Jump to content
vladiii

Co0de Magazine [Prima revista romaneasca in format .pdf]

Recommended Posts

In principiu ideea unei asemeanea reviste mi se pare buna. Am remarcat faptul ca revista nu are nici macar o introducere minimala. Adica: scopul pentru care vreti sa creati revista, ce aduce ea nou fata de alte reviste similare, etc, ati prins ideea sper. Pe langa parasutarea de continut fara nici o prezentare, trebuie sa stabiliti in mod CLAR care va fi limba folosita in realizarea articolelor, si aici ma refer la articolul lui Aleph One, articol care nu face parte din categoria "new articles and news" cum se precizeaza pe site-ul de promovare, pentru ca e vechi de cel putin 10 ani. In formatul unei reviste profesioniste nu se admite folosirea mai multor limbi.

Apreciez interviul cu OSHO, persoana pe care o respect pentru cunostintele sale.

Altceva de spus ar mai fi despre scurtul tutorial despre perl, nu poate fi numit articol...cred ca e prea brief si pentru un incepator. In rest articolele is destul de ok...

Link to comment
Share on other sites

O sa tinem cont de sfaturile tale in urmatorul numar al revistei. Mai asteptam pareri, comentarii, critici pt. a face revista din ce in ce mai buna si mai cuprinzatoare. Daca aveti articole/tutoriale facute de voi, le puteti trimite lui fl0 fl0w, ultimatum, sau mie pe adresa de messenger, iar noi le vom selecta pe cele mai bune si le vom publica.

Va asteptam !

Link to comment
Share on other sites

da e interesant da pacat ca e facuta in graba .. cel mai interesant din revista o fost interviul cu OSHO care mi-o placut .. that`s all :P

sa vedeti voi revista RST cand va fi gata :P

in august cam pe atunci se anunta lansare .. o sa fie si printata si trimisa la membri de calitate rst

Link to comment
Share on other sites

Si ce se mai aude cu acea revista RST ?

eh kwe a promis mai multe, cum ar fi un box destinat unei competitii gen root this box...oricum, nu cred ca are nimeni nevoie de o revista RST :) sau nu e nevoie pentru o astfel de revista :)

si a mai promis ca termina treaba cu bug_reports :lol:

scz de off-topic :D

Link to comment
Share on other sites

Si ce se mai aude cu acea revista RST ?

eh kwe a promis mai multe, cum ar fi un box destinat unei competitii gen root this box...oricum, nu cred ca are nimeni nevoie de o revista RST :) sau nu e nevoie pentru o astfel de revista :)

Hmm, ca tot ne apucaram de offtopic si 100% voi primi un warn ( Incearcarea moare nare ) , eu chiar as vrea sa vad revista RST . Sa vad cam ce va contine etc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...