Jump to content
SticKyWoX

Cacaturi "de cartier"

Recommended Posts

Eu stau prin VAD, vad ca ala e la LIA...nu l-am vazut sa boscheteze prin cartier deci nu cred ca e de prin imprejurimi (asta e bine). Daca are tovarasi pe langa liceu nu prea am ce sa-i fac decat sa vb cu aia, dar daca nu, poate trag o fuga pe acolo sa-i zic povestea cu bufnita.

Si tu tot la LIA inveti?

P.S Si eu ma mai iau de pletosi...is urati marea majoritate din ei, blegi si parca mie mila de ei cand ii vad ca merg asa cocosati si cu frica de lumea de pe strada :))

Am limite foarte bine delimitate si nu sar la bataie pentru o prostie dinasta (daca nici el nu sare), deci totul se termina rapid.

Probabil Georgian asta era in gasca cand s-a luat de tine (asa au cei mai multi tupeu, sau era beat).

Edited by magnificul
Link to comment
Share on other sites

@magnificul: esti din galati, punk?! Si eu era sa mi-o iau de la 3 jeguri negre, m-au saltat de telefon. Mi-am dat seama ca singura solutie e sa-mi iau lant la mine. Simplu si la obiect. Faza e ca eu eram singur pe o alee infundata, la 12:30 si ei erau 3.

@Sticky: Las ca mergem amandoi si-l turnam.

Link to comment
Share on other sites

@gotr00t sunt din galati, si sunt in romania acum. Nu sunt rocker sau alte genuri, cand e vb de distractie sau karaoke bag si manele, si hore, sarbe, etc dar cand merg cu masina, hip hop, rap, dubstep...doar rock, metal sau deastea nu ascult.

Eu nu mi-o iau la LIA ca sunt din cartier, am terminat la Radu Negru (deci tot in cartier), cunosc toti coloratii din bariera si cartierul nou plus cei de pe vad de la mine...poate ca nu sunt prieten cu toti, dar ne salutam sau plm...intelegeti tu.

Link to comment
Share on other sites

@magnificul: si eu stiu lumea din bariera, nu e vorba de luat bataie sau cacaturi. Merg la 11-12 prin 40 cu mainile in buzunar si ma salut cu baietii. Dar faza e ca nu poti sa stii cu cine te gasesti noaptea tarziu, mai bine sa ai ceva la tine, cine stie. Eu ti-am zis, erau 3 si probabil aveau si cutite la ei. Pentru un telefon nu se merita, right?

Link to comment
Share on other sites

Ba sincer, doar unul era colorat colorat. Cel care m-a abordat si pe care am vrut sa-l pocnesc era albicios..dar tot cioara cred. Anyway, ce sa pocnesti cand i-am vazut pe aia din spate...:)).

Edited by gotr00t
Link to comment
Share on other sites

Mai bine lasa-l dreaku, nu-l urmari, pierzi timpul.Pune mana si invata un stil de lupte, ceva, si cand te vei intalni cu el, da-i bataie. Daca aveti prin oras, eu iti recomand sa inveti aikido, e distractiv, nu iti trebuie forta, sa fii 4x4, si in plus miscarea face bine. In general, astia care recurg la amenintari, sunt niste 3.14zde.

Link to comment
Share on other sites

off:ma eu sunt curios care este media de varsta a voastra de tot va mai ganditi la bataie .

eu ultima data m-am batut cu ploiestenii acum un am si a fost frumos (muie garda si de pe forum si din realitate)

on:asteptam sfarsitul povestii :D

Link to comment
Share on other sites

Simplu rockerasule, un motiv sa nu te ajut e ca si eu ascult manele, ma manifest ca atare si nu ma pot numi cocalar(freza, armanii,haine din $$$), insa am s-o fac.

Faci un profil la bulan de facebook, girl etc, pui niste poze legite si ca din coincidenta fata(tu) da de el pe facebook si constata amandoi vorbin pe chat ca vor sa se intalneasca.

Fata are nevoie de adresa lui pentru un motiv bine gandit de tine si gata, ai adresa.

Daca sari cu o bere fac eu totul pentru tine.

Link to comment
Share on other sites

O vorba veche:

Cocalarii - numai gura de ei. Si cand se ajunge la bataie, isi suna prietenii (de obicei unu mai retardat decat altul si putin mai jegos) si se fac nevazuti.

Dupa pozele de pe FB parca ti-e mila sa nu-i sucesti naibii gatul dintr-o palma. Si ce-s cu copii aia? Aia sunt "prietenii" lui? Sau are alte matahale care ii faceau poze si il venerau?

Cati ani are ala? Ca nu pare nu stiu ce, si are o fata de las oarecum. Are prieteni mai "facuti" sau care-i problema? I-ai vazut?

Nici mie nu-mi plac cocalarii care fac misto de alti de obicei mai slabi ca ei si am avut si eu probleme de genul care din fericire s-au rezolvat in favoarea mea acum 5 ani.

Ma dispera doar astia care fac misto de altii si se cred ei tari. N-am treaba cu cei ce asculta manele si care isi vad de treaba. (Si nu, nu promovez incultura manelista)

Urasc tiganii, cocalarii si taranii prosti si le mai fut cate una cateodata cand au ceva cu mine. Eu niciodata nu m-am luat de cineva, ci doar am fost provocat si le-am futut cate una si gata, solved.

Edited by Roby4kill
Link to comment
Share on other sites

Prietene, fecioru' are 30 de kg cu pietre'n buzunar, daca s-a luat fecioru ala de tine inseamna ca tu esti mai slabut si mai tantalau ca el. Macar, daca deschizi un post, nu te da zmardoi odata ce ti-ai luato-n freza, ce ar trebui sa faci tu in cazu' acesta?

Simplu, il prinzi singur, 3 palmi (daca te dai zmardoi) , il pui in genunchi si il pui sa-ti pupe mana. Asta ar trebui sa faci :) nu sa-ti cari brigada dupa tine, cum zice si Nimeni Altu' citez: "Pun pariu ca nu ai dat un pumn si totusi daca ai dat, tu ti-ai luat inca 10 insi dupa tine, deci toata faza e de cacat."

Link to comment
Share on other sites

Prietene, fecioru' are 30 de kg cu pietre'n buzunar, daca s-a luat fecioru ala de tine inseamna ca tu esti mai slabut si mai tantalau ca el. Macar, daca deschizi un post, nu te da zmardoi odata ce ti-ai luato-n freza, ce ar trebui sa faci tu in cazu' acesta?

Simplu, il prinzi singur, 3 palmi (daca te dai zmardoi) , il pui in genunchi si il pui sa-ti pupe mana. Asta ar trebui sa faci :) nu sa-ti cari brigada dupa tine, cum zice si Nimeni Altu' citez: "Pun pariu ca nu ai dat un pumn si totusi daca ai dat, tu ti-ai luat inca 10 insi dupa tine, deci toata faza e de cacat."

Cand am inceput cearta, ei erau 2 si eu eram cu prietena. M-au luat la bataie pe strada fiindca ei erau bossi iar eu sunt un fraier. El n-a apucat sa dea in mine, pe prietenul lui l-am batut destul de bine, a fost nevoie de 4 lovituri. Pe asta-l bat si mai repede ca e muci la bataie din cate am inteles, problema e ca nu prea pot da de el.

Nu mi-e frica de el, vreau doar sa stiu cum pot da de el.

Multumesc tuturor de ajutor!

Apropo: Ati avut dreptate. A zis ca cheama niste baieti la mine la liceu sa ma bata, i-am asteptat si n-au venit :(

@magnificul: esti din galati, punk?! Si eu era sa mi-o iau de la 3 jeguri negre, m-au saltat de telefon. Mi-am dat seama ca singura solutie e sa-mi iau lant la mine. Simplu si la obiect. Faza e ca eu eram singur pe o alee infundata, la 12:30 si ei erau 3.

@Sticky: Las ca mergem amandoi si-l turnam.

Eu stau cu lantul dupa mine non-stop. Dupa ce m-am batut cu aia l-am pus pe pumn si n-au mai sarit la mine.

Edited by SticKyWoX
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...