Jump to content
kab00M!!

cum sa downloadez fara griji in Germania ?

Recommended Posts

Salutare!

Am inteles cu VPN ar fi o varianta, dar intrebarea mea e: daca internet pe numele meu cu router de la provider(nu poti folosi alt router), ip calculatorului e una si ip router-lui e alta... adica chiar daca eu folosesc VPN in momentul respectiv imi modeaza ip calculatorului iar ip router-lui ramane acelasi de Germania... degeaba folosesti VPN?!

deoarece acum 2 saptamani am platit 1600euro pentru 2 filme descarcate... iti trimite scrisoare unde iti zice data, ora, secunda, fisier si ambele ip-uri!

Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Parca am mai zis cu ceva timp in urma,am stat destul timp in Germania si am tras ca "la mine acasa" fara sa imi bata cineva la usa ... uneori aveam atat de mult lag ca ma certam cu aia din casa,pentru ca trageam vreo 3 :D

Nu inteleg ce atata panica,sau poate am fost eu mai norocos.

Link to comment
Share on other sites

OFF: Si eu locuiesc tot in Germania , de cand am venit aici , mi-au spus prietenii si rudele sa nu downloadez piraterii dupa net ca vine amenda acasa . I s-a intamplat chiar unei rude de-ale mele , dar nu din cauza downloadului , si din cauza unei reclame , reclama fiind despre un telefon: "Dai click sa citesti reclama , platesti 250 euro" , deci ca sa vizualizezi doar reclama , trebuia sa platesti 250 euro..oricum el nu stia ce scrie , pentru ca nu stia germana , a intrat doar sa vizualizeze telefonul , si i-a venit de plata acasa suma de 250 euro , bineinteles ca a fost la politie , si a zis ca nu intelegea limba si nu stia ca trebuie sa plateasca bani . Si surpriza , cum au raspuns ei : "Nu e vina noastra ca tu ai intrat si ca esti "ausländer"(strain) , trebuia sa stai in banca ta fara sa intrii unde nu stii" . Cam asa au raspuns

ON : Sincer , eu am cam downloadat multe , am downloadat torrente la greu , programe piratate , si multe programe hack dupa rst si chiar dupa google . Peste 50GB downloadati in 7 luni si nu am primit nimic..Acum nu stiu nici eu cum sta treaba, dar asa e cum ai zis si tu . Orice download piratat ( nu conteaza ce ) este sanctionat la 800 EURO .

Link to comment
Share on other sites

Va salut! Eu voi pleca pt o perioada in Austria mi-am facut un abonament la Okayfredoom ce ziceti voi putea descarca filme fara sa fiu prins?

Salut si tie.

Ai inviat un topic destul de vechi si e posibil sa iti dea adminii o bulina neagra,dar nu e problema.

Ce ai cumparat tu este o gluma proasta prietene.

Nu folosi asa ceva.

""

OkayFreedom VPN. A simple VPN service enabling

private, uncensored web surfing.

""

Poti sa accesezi moziila si chrome cu un alt ip decat al tau.VPNU- nu iti permite sa descarci filme torente etc.

In Austria si Germania descarcatul de filme este un subiect delicat si ai nevoie de mai multe masuri de securitate si software.

Nu este vorba de banii cum spun unii de pe forum,dar in Germania Arnold are voce de femeie.

Eu daca vreau sa vad Terminator,vreau sa aud voce de barbat nu voce de femeie.

Sfatul meu este sa nu descarci nimic pana nu te pui putin cu network-ing-u la punct.

Te salut si drum bun.

Link to comment
Share on other sites

Ok deci nu am rezolvat nimic cu okayfreedom.O sa-mi fie cam greu dar na asta este o sa ma lecuiesc de downlandat.:(

Nu ai cum sa te lecuiesti.Este un drog mai tare ca si cocaina.

Filmele de DE sunt de toata jena cu vocile lor modate.Ultimul Transformers..asta de 2014..ERA of Shit...este in kaufland in DE 25 de euro.Hai sa moara masa ca de 25 de euro iti platesti un VPN 6 luni si descarci 10 TB de filme.

Ce zice acolo @1337 poti sa gasesti pe internet sub denumirea de Seedbox.

(Descarci filmu pe server,apoi o sa primesti intregul film prin SSL pe calculatorul tau).

Link to comment
Share on other sites

Nu ai cum sa te lecuiesti.Este un drog mai tare ca si cocaina.

Filmele de DE sunt de toata jena cu vocile lor modate.Ultimul Transformers..asta de 2014..ERA of Shit...este in kaufland in DE 25 de euro.Hai sa moara masa ca de 25 de euro iti platesti un VPN 6 luni si descarci 10 TB de filme.

Ce zice acolo @1337 poti sa gasesti pe internet sub denumirea de Seedbox.

(Descarci filmu pe server,apoi o sa primesti intregul film prin SSL pe calculatorul tau).

Cum este cu Seedbox explica-mi te rog sau o alta solutie care ar fi ok.Merci

Link to comment
Share on other sites

Cum este cu Seedbox explica-mi te rog sau o alta solutie care ar fi ok.Merci

Seedbox nu este o optiune prea buna.

Ai nevoie de:

1.VPN cu protectie DNS 100%

2.Socks 5

3.PeerBlock cu licenta.

VPN poti sa iei de la Private internet access. 4 euro pe luna.

Socks 5 ai gratuit de la provideru de VPN.

Pierblock cu licenta iei de pe site este vreo 25 de lei pe an.

VPN-u sa fie conectat mereu pe serverul de ROmania sau de Olanda.

Pierblock il tii deschis doar pe perioada downlodului.O sa iti blockeze minim 1 milion de ipuri...maxim..cate vrei tu.

Socks 5 il bagi in utorrent si deasemenea tot in utorrent setezi uploadul la 1 kb/s.

In cel mai rau si extrem caz in care esti prins(putin probabil)....nu prea o sa fii acuzat ...pentru ca ai descarcat pentru uz personal si nu ai descarcat pentru comercializare sau upload.

Daca mai ai nevoie de ajutor sau intrebari poti posta aici.

Link to comment
Share on other sites

...........

In cel mai rau si extrem caz in care esti prins(putin probabil)....nu prea o sa fii acuzat ...pentru ca ai descarcat pentru uz personal si nu ai descarcat pentru comercializare sau upload.

Nu, iti vine factura acasa, direct =)))

On: Descarca de pe torente romanesti (ex: filelist). Nu ai treaba cu nimeni

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor,

Din cate am mai cautat pe net am vazut ca au fost si cei care au primit amenda pt ca au downloadat de pe filelist.ro. Cat de util mai este un VPN atata timp cat conexiunea la net se face prin router, Fritzbox de la NetCologne? Eu am facut captura streaming cu Mozilla pentru niste animatii pt fiul meu, Cars, Planes, etc de pe siteuri romanesti dar stau cu morcovul in cur pana la frunze. Daca stiti cumva ce se poate folosi, eventual un tutorial ar fi bine de stiut.

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt in Germania si luna asta am luat 800 euro amenda ca am fost prins cu un film.Am luat un seedbox de la dediseedbox. Ofera si configurari la serveru lor pt VPN. descarc torrentele acolo si le vad prin streaming. sau le descarc prin ftp cu filezilla. Sper sa nu mai am probleme.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...