Jump to content
bt.ionut

SEO si Content Locker ?

Recommended Posts

Salut,din punctul meu de vedere afecteaza pasiv daca content locker-ul tau il va redirectiona imediat catre pagina respectiva,astfel vizitatorul nu va mai sta pe site,ci doar cateva secunde si afecteaza pe termen lung,alt ghinion zic eu ar mai fi sa-ti viziteze paianjenii motoarelor de cautare si tu sa ii trimiti din index-ul tau catre survey sau alte pagini,atunci e trist !

Link to comment
Share on other sites

Salut,din punctul meu de vedere afecteaza pasiv daca content locker-ul tau il va redirectiona imediat catre pagina respectiva,astfel vizitatorul nu va mai sta pe site,ci doar cateva secunde si afecteaza pe termen lung,alt ghinion zic eu ar mai fi sa-ti viziteze paianjenii motoarelor de cautare si tu sa ii trimiti din index-ul tau catre survey sau alte pagini,atunci e trist !

Ok. Multumesc pentru sfat.

De ce nu faceti in asa fel incat pagina afisata googlebot sa nu contina content locker.

M-am gandit la asta insa nu eram sigur, voi face alta pagina care va contine content locker-ul. Multumesc.

Asta va rezolva, se va ranka in google ?

Link to comment
Share on other sites

Am mai vazut astfel de lucruri in trecut,asemanatoare cu schimbul de linkuri,punea un iframe in toate paginile cu link-uri si prostii credeau ca au link inserat in fiecare pagina,bineinteles pagina din iframe fiind no-index no-follow :)) Baiatul ranka cel putin ca PageRank exceptional cu acel site.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...