Jump to content
Sp3L

Sanctionata pentru purtarea tricolorului

Recommended Posts

Nytro, daca e asa cum zici tu imi retrag cuvintele, dar nu cred...daca ar fi fost roman ar fi fost ceva mai tupeist, ala nici nu se uita la camera, parca ezita + are o moaca asa, parca ar cere ceva :-?

Da, asta cred si eu.. Se vede ca este ungur, muianul lui lasa de dorit si pe la stiri s-a mediatizat ca ar fi coleg de etnie maghiara care ii arata un semn obscen dragei noastre patriote.

Link to comment
Share on other sites

Patriotism sau nationalism sunt cuvinte care nu prea isi au rostul in Romania., Eu unul am incetat sa cred in semnificatia acestor doua cuvinte dat fiind faptul ca sustinerea acestor cuvinte nu se observa decat poate in mediul virtual, iar sustinerea in mediul virtual nu prea face nici cat doua linii de cod ...

Natura romanului ce face parte din majoritate este literalmente indiferenta si pasiva, si pana cand asta nu se va schimba in opinia mea nu mai are sens sa mai aducem in discutie nationalismul sau patriotismul.

Incercand sa fiu obiectiv eu din nou nu dau 2 linii de cod pt cei care se falesc in mod ostentativ si vizual cu patriotismul/nationalismul lor, cine e cu adevarat nationalist ajuta Romania si romani prin ajutor direct, prin aducerea de fonduri in Romania sau prin incercarea lor de a face Romania un loc unde corectitudinea si nivelul de trai sa nu fie in coada clasamentului.

Link to comment
Share on other sites

Patriotism sau nationalism sunt cuvinte care nu prea isi au rostul in Romania., Eu unul am incetat sa cred in semnificatia acestor doua cuvinte dat fiind faptul ca sustinerea acestor cuvinte nu se observa decat poate in mediul virtual, iar sustinerea in mediul virtual nu prea face nici cat doua linii de cod ...

Natura romanului ce face parte din majoritate este literalmente indiferenta si pasiva, si pana cand asta nu se va schimba in opinia mea nu mai are sens sa mai aducem in discutie nationalismul sau patriotismul.

Incercand sa fiu obiectiv eu din nou nu dau 2 linii de cod pt cei care se falesc in mod ostentativ si vizual cu patriotismul/nationalismul lor, cine e cu adevarat nationalist ajuta Romania si romani prin ajutor direct, prin aducerea de fonduri in Romania sau prin incercarea lor de a face Romania un loc unde corectitudinea si nivelul de trai sa nu fie in coada clasamentului.

Corect! Dac? te ui?i la videoclipurile de pe youtube cu acest caz, o s? observi doar post-uri de genul "le dau muie la to?i bozgorii". Din p?cate, r?mân doar cu vorbele, având impresia c? daca au înjurat bine poporul maghiar (care-i oricum total indiferent fa?? de nomazii de la noi) deja au contribuit la atentuarea poftei lor de p?mânt românesc.

Link to comment
Share on other sites

sunt curios in italia daca cer romanii autonomie...ce vor zice

as vrea sa cred ca sunt doar scandaluri politice asta cu bozgorimea...si cred ca sunt si maghiari la noi foarte ok, dar la liceu e teribilismu...ei de 1 decembrie ne-au mascarit...bravo la pustoaica ca si-a batut si ea pula de ei in ziua lor

dar am fost acum ceva timp in harghita mai multi ... si am intrat in magazin sa pe aprovizionam...am cerut in romaneste...ne-a raspuns in ungureste si dupa se uita doar lung la noi... si au inceput ai mei sa faca dezastru un pic...pana la urma si-a amintit limba romana

ar trebuii futute in cur directoarea liceului, sclava de la inspectorat si diriginta, cum pula mea sa iei la ture pe cineva ca poarta un steag... pula mea..sunt sepci cu steagu cubei, geci cu steagu americii, o sa imi dea foc pe strada cineva daca le port ?

animale proaste care educa copii...

in final: dau muie la romanii care se cred unguri in romania..sa se uite in pula mea in buletin

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e ca e o "attention-whore". Se vede clar ca e disperata dupa atentie. Ea isi facea poze in timp ce lumea o injura!? E ceva in neregula cu asta. O admir pentru faptul ca a avut curajul de a purta tricolorul printre unguri de ziua lor, dar toate astea au fost doar ca sa primeasca atentie. Si a primit prea multa, s-a exagerat cu reclama pe subiectul asta. Cat despre decizia conducerii scolii unde invata, e cam trasa de par. Dar daca avem in vedere faptul ca 'Sabina' putea starni o bataie p'acolo, nu mai e asa trasa de par.

Eu daca eram directorul unei scoli(de romani) din Romania si un singur elev(sau un grup restrans) venea cu steagul Ungariei de 1 decembrie, ii scurtam putin din nota la purtare. Si daca ar fi starnit o cearta, jet.

Cat despre cei care o ameninta, sunt niste imbecili redusi mintali.

Edited by SticKyWoX
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e ca e o "attention-whore". Se vede clar ca e disperata dupa atentie. Ea isi facea poze in timp ce lumea o injura!? E ceva in neregula cu asta. O admir pentru faptul ca a avut curajul de a purta tricolorul printre unguri de ziua lor, dar toate astea au fost doar ca sa primeasca atentie. Si a primit prea multa, s-a exagerat cu reclama pe subiectul asta. Cat despre decizia conducerii scolii unde invata, e cam trasa de par. Dar daca avem in vedere faptul ca 'Sabina' putea starni o bataie p'acolo, nu mai e asa trasa de par.

Eu daca eram directorul unei scoli(de romani) din Romania si un singur elev(sau un grup restrans) venea cu steagul Ungariei de 1 decembrie, ii scurtam putin din nota la purtare. Si daca ar fi starnit o cearta, jet.

Cat despre cei care o ameninta, sunt niste imbecili redusi mintali.

Pai bai fratele meu , tu vezi ce spui? Pai cum pula mea in tara la mine sa vina ungurii si sa imi zica sa port tricolorul cand vrea pula lor?

Sa-mi bag pula in toata natia lor si in ziua lor nationala, daca sunt la mine in tara port steagul cand vrea pula mea.Fata aia nu era in tara lor asa cum ai dat tu exemplu ca "daca venea un ungur cu steagul de 1 dec", era in tara ei si daca la vreun imputit de ungur nu-i convine , sa plece in pula mea in tara lui. Dar de vina sunt rahatii de politicieni, niste lingai (mai ales ratatii de acum), care ar trebui sa ia in pula mea atitudine si pe zdreanta aia de director sau inspector sau ce plm este eu asi fi dato afara.

Link to comment
Share on other sites

Eu am dat like pe facebook imaginei publice ,,Sabina,, si fetita aia e exagerata in afara ca posteaza mesaje din jumatate in jumatate de ora mai si instiga la conflicte verbale... Asta e fratilor eu nu sunt si nici nu cunosc zona dar dupa cum suna probabil sunt bine stabiliti si cu putere ca altfel nu ii tinea p**a sa reactioneze asa. E urat si din partea lor ca au venit cu steagurile lor de 1 decembrie dar si noi am reactionat la fel. Deci avem mentalitate de acum 2000 de ani ,,Ochi pentru ochi" ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...