umeri si toti ochii atintiti asupra voastra ?

Te-ai duce sa vorbesti tu cu "tifosele" tale, tu care nu ai facut nici 1% din ce a facut analfabetul ala de Iceman?

Mi-e scarba de caracterele voastre infecte si mi-e scarba de spiritul de turma ce vi l-ati insusit.

E foarte interesant cum de vb de spirit de turma cand chiar tu esti adeptul unor teorii conspirationiste, ce de fapt, chiar se bazeaza pe acelasi sentiment. De a iesi dintr-o turma in alta, mai senzationala.

Mi-e scarba ca nu puteti gandi individual si trebuie sa o faca altul/altii pentru voi.

Si mai interesant. Spune-mi o opinie/parere originala, a ta, unica, si te voi iubi pana la moarte.

N-aveti pic de demnitate in voi, romani fara rusine ce sunteti !

Vorbeste cel ce e atat de demn ca nu stie sa scrie corect romaneste. Dar aici te inseli, bre, caci eu sunt unul dintre cei care au rusine. Au o rusine foarte mare ca sa spuna la straini ca e roman si provine din Romania.

Si povestea poate continua cu majoritatea posturilor. Please, stop. Emisiunea a fost ratatata, nu mai fiti ratati discutand pe seama ei.

edit: in urma unor neintelegeri, mentionez inca o data ca nu am nicio problema personala cu autorul postului criticat. A fost un exemplu si am ales aleator postul lui, din simplul fapt ca e REPREZENTATIV sau STEREOTIP pentru imaginea marii populatii ce misuna pe aici afectata de o pseudo-emisiune ce nu ar trebui bagata in seama.

Edited by fulminator
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ce nu inteleg eu, de cand un xss inseamna ca ai spart un server, l-am vazut pe majestatea sa, iluminatul Tinkode, care spunea ca a spart MSN/YAHOO/GOOGLE/YOUTUBE/APPLE...

dragul meu, e un xss, si in majoritatea cazurilor este si useless

Pe aia de la protv i-a putut pacali... aia nu au habar ce este un xss.

PS: Tinkode are voce de copil; arata ca un copil... Pe vremea cand era administrator pe rst facea pula mare si isi zicea "Marele Tinkode", dar defapt era un copil razgaiat in spatele calculatorului. Nu am nimic cu el, dar se pare ca "marele tinkode" este "micutul tinkode", care s-a bucurat la 1000 euro primiti de la protv pentru a le face emisiunea... Emisiune ce ne informeaza prost. Ni-l arata pe Andrei cum sparge un windows de pe timpul bunicii, pe Iceman care abia mai are 2 dinti in gura, e ss-it, a scanat dupa niste servere de nasa si ne zice apoi ca ne poate deschide aragazul de la el de acasa pe internet... Si ne mai zice de tinkode, care nu mai are rost sa mai zic ca e un sfrijit de om.

EDIT:

Ba tinkodica.... mai ai de facut inca vreo 90 de emisiuni din astea pentru a-ti plati amenda.

Link to comment
Share on other sites

a fost amuzant sa ma uit la emisiune...pacat ca am pierdut 40 minute... ceea ce pot face cei prezentati in emisiune putem face multi de pe aici...

total de acord cu tine blech

insa pe mine ma "uimeste" demiurgul cu replica lui de uimire la adresa tipului care zicea ca "se estimeaza cum ca ar exista 5 milioane de persoane cu abilitati de hacking" in Europa de Est. Dragule (*a nu se intelege ca ii i-au aparerea in vreun fel) te-ai trezit la realitate? sau ai habar de niste cifre mai exacte?

PS: demiurgule, daca vrei sa deturnam thread-ul, raspunde aici, dar daca crezi ca esti mai destept decat restul celorlalti, trimite-mi mesaj privat...

Link to comment
Share on other sites

si in legatura cu emisiunea, poate oamenii astia care au aparut la TV habar nu au ce e ala html, dar ca sa dam bine in fata americanilor a facut o emisiune si s-au folosit de numele hacker-ilor - cracker-ilor poate cei adevarati inca sparg servere si chestii de genu...ganditi-va si la posibilitatea astea, toate probleme trebuie sa aibe o rezolvare, chiar daca infractorii nu sunt cei adevarati, americanii si restul lumii stiu k ei sunt si ca au fost prinsi,,, GANDITI-VA!!!!

Link to comment
Share on other sites

Cursa dintre hackeri ?i cei care vor s? îi prind? nu este un sprint precum cred "hackerii", ci este un maraton. Iar mai devreme sau mai târziu cineva "va câ?tiga". ?i ghici ce? Hackerii nu pot alerga prea mult pentru c? e vorba de: resurse umane sau financiare, timp ?i altele.

Cel pu?in asta este concluzia tuturor ac?iunilor pe o perioad? îndelungat?. Concluziile apropo de ce ar trebui s? fac? cei care le place blackul le trage?i singuri.

Link to comment
Share on other sites

si in legatura cu emisiunea, poate oamenii astia care au aparut la TV habar nu au ce e ala html, dar ca sa dam bine in fata americanilor a facut o emisiune si s-au folosit de numele hacker-ilor - cracker-ilor poate cei adevarati inca sparg servere si chestii de genu...ganditi-va si la posibilitatea astea, toate probleme trebuie sa aibe o rezolvare, chiar daca infractorii nu sunt cei adevarati, americanii si restul lumii stiu k ei sunt si ca au fost prinsi,,, GANDITI-VA!!!!

' ai dato cu mucii in fasole ' habar nu ai cine sunt ei, dar iti garantez ca sunt cei reali.

Citez din spusele tale " Poate ca cei care au fost acum al tv nici nu sunt cei adevarati si folosesc doar numele lor " informeazate inainte sa faci un post, aici nu ajung la 1.000 posturi dintr-un singur topic.

Iar in legatura cu asta, e foarte bine ca au facut acest mic documentar deoarece acum se intelege mai bine diferenta dintre un cracker si un hacker.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...