Jump to content
hozarares

Cel mai faimos hacker din România spune cum să îți securizezi mail-ul (stiridecluj.ro

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Voi ati aparut la iLikeIT sau oriunde in alta parte? Omul incearca sa se reabiliteze. Vedeti-va de treaba voastra. :-)

Bravo lui, dar tot nu inteleg de ce cei de la Pro TV nu aleg pe cineva, care are experienta mult mai multa in acest domeniu, sa vorbeasca despre domeniul securitatii IT.

Link to comment
Share on other sites

Nu am inteles ceva:cine a facut top-ul "Cei mai faimosi hacker din România" si cine a facut acest studiu (ProTV-ul?) , si pe baza caror date?!

As dori sa vad si eu pe ce criterii au fost selectati pentru acest top sau e un titlul fals folosit doar pentru o comercializare mult mai buna?!

Link to comment
Share on other sites

Nu am inteles ceva:cine a facut top-ul "Cei mai faimosi hacker din România" si cine a facut acest studiu (ProTV-ul?) , si pe baza caror date?!

As dori sa vad si eu pe ce criterii au fost selectati pentru acest top sau e un titlul fals folosit doar pentru o comercializare mult mai buna?!

Eu cred ca afirmatia "Cei mai faimosi hacker din România" este facuta pe baza ca nimeni care a "spart" un site si a ajuns la puscarie nu a fost angajat de o firma de securitate web cum a fost tinkod3.

Link to comment
Share on other sites

Bravo lui !

Oricum majoritatea sfaturilor acelea le stiau membri de pe RST ;)

Crezi ???? :))

Aicia sunt visele la multi copii :))

Ba bravo lui isi face un pic reclama la firma care lucreaza la blogul lui stie cum sa faca sa nu uite lumea de el, o aparite la tv din 3 in 3 luni si asa merge treaba tot respectul fiecare are un rost in viata :)

Link to comment
Share on other sites

Bravo lui, dar tot nu inteleg de ce cei de la Pro TV nu aleg pe cineva, care are experienta mult mai multa in acest domeniu, sa vorbeasca despre domeniul securitatii IT.

probabil pentru ca vor sa dea exemplu pe cei ce au fost hackeri " de temut" si s-au lasat de Blackhat si s-au dat pe securitate pentru a "inspira" cat mai multi tineri sa se lase de chestiile frauduloase si sa arate ca se castiga si pe partea whitehat :D (parerea mea)

Link to comment
Share on other sites

”*******”, cum este supranumit cel mai periculos hacker din România, a devenit un om serios ?i s-a angajat tocmai în domeniul securit??ii online, domeniu care l-a f?cut celebru în toat? lumea.

Cum pula mea este cel mai periculos hacker din romania, si da asa sfaturi ?! /:)

Link to comment
Share on other sites

Cel mai faimos hacker ?? serios ? de unde plm stiu ei ca e cel mai faimos hacker ? ce stiri de rahat, daca era destept nu il prindea asa usor, cand am vrut sa fac cu el un schimb de informatii cum sa isi ascunda ip si chestii de genu stiti care a fost raspunsul lui ? Stiu sa imi ascund identitatea si nu o sa fiu prins... deci ??? uite ca a fost prins!!

Hai sa fim seriosi ce plm de vulnerabilitati noi a gasit el si noi nu stim, sql injection, xss, root plm, ii placea sa se laude chiar el a spus asta deci asta a obtinut, sunt altii si mai buni ca al dar nu se arata

Edited by FearDotCom
Link to comment
Share on other sites

Din moment ce jumatate de Romania plus foarte multi din afara au auzit de el, afirmatia din titlu nu e chiar iesita din comun. Asta e presa, preia informatia de care aude. A auzit de el de foarte multe ori, inseamna ca e cunoscut, bun what ever. Nu are cum un reporter care e specializat pe vorbit sa faca o analiza a unei persoane tehnice si cu atat mai mult nu are timp sa verifice din zece surse daca e chiar pe bune smecher, el avand de pregatit o emisiune saptamanal sau o data pe zi.

Sfaturile ce le-a dat el nu erau adresate celor de pe RST, ci publicului larg. La ala nu-i explici sa treaca prin tunele cu chei si altele, sa-si puna IDS/IPS, ceva honeypots samd, ci ii explici nivelul minim de securitate pe care ar trebui sa-l aiba; nu fiecare om din Romania e Casa Alba.

Aia de la ProTV nu aleg o persoana mai experimentata pentru ca nu stiu. Ei dimineata spun asa: "vreau sa facem un reportaj despre cum sa faci clatite virtuale". Pe cine chemam? Si dau trei telefoane si unul dintre reporteri le spune ca a auzit de cutarescu care stie sa faca asta. Pana la urma, oricine poate aparea in presa daca stie unde sa bata la usa cand trebuie si cum trebuie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...