Jump to content
gafi

Afla daca ai telefonul ascultat apeland 544 de pe telefonul tau!

Recommended Posts

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/diaconescu-telefon-ascultat-numar-440008.html

Mul?i dintre români se tem c? au telefoanele ascultate. Ei bine, Dan Diaconescu a demonstrat în aceast? sear? c? oricine poate verifica dac? îi este ascultat telefonul ?i a f?cut public un num?r unde românii pot verifica acest lucru.

Invitat la Mihai Morar în emisiunea "R?i da' buni", Dan Diaconescu a dezv?luit un num?r de telefon, din trei cifre, cu ajutorul c?ruia oricine poate afla dac? are telefonul ascultat.

Astfel, cei care doresc s? afle trebuie s? sune la 544. Dac? în telefon se aude un robot telefonic, care spune "c? acest num?r nu exist?" sau c? "abonatul nu poate fi contactat" înseamn? c? nu ave?i telefonul ascultat. Dac? totu?i dup? formarea num?rului se aude un sunet ciudat, ca ?i cum s-ar încerca formarea unei leg?turi sau alt zgomot, atunci acel aparat este cu siguran?? ascultat.

Aflat? ?i ea în platou, Adriana Bahmu?eanu a încercat la rândul ei ?i a aflat cu stupoare c? ?i telefonul ei este ascultat. Acela?i lucru l-a p??it ?i Mihai Morar.

Mai mult: Vrei s? vezi dac? mai e cineva pe fir! Dan Diaconescu te înva?? GRATIS cum s? verifici dac? ai telefonul ascultat! - ?tiri interne | Libertatea.ro

Cum am citit stirea am apelat numaru, mai mult din curiozitate. Nu mi-a intrat robotul pe fir, mi-a intrat acel sunet de dial-up. Am ramas surprins. Am luat numarul sotiei mele si am apelat 544, ac. sunet de modem. Of-course, m-am documentat putin. Ambele numere sunt de orange. Dupa o scurta cautare pe google, am dat de link-ul acesta, direct de pe orange.ro: Orange Romania

Conectarea pe suport CSD este o conectare de tip "dial-up" prin apel la numãrul scurt 544.

Mintim poporul cu televizorul. Sau nu :))

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qhX1Y7cf2YM

Sunt curios, voua cum va suna. Precizati in ce retea sunteti si daca aveti Abonament sau PrePay.

Astept comentarii :)

Edited by gafi
Link to comment
Share on other sites

ai tastat un numar gresit

orange, prepay, 0,05e in cont(2000minute in retea)

eu initial cand am citit primele randuri m-am gandit la nr speciale, suprataxate.

Nu prea cred eu ca poti sa-ti dai seama daca esti ascultat asa simplu.

Le: Poate daca e inregistrat de serviciul de telefonie mobila ...

Edited by yoyois
Link to comment
Share on other sites

numar invalid, vdf - ab.

* ascultatul live se poate face nu numai prin telefon ;)

* toate convorbirile telefonice si asa sunt inregistrate :))

* cu cat incerci sa te ascunzi mai mult cu atat te gaseste mai repede :))

* treaba cu ecou, se aude ceva ciudat pe fir sau alte chestii, sunt pb. de retea, transmisie sau altceva, chiar daca esti ascultat live nu o sa-ti dai tu seama, pt ca nu se conecteaza la tine ca abonat ;)

Link to comment
Share on other sites

Si la mine se aude acel zgomot trist.Probabil la cei cu abonament orange intra sunetul si la cartela nu exista sunetul.

Am testat cu abonament orange si cu abonament vodafone. Numai la orange e zgomotul acela, la vodafone e numar incorect. Cosmote-ul nu am putu sa il utilizez pentru ca sunt in perioada de gratie.

Edited by Shinny
Link to comment
Share on other sites

Sa va lamureasca mosulica :)

Apelarea la numãrul 544 este conectarea pe suport CSD este o conectare de tip "dial-up" / wap

Acest sunet se aude doar in Orange si se aude doar pentru ca pe acest numar se facea conexiune la internet prin dial-up.

Asta insemna conexiune prin apelarea unui nr. de telefon 455 - de aceea se aude acel bruiaj banal

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...