Jump to content
dubiosonline

Buton Donate

Recommended Posts

@SecretService are mare dreptate, dar sa fim seriosi, stiti si voi (cei care umbla cu banii ilegali), ca daca treceti de o limita X pe paypal, sau se fac tranzactii de sume X prin contul bancar, da, ai probleme, cu evaziune fiscala sau ca nu sunt impozitati banii.

Tind sa cred ca daca sunt tranzactii de peste 2000 euro pe an pe un cont, se atrage atentia, prin urmare apar diverse probleme.

Daca se doneaza sume mici prin paypal, nu cred ca vor fi probleme (atata timp cat sunt ok banii, adica nu se trezeste cu banii pe - din cauza voastra)

Puteti lua in vedere si cu cei de la creativemonkeyz ca si ei primesc donatii prin paypal. Si eu le mai donez din cand in cand o bere, poate nu sunt mult bani 1 euro, dar unul de la mine, unul de la tine, etc. Si nu cred ca ii intereseaza pe cineva ca aia fac pe luna 10 20 30 100e pe luna din donatii sau daca banii lor nu sunt impozitati.

Nu are rost ca RST sa faca un ONG, sunt bani investiti degeaba.

Majoritatea oamenilor care vor dona, sunt cei care sunt programatori, designeri, cei care au un servici cu un salariu relativ marisor (peste 500e) nu ii deranjeaza daca trimit bani de pe numele lor.

Orice persoana care doneaza de pe numele lui, fara sa se gandeasca ca consecinte, sunt persoanele care fac lucruri legale si stiu ca nu sunt probleme cu banii. Atata timp cat banii sunt facuti fara probleme, nu ai de ce sa iti faci griji. Si cand donezii banii de pe numele tau real Popescu Ionut, nu scrie nicaieri ca tu ai userul X de pe rst sau ca ai tu vreo treaba cu rst. Punct.

Doar ca nu ai cum sa faci nici unul din lucrurile astea, deoarece RST fiind monitorizat, nici 0.01 centi nu poti trimite, fara sa se uite cineva, si sa investigheze. Din cauza cui oare?

Link to comment
Share on other sites

chestia cu impozitarea banilor este relativa , sub ce legislatie este supusa comunitatea asta ? + ca donatiile nu sunt impozitate peste tot prin lume , + ca moneda virtuala nu prea are legatura cu banul real ! -> aici trebuie consultat un avocat sa nu vorbim din auzite .

am citit si eu pe forum in legatura cu tex , virus etc , nu stiam ca au avut probleme .

daca forumul este monitorizat si rst-ul este impotriva fraudei de ce mai permiteti topicuri de genul "vand root" sau mai stiu eu ce !

Link to comment
Share on other sites

Pentru awnly3jhc2g si SecretService,

Fratilor voi ori sunteti nebuni ori sunteti extrem dar extrem de prosti! Regret ca mi-am pierdut 3 minute din frumoasa mea dimineata citind aberatiile care le debitatzi pe aici.

@awnly3jhc2g

Cine crezi frate ca sta sa monitorizez 10 donatii de 3$?? Si oricum ca idee generala daca s-ar face donatii de mii sau poate chiar milioane de euro cine kkt crezi ca v-ar spune voua sau "altor siteuri sau bloguri"? LR este 100% anonim! NU este monitorizat nu poate fii monitorizat nu se platesc taxe la nici un stat pentru tranzactiile sa donatiile via LR pentru ca sediul LR opereaza intr-un paradis financiar!

@SecretService cine te crezi frate? in ce lume traiesti? cine crezi ca cheltuie mii de euro per pesoana sa va monitorizeze pe voi? Omule trebuie sa fii constient de faptul ca mor oamenii in spitale in mizeria asta de tara din lipsa de medicamente. Politistii muncesc 1 luna de zile pe 1200RON. Cine crezi ca isi perminte sa plateasca milioane de euro caci atat costa sa monitorizezi 100.000 de utilizatori de internet?

De ce toate discutiile la voi trebuie sa fie in jurul fraudelor? Frate nu suntem toti ca voi...unii dintre noi mai sunt si cinstiti si nu vor sa aiba de aface cu acest fenomen. Fiecare turma isi mai are si oile negre bineinteles! Dar crezi ca pe un forum de gameri nu este nici unul care se ocupa cu asa ceva?

Tot insistati pe paypal,si o sa va zic de ce nu este indicat. Paypal trebuie sa fie linkuit cu un cont bancar sau card , care la randul lui o sa fie linkuit la un cont bancar right? Acel cont bancar se afla in romania care nu este paradis financiar si care o sa creeze tot felul de probleme cu Administratia Finantelor. Doi la mana oricare dintre infractorii aia care tot pomeniti voi de ei pe aici pot sa dea un cacat de spam pe Paypal sa ia 100 de conturi si sa trimita din fiecare cate 1 dolar ca au vazut ei in nush ce film ca asa se face! Si atunci contul de donatii ar fii distrus si propietarul acelui cont ar avea probleme din cauza fraudei.

Va rog frumos remain on topic! Nu va intreaba nimeni despre vastele voaste cunostinte in ale infractiunilor informatice.

Acest topic este simplu ESTI PRO SAU CONTRA CU UN BUTON DE DONATII PRIN LR?

P.S. Cei care folosesc LR nu sunt infractori! Pot sa va dau exeplu de o comunitate de 400k utilizatori care se invart in jurul subiectului si fac bani LEGAL 100% cu ajutorul ecurrencyurilor!

Google "forex" "HYIP"

Edited by dubiosonline
Link to comment
Share on other sites

@dubiosonline: o iau asa pe rand cum iti place tie, sa incerc sa te fac sa intelegi macar.

Cine crezi frate ca sta sa monitorizez 10 donatii de 3$

Nu am spus ca se monitorizeaza astea, tocmai invers am spus, ca ii doare in cuc de tranzactii de 2 lei, tocmai de asta poti sa iti faci linistit cont de paypal, doar sa fie bani legali

@SecretService cine te crezi frate? in ce lume traiesti? cine crezi ca cheltuie mii de euro per pesoana sa va monitorizeze pe voi?

Ca sa monitorizezi tranzactii online, nu ai nevoie neaparat de bani, pe cat un mandat sau alte rahaturi care nu ma pricep, dar cu certitudine iti spun, ca nu e vorba de bani.

N-a ca s-au cheltuit bani sa intre peste tex sa ii fure serverele si sa bage la inchisoare vreo 2 3, vinovati sau nevinovati.

Si oricum ca idee generala daca s-ar face donatii de mii sau poate chiar milioane de euro cine kkt crezi ca v-ar spune voua sau "altor siteuri sau bloguri"

Ti-as spune eu cine, dar daca mergi in valcea sau te uiti la televizor, vezi ca toti se dau mari cand fac bani. ii de ajuns 2 manelisti care au facut o combinatie pe net si au scos 10k iti zic eu ca doneaza 1k pentru RST ca sa se de-a mari, tocmai asta e un risc pentru RST.

De ce toate discutiile la voi trebuie sa fie in jurul fraudelor?

Site-ul fost inchis datorita prostilor care se invart in acest subiect, cretinule, chiar nu intelegi?

Imi permit sa te fac cretin, ca aberezi fantastic, nu am spus ca eu ma ocup cu ilegalitati, dar datorita prostilor care o fac, sunt nevoit sa imi fac un cont aiurea, ca macar sa nu imi iau teapa pe contul meu. Masura de precautie.

Nu vezi ca lumea se filmeaza ca fura din ATM? Se incrimineaza singuri? Crezi ca RST are nevoie de astfel de persoane in comunitate?

Va rog frumos remain on topic! Nu va intreaba nimeni despre vastele voaste cunostinte in ale infractiunilor informatice.

Sa stii ca suntem ontopic aici, discutam daca suntem PRO sau CONTRA cu motive intemeiate si posibile cauze.

De ce esti asa de incapabil sa nu crezi ca un manelist infect care a facut bani, nu incepe sa se de-a mare? De-al de ******* s-o dat mare, a patit-o si iceman la fel pe mirc, de-al de multi altii, da stiu ca nu a fost vorba de bani ci doar de faima, dar sa stii ca sunt manelisti care ar da bani si sa sara in gura mare, crezi ca de astia ii arde lui Nytro sau tex sau alt administrator?

Da, e o idee...

Problema principala ar fi de unde vin acei bani, pentru ca e posibil ca unii oameni sa doneze bani care nu le apartin si apoi cine stie, poate apar probleme.

Ar mai fi persoane interesate?

Practic de plata este doar hosting-ul, insa daca am strange ceva am putea da niste premii, sa organizam niste concursuri.

Totul ar fi "open".

Ar mai fi doritori sa doneze?

Tu doar crezi ca e de ajuns sa fii contra si pro unui buton de donatii? Daca nu discuti si situatii realistice ... riscuri ... n-are rost.

Spor in a-ti mai pierde 2 minute din viata ta sa citesti aici.

Edited by awnly3jhc2g
Link to comment
Share on other sites

@dubiosonline: o iau asa pe rand cum iti place tie, sa incerc sa te fac sa intelegi macar.

Nu am spus ca se monitorizeaza astea, tocmai invers am spus, ca ii doare in cuc de tranzactii de 2 lei, tocmai de asta poti sa iti faci linistit cont de paypal, doar sa fie bani legali

Ca sa monitorizezi tranzactii online, nu ai nevoie neaparat de bani, pe cat un mandat sau alte rahaturi care nu ma pricep, dar cu certitudine iti spun, ca nu e vorba de bani.

N-a ca s-au cheltuit bani sa intre peste tex sa ii fure serverele si sa bage la inchisoare vreo 2 3, vinovati sau nevinovati.

Ti-as spune eu cine, dar daca mergi in valcea sau te uiti la televizor, vezi ca toti se dau mari cand fac bani. ii de ajuns 2 manelisti care au facut o combinatie pe net si au scos 10k iti zic eu ca doneaza 1k pentru RST ca sa se de-a mari, tocmai asta e un risc pentru RST.

Site-ul fost inchis datorita prostilor care se invart in acest subiect, cretinule, chiar nu intelegi?

Imi permit sa te fac cretin, ca aberezi fantastic, nu am spus ca eu ma ocup cu ilegalitati, dar datorita prostilor care o fac, sunt nevoit sa imi fac un cont aiurea, ca macar sa nu imi iau teapa pe contul meu. Masura de precautie.

Nu vezi ca lumea se filmeaza ca fura din ATM? Se incrimineaza singuri? Crezi ca RST are nevoie de astfel de persoane in comunitate?

Sa stii ca suntem ontopic aici, discutam daca suntem PRO sau CONTRA cu motive intemeiate si posibile cauze.

De ce esti asa de incapabil sa nu crezi ca un manelist infect care a facut bani, nu incepe sa se de-a mare? De-al de ******* s-o dat mare, a patit-o si iceman la fel pe mirc, de-al de multi altii, da stiu ca nu a fost vorba de bani ci doar de faima, dar sa stii ca sunt manelisti care ar da bani si sa sara in gura mare, crezi ca de astia ii arde lui Nytro sau tex sau alt administrator?

Tu doar crezi ca e de ajuns sa fii contra si pro unui buton de donatii? Daca nu discuti si situatii realistice ... riscuri ... n-are rost.

Spor in a-ti mai pierde 2 minute din viata ta sa citesti aici.

Tu chiar nu intelegi? Nu ne intereseaza situatia ta. Nu ne intereseaza probleme tale de securitate! Nu ne intereseaza frustrarile tale fata de subiectul "frauda online". Si mai ales nu ne intereseaza informatii deastea gen Stirile Protv.

Nu cunosc nici una din persoanele despre care ai scris.

Tu nu intelegi chestia asta nu se invarte in jurul subiectului frauda online. Iti urez bafta in cruciada ta impotriva hotilor pe internet. Sper sa reusesti sa iti invingi demonii. Dar eu zic ca ti-ai ales locul gresit de unde sa incepi!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...