Jump to content
Emineste

Sursa banilor

Recommended Posts

Salutare tuturor!

Am facut un blog si am inceput sa postez pe el tot feluri de "metode de a face bani".

Sper sa va placa : O noua metoda in fiecare zi!

Ideea e ca eu nu postez tot feluri de site-uri scammuri sau grele.

Si vreau sa postez peste 100 de metode si sa pun si dovezi de plata pt ca majoritatea vor spune ca metodele alea sunt scam-uri dar .... nu sunt.

In fine.. va place blogul :>?

Link to comment
Share on other sites

1.Blogul n-are nimic prost.

2. Mai bine 2-3 randuri decat 1000 si de cacat

Si macar metodele alea de a face bani sunt foarte bune pentru cei care vor sa se apuce de treaba dar nu stiu programare sau alte chesti.

UN singur lucru am sa iti spun :

[ eu sunt politaiul ]

Si totusi eu chiar uploadez o noua metoda in fiecare zi si ma tin de treaba.

Link to comment
Share on other sites

Omul vrea sa faca un site cum se pot face bani din tot felul de prostii.

A inceput cu un simplu blog (preventiv, informativ, daca nu stiati, sunt siteuri foarte mari care ruleaza pe platforma celor de la blogspot doar ca pe propriul lor domeniu).

Poate el prefera sa nu investeasca intr-un domeniu, a facut un simplu blog cu o idee, care pur si simplu si-a exprimat aici ideile si va cerut parerea. Nu il faceti pe el prost, vrea sa faca ceva, spune ce parere ai tu despre ideea lui (si nici sa ii faci un thread intreg de rahat si sa inceapa si alti ratati sa comenteze nimicuri, e prost-gust, prost-crescut)

Nici un admin nu baga acest copil care isi face reclama ?! :)

Se afla in sectiunea blog-uri. Ai mai vazut pana acum vre-un thread din aceasta sectiune? Tu vezi cati isi spun reclama acolo?

P.S. https://rstforums.com/forum/12579-read-me-file.rst

dar se tine de treaba , post dupa post , spam dupa spam :l

Tu ai comentat doar de dragul de a comenta, ca sa ai muuuuuuuuulte posturi sa te crezi destept. Inceteaza din a comenta de-an plea.

Esti un milog care cauta persoane care sa-i aduca cativa centi, pune mana la munca, programeaza, deseneaza ceva, terminati in pula mea cu toate metodele anonime de facut bani, vreti sa faceti bani ? Fa-ti botnet si sapa. Fa-mi si mie un screenshot si arata-ne cati bani ai facut de la inceputul anului pana acum. Asa de idioti sunteti incat publisherul ofera siteului 2-3 $, iar voi din aia va luati cativa centi la care va bucurati? Asa fac firmele miliarde de euro, din cauza fraierilor ca voi. Eu nu sunt multumit de sistemele de advertising care exista la ora actuala, sisteme care ma platesc chiar si cu 1 $ pe click, in schimb tu vrei sa-mi pierd 2-3 ore castigand 20 centi ? :)

Nu, nu imi place, de ce ?

1.) E pe blogspot, deci n-ai facut nimic

2.) Ai scris 2-3 randuri si gata, ceri pareri, te crezi mari blogger?

Din miile de euro pe care le-ai facut nu ti-ai permis sa-ti iei un domeniu? Inca iti pui bannere pe blog? Trist.

Puneti osu la munca si invatat. Buna ideea? Inseamna ca internetul involueaza, nu evolueaza.

Tu care esti mai cu capul pe umeri, de atata timp, iti pierzi vremea comentand la acest thread? Presupun ca banuiesti si tu ca motivele pentru care nu iti place blog-ul par tampite,

https://rstforums.com/forum/57973-free-windows-vps-2.rst#post442154

https://rstforums.com/forum/68997-sursa-banilor.rst#post445931

Omul a preferat in loc sa isi faca laba zilnic, mai bine peirde vremea facand un blog. Eu tind sa cred ca se numeste oarecare evolutie.

Deci tot Gheorghe Dinica le zice bine:

Si tu comentezi iar degeaba, doar de dragul de a posta. Mai ai vreo 2 posturi de astea. Consumi spatiu pe RST.

Sursa prostiei si timpului pierdut.

Alt filozof. Te-a mai avertizat Cheater sa o incetezi cu offtopic-urile.

Inseamna ca daca tu esti (sau ai aceeasi gandire) politaiul tara se va duce de rapa, lasa ca te imbogatesti tu cu 3 clickuri, las' ca o sa vina vremea cand o sa muncesti pe santier ca deocamdata te tin ai tai si te crezi mare antreprenor dand 3 clickuri si castigand cativa centi. Nu tara e de cacat, oamenii o fac, d'asta nu evoluam ba incultilor, ca sunt indieni si fraieri ca voi de sunt uimiti de cativa centi. Ce prezinti "ba" tu acolo (ca sa fiu pe limbajul tau), le dai copy/paste? A scuze, le traduci in romana, le zici cum sa castige cativa centi si gata, te milogesti de el sa se inregistreze de pe contul tau sa mai ai si tu cativa centi.

Nu te chinuii sa-mi dai reply, nu o sa-mi mai irosesc minutele mele pretioase bagand mintile in cap generatiei de carton care o sa reprezinte romania la capitolul IT&C, "pe vremea mea" nu se faceau asa banii, sunt fericit ca n-am prins generatia voastra.

Lasa-ma sa ghicesc, ca pe vremea ta, cand o aveai la fel de mare cum o am eu acum (sunt pusti) faceai asa de multi bani, incat ai ajuns sa ai casa ta, masina ta, copilul si nevasta ta. Si tut asa, pun pariu ca nu ai sa recunosti niciodata ca ai incercat si tu Paid To etc-uri de astea de facut vreo 2 3 centi, iti manjesti orgoliul tau. Stii ca orice retard care face 2 3 dolari usor, cand are kkk victime, face la fel de usor bani doar ca in cantiati ceva mai mari si la fel de bine, astfel de servicii sunt folosite pentru spalarea banilor.

tu chiar sugi cucu :l ; alea numesti tu metode? 1$ [ in 20 minute fara stres] daca cersesc fac 1€ in 10 minute .

daca ma angajez la un bar fac 50€ intr-o zi

daca imi vand 'gunoiu' fac 1€ in 15 minute

Te-n bar si munceste si nu mai pierde aici vremea cu astfel de comentarii.

Edited by awnly3jhc2g
Link to comment
Share on other sites

Nu va inteleg de ce il faceti prost.A postat doar 2 metode si e prost,incult.Ganditi-va inainte sa postati,ajuta pe cineva daca comentati sau doar postati ca sa aveti posturi.Incercati sa fim o echipa (RST,unde "T" vine de la TEAM!),dati sfaturi,nu injurati fara nici un motiv si tot felul de rahaturi.Daca il faci prost,devi tu mai destept sau ceva?

Blogul va avea multi vizitatori unici,pentru ca toti vor sa faca bani in perioada asta,fara munca si stand la calculator,dar dupa accea nimeni nu va mai reveni.Dupa parerea mea nimeni nu va putea face bani fara munca,fara sa invete si fara noroc.

Link to comment
Share on other sites

Ma eu pur si simplu imi prezint blogul... ce sariti pe mine? eu n-am nici o vina eu doar prezint metode de a face bani si la fiecare metoda am postat o dovada [recente] sa nu spuneti ca e scam recunosc ca nu sunt dovezile mele de plata dar totusi sunt acolo si apar ff des .

Apropo: cati bani faci din cersit?

EDIT : nu le dau copy paste...o singura chestie am copiat [dreamcash] dar daca celui care a facut originalul nu ii convine il sterg daca doreste.

Edited by Emineste
Link to comment
Share on other sites

Nu tara e de cacat, oamenii o fac, d'asta nu evoluam ba incultilor, ca sunt indieni si fraieri ca voi de sunt uimiti de cativa centi. Ce prezinti "ba" tu acolo (ca sa fiu pe limbajul tau), le dai copy/paste? A scuze, le traduci in romana, le zici cum sa castige cativa centi si gata, te milogesti de el sa se inregistreze de pe contul tau sa mai ai si tu cativa centi.

Î?i dau dreptate întru-totul, popula?ia involueaz? ?ara ?i mai ales marea majoritate, dar trebuie s? fim reali?ti c? avem valori în ?ar? în orice domeniu.

Despre topic: Este comic s? vezi pe to?i cum î?i caut? metode de f?cut bani pe bloguri ?i a?a mai departe, eu unul consider c? dac? te duce capu po?i fi mult mai eficace muncind atât online cât ?i în via?a de zi cu zi. Nu î?i irosi timpul degeaba pentru c? eu cred c? to?i am încercat aceste metode de f?cut bani ?i chiar ne tentau uneori, dar aceste tenta?ii erau când eram încep?tori, de asemenea, eu nu cred c? e?ti un pu?tan prost, ba chiar consider c? î?i fuge mintea ?i po?i s? ?i-o folose?ti în altceva mult mai avantajos ?i mai de succes.

Acuma dac? ?i tu stai s? gânde?ti limpede consideri c? ceea ce vrei tu s? faci e imposibil din varii motive:

1. Lumea nu mai e la fel cum era cu câ?iva în urm?, acuma ne-am mediatizat ?i fiecare ?tim de riscurile cibernetice;

2. Nimeni nu mai pune botul la fragmentele "cum faci bani pe net" pentru c? lumea ?i-a luat ?eap?;

3. Lumea evit? site-urile de genu pentru stupiditate, în propor?ie de 80% fac asta;

4. ?i mai sunt multe altele ...

?uturile în fund vin din multe p?r?i mai ales atunci când ai p?reri contra, dar ce s?-?i spun eu ?ie - acestea te fac s? mergi mai departe ?i s? treci cu vederea chiar dac? lumea î?i înjur? caracterul. ?i ca o ultim? p?rere, mediul online este foarte agresiv verbal ?i de aceea este foarte greu s? g?se?ti vorbe bune, vorbele bune î?i sunt adresate doar atunci când uime?ti cu ceva, în mare partea lumea de pe RST este evoluat? ?i mai to?i ?tiu de chestiile basice ale it-ului.

Nu vreau s?-?i dau sfaturi pentru c? nu sunt în m?sur?, eu vreau doar s?-?i sar? în ochi esen?ialul.

Edited by Aripipevant
Link to comment
Share on other sites

cate idei frate p-aici ! Da unu nu zice : Eu fac asa " .............. " .... Usor de spus, greu de facut! Parerea mea este ca n-are niciun rost sa veniti cu fel si fel de idei cand defapt nici voi nu le folositi.

Daca esti la curent cu blogu' meu sper ca ai observat cateva schimbari .

Eu folosesc 6 metode si le-am postat pe blog absolut pe toate si o sa mai postez...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...