Jump to content
Suspect34

sugestie adaptor

Recommended Posts

salut, am primit o antena wireless TP-Link TL-ANT2415D de exterior 15 dBi numai ca adaptorul meu wireless nu este destul de bun pentru ea. ce adaptor wireless usb mi-ati recomanda. ceva "modest" la bani ma refer

Edited by Suspect34
Link to comment
Share on other sites

Ori vrei bun sa faci treaba,ori cuplezi antena la placa wifi care o ai in dotare,ori nu mai cere ca suna aiurea,lucru bun,ieftin,si mai cum vrei.....hai in serios acuma,crezi ca vei gasi?

Mai bine iti faceai antena tu, si gratis,si cu banii aia mai puneai si iti cumparai cel putin un adaptor Alfa de 1w,sau un L-Link de 2w.

Nu fac misto de tine dar zau,e ca si cum ai vrea ,,femeie tinara,model,cu bani,si sa faca curat in casa,sa coasa,sa gateasca,sa mearga la munca,si sa fie curva in pat"

Link to comment
Share on other sites

Adaptorul wifi este la fel de important ca si antena. Degeaba ti-ai cumparat o antena beton daca nu ai adaptor wifi care sa administreze bine semnalul primit. Puteau sa iti fabrici tu propria antena, sau daca nu cautai pe okazii una buna la mana a doua si ieftina.

@bruttus139 - fi mai ingaduitor cu oamenii, nimeni nu ti-a vorbit urat

Link to comment
Share on other sites

Adaptorul wifi este la fel de important ca si antena. Degeaba ti-ai cumparat o antena beton daca nu ai adaptor wifi care sa administreze bine semnalul primit. Puteau sa iti fabrici tu propria antena, sau daca nu cautai pe okazii una buna la mana a doua si ieftina.

@bruttus139 - fi mai ingaduitor cu oamenii, nimeni nu ti-a vorbit urat

Mai ingaduitor?poate tu interpretezi gluma ca rautate,si inca nu ti-ai dat seama.Banuiesc ca si propozitia asta suna aiurea dar na,nu scriu romane de dragoste,repede si cit mai la obiect ca mai am si alte treburi.Daca asta este rautate,e un topic pe aici pe unde si-a bagat unul pula si in morti si in tot ce-a gasit si nu la luat nimeni in seama,asa ca ....

Acum sa trecem la antene....orice placa wifi normala cu putere de maxim 100mw poate ajunge la un cistig de 25...30 db numai cu antena exterioara de calitate,asta o pot proba nu este o afirmatie gratuita,si mai pot demonstra,ca o placa normala cu o antena buna se ridica la calitatea unei Alfa de 1w fara probleme.

Pe unde am mai scris acum citiva ani,era pe vremea cind inca nu exista Alfa si nici adaptoare de putere,eu aveam pe o placa minipci ipw3945 un cistig masurat cu Netstumbler de vreo 27db.

ete poza,dar e mai recenta un pic...

23hm5gg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...