Jump to content
kab00M!!

cum sa downloadez fara griji in Germania ?

Recommended Posts

4 hours ago, aelius said:

Fa abonament pe netflix si ai filme, calitate, fara reclame fara nimic si e si legal. De ce ai sta pe semi-laba aia de sait?

 

Nu apar toate serialele pe netflix. De-exemplu, am netflix dar ca sa ma uit la ultimul sezon de la Peaky Blinders trebui sa-l caut pe net.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
15 minutes ago, QuoVadis said:

 

Pe Android imi merge ok. Ai incercat si  serverele obfuscated din Nord?

Foloseste vpn ul CyberGhost. Este vpn din Romania hostat in Bucuresti si te va lasa pe Netflix. 
 

Defapt era quote la @tagheuer

Edited by SynTAX
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SynTAX said:

Foloseste vpn ul CyberGhost. Este vpn din Romania hostat in Bucuresti si te va lasa pe Netflix. 
 

Defapt era quote la @tagheuer

Daca e sa mergem pe VPN din Romania, cred ca VPN.ac e o solutie superioara, din ce am citit pe la Cyberghost s-au intamplat niste lucruri in conducere, plus ca din experienta mea cu el mi se pare cam nasol, am avut o data nevoie de IP din Georgia, am selectat Georgia, si era de fapt IP de Olanda chiar daca scria ca e server de Gerogia... Si inainte aveau un timp de asteptare mereu cand te conectai la vreun server, cica sa astepti in "coada", dar ala era artificial impus, sa te determine sa iei premium. Nu recomand.

Link to comment
Share on other sites

On 1/30/2020 at 12:04 AM, QuoVadis said:

 

Exact asta fac cu NordVPN care imi reinnoiesc de BlackFriday pe cate 3 ani si apoi doar schimb regiunile si pot vedea ce continut am chef.

Salut, vad ca folosesti NordVPN, poti sa imi spui parerea ta despre breach-ul ce l-au avut de suferit? Mai esti client in continuare?

 

 

Edit: si eu il folosesc, acu ceva vreme mi-am luat tot asa pe 3 ani, era oferta buna, insa acum ma gandesc sa-l schimb, CactusVPN mi se pare iar ok.

Edited by Ossian
addition
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ossian said:

Salut, vad ca folosesti NordVPN, poti sa imi spui parerea ta despre breach-ul ce l-au avut de suferit? Mai esti client in continuare?

 

 

Edit: si eu il folosesc, acu ceva vreme mi-am luat tot asa pe 3 ani, era oferta buna, insa acum ma gandesc sa-l schimb, CactusVPN mi se pare iar ok.

Vad ca astia de la Cactus nu tin loguri conform politicii lor, si cica ar avea sediul in Moldova, in teorie fara Nine Eyes and shit... Deci pare o solutie buna, depinde doar de faptul daca raman seriosi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ossian said:

Salut, vad ca folosesti NordVPN, poti sa imi spui parerea ta despre breach-ul ce l-au avut de suferit? Mai esti client in continuare?

 

 

Edit: si eu il folosesc, acu ceva vreme mi-am luat tot asa pe 3 ani, era oferta buna, insa acum ma gandesc sa-l schimb, CactusVPN mi se pare iar ok.

 

Povestea explicata e aici -  https://www.techradar.com/uk/news/whats-the-truth-about-the-nordvpn-breach-heres-what-we-now-know 

 

Personal nu am fost afectat caci nu folosesc servere de Finlanda.  Nu fac balarii dar platesc contul de Nord doar cu bitcoin (dat prin tumbler) si e inregistrat pe un mail.ru facut (printr-un onion) doar pentru acest scop. 

 

Da, il folosesc in continuare caci imi pare cea mai buna oferta din mai multe puncte de vedere: calitate-pret, numar de servere, aplicatia mobila, etc.

  • Thanks 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/31/2020 at 2:04 PM, aismen said:

Vad ca astia de la Cactus nu tin loguri conform politicii lor, si cica ar avea sediul in Moldova, in teorie fara Nine Eyes and shit... Deci pare o solutie buna, depinde doar de faptul daca raman seriosi.

da, chestiile alea m-au atras si pe mine si din alte surse cica sunt destul de seriosi.

 

On 1/31/2020 at 2:55 PM, QuoVadis said:

 

Povestea explicata e aici -  https://www.techradar.com/uk/news/whats-the-truth-about-the-nordvpn-breach-heres-what-we-now-know

 

Personal nu am fost afectat caci nu folosesc servere de Finlanda.  Nu fac balarii dar platesc contul de Nord doar cu bitcoin (dat prin tumbler) si e inregistrat pe un mail.ru facut (printr-un onion) doar pentru acest scop. 

 

Da, il folosesc in continuare caci imi pare cea mai buna oferta din mai multe puncte de vedere: calitate-pret, numar de servere, aplicatia mobila, etc.

la fel si eu, nu am fost afectat dar mna, o faza de genul asta nu da bine la imagine si am vrut sa mai aflu pareri. Mai am ceva din abonament oricum, ma decid dupa aceea dac raman tot la ei sau merg pe cactus. Si da, aplicatia mobila intr-adevar e ce trebuie.

 

Ms de raspuns!

Edited by Ossian
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...