Jump to content
FiliBlox

[TUTORIAL]Cum poti da deface unui site wordperss.

Recommended Posts

In acest tutorial voi prezenta o metoda de pe HF prin care se arata cum poti da deface unui website wordpress.

Atentie aceasta metoda nu functioneaza pe toate site-urile care contin platforma wordpress, o sa vedeti de ce, doar daca urmariti tutorialul.

TUTORIAL :

1. Intra pe acest site http://www.shodanhq.com/

2. Creeazati un account, si activeaza-l.

3. Logheaza-te pe site.

4. Introdu in casuta de cautare:

«wp-admin/install.php»

5. Acum i-ti vor aparea cateva ip-uri de acest gen.

7027e1635d.png

6. Cauta o adresa buna dintre acele ip-uri si incearca sa arate ca aceasta pagina, si anume de instalare.

826aa809eb.png

7. Introdu datele si tot ceea ce i-ti mai cere platforma wordpress, si logheaza-te pe site in panoul de administrare.

8. Dute la " THEME EDITOR " si cauta INDEX-ul in partea dreapta.

481f6655c1.png

9. Sterge codul care este afisat pe ecran si inlocuiestel cu pagina ta de deface.

10. Daca ti-a placut tutorialul dai like.

ACest tutorial nu este o demonstratie de performanta sau o lauda, prin acest tutorial doresc sa mai adaug cate o lectie noua membrilor RST.

Tutorialul este facut de un user de pe HF si tradus de mine, special pentru RSTforums.

Sper sa va fi de ajutor, este o metoda simpla, si sper ca a-ti inteles doar unde functioneaza, sa nu fiu batut la cap ca mie nu i-mi merge pe site-ul x.

Edited by FiliBlox
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

merge...

pacat ca altii in loc sa faca bani, pun "javascript hacked by alex"

Adevarat este trist ca se intampla asa ceva...insa sunt curios cum faci bani cu o astfel de metoda? daca ai putea detalia.ca eu nu imi imaginez cum se poate face profit dintr-o astfel de chestie :|

Link to comment
Share on other sites

Adevarat este trist ca se intampla asa ceva...insa sunt curios cum faci bani cu o astfel de metoda? daca ai putea detalia.ca eu nu imi imaginez cum se poate face profit dintr-o astfel de chestie :|

furt de date, vizite, clickuri, mailuri, raspandire de rats , stealers , keylogger etc.

Metode sunt.

Defaceul mi se pare o prostie (exceptand cazul in careeste folosit pe tinte mari pentru impact emotional)

Link to comment
Share on other sites

Sugi PULA! Ca daca te pun sa-mi spui care este prostia care da access ratatilor ca tine nici macar nu stii ( nu cred ca exista ratat care sa nu stie, mai putin tu )

Site hacked by rahat?HACKED?Unde-i vulnerabilitatea?Ceea ce ai facut tu, nu te-ai folosit de o vulnerabilitate, ci de o prostie umana.

Alti 2 prosti ca tine:

hacked | Just another WordPress site

.::Hacked By Damn it 3::. | Just another WordPress site

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...