Jump to content
ZeroDoi

Recomandare Achizitie Laptop ....

Recommended Posts

Daca tot iti raman bani iti sugerez sa-ti iei hdd de 7200rpm . 5400 e foarte incet, o sa dai vina pe procesor cand esti limitat de viteza hardului.

Eu chiar acum o saptamana am trecut de la un 5400 la 7200 si nu pot sa zic ca simt diferenta. Se simte cand lucrezi cu fisiere mari in general... asta-i drept. (am un dell; m-a lasat HDD-ul de 5400; era in garantie si a doua zi deja mi-au adus altul nou de 7200. ireprosabil din punctul asta de vedere)

skull ceva asemanator am acum .. doar ca e accer si credema ca e destul de praf ....

phreak : Laptop Asus K55VD-SX438D i7-3630QM 750GB 8GB GF610M 2GB k55vd-sx438d de acesta ce parere ai ?? e mai scump cu 350 ron ....

Pai tu zici ca vrei un laptop "de chat". Pentru asta sigur n-ai voie de i7. Eu am procesor i3 Sandy Bridge 3MB Cache si-mi merge impecabil (booteaza in ~20sec si asta fara sa-i scot vreun serviciu din boot), chiar nu simt nevoie sub nicio forma sa-l schimb. Acum na, faci ce vrei cu banii tai. Succes!

Edited by skull
Link to comment
Share on other sites

Nu recomand HP am avut cateva laptopuri HP pana acum(vreo 6-7) si cu toate am avut tot felul de probeleme. Incearca una ASUS ei sunt in mom de fatza cea ma buna marca de laptopuri(dupa parerea mea). Daca te intereseaza pt jocuri incearca sa iei ceva din seria G de la asus. In jur de 3400-3500RON o sa gasesti un G73 sau poate chiar un G74. Asta daca te intereseaza laptop de 17". Daca vrei mai mic cauta un G53. Sau poate vrei ceva ultraportabil atunci cauta U36SD care este chiar ieftin nou in magazin(undeva la 3000ron)

Multa bafta

Link to comment
Share on other sites

Daca ai avea pe cineva in State eu zic ca asta sau asta ar cam fi cap de serie (cel putin dupa parerea mea). Ca si caracteristici cred ca e de ajuns asta: 6 MB Intel Smart cache, 5 GT/s DMI speed, 8 GB DDR3, 1 TB hard drive, NVIDIA GeForce GT 630M (1 GB) :)) si acum vine surpriza......US $679.99

P.S. Da stiu ca sunt Refurbished insa eu am cumparat Refurbished din Romania si nu am avut nici o problema asa ca la cei din USA (99.3% Positive Feedback) cu siguranta nu ai avea de ce sa iti faci griji.

Edited by vasile.dickulescu
Link to comment
Share on other sites

AM "Laptop Acer V3-571G" si pertotal e destul de ok.

pro: NU am probleme cu caldura decat cand joc jocuri ce duc placa video dedicata in fullload. Cand navighez normal ventilatorul pur si simplu se opreste

Placa video buna.

Sunetul bun doby home theater (mai ales in casti)

etc

Contra: pare destul de firav!

PS: Este destul de subtire fata de multe exemple date aici!!!!

Edited by helllboyyy
Link to comment
Share on other sites

deci de 2 zile tot caut laptop-ul ala de la Asus / Laptop ASUS K55VD-SX438D (Intel Core i7-3630QM, 15.6", 4GB, 750GB, nVidia GeForce 610M@2GB, USB 3.0, HDMI, Maro)

si nici un magazin online nu il are ... nici emag nici cel nimeni ... aveti idee din ce cauza .. ei mi-au zis ca o sa ajunga in 3...4 saptamani de la furnizor ... alti ca a fost la oferta si sau dat toate ....

ori e naspa si nu se cumpara ori nu imi dau seama din ce cauza nu il are nimeni

10:19

am vb si cu evomag ...

evomagro: nu este

evomagro: si nu se mai aduce

evomagro is typing...

evomagro: va fi eliminat din site

Edited by ZeroDoi
Link to comment
Share on other sites

si eu iti recomand tot Laptop ASUS K55VD-SX438D! este super violent

i7 quad code + 6mb cache

Ram pe 1600Mhz

daca ai bani cumpara`i un SSD si atunci ai sa vezi adevarata putere a procesorului! (in intel 120gb cu 550-550 w-r) -- diferenta de la cer la pamant.. plm iti dau lacrimile dupa ce`i pui SSD-ul..

Link to comment
Share on other sites

plm .... am cumparat Laptop Asus K56CB-XX122D i7-3537U 500GB 8GB GT740M 2GB k56cb-xx122d

Laptop Asus K56CB-XX122D i7-3537U 500GB 8GB GT740M 2GB

Dar sunt putin dezamagit ...

Nu are scrol

Nu are drivere pentru mai multe sisteme de operare decar pentru WIN 8 - 64 -

Nu are tastatura luminata ...

In schimb este foarte subtire

Cei care aveti vrun torent de WIN 8 pe 64 .. mil puteti trimite si mie ca eu nu am gasit niciunul ..... ,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...