Jump to content
Reebock

[VAND] Decodari prin IMEI iPhone, Nokia

Recommended Posts

Inca este valabil?Poti decoda un Samsung Galaxy Trend Lite codat pe Orange Ro?

Salut, uite aici "IMEI: 358599050125284 - Product: Samsung Unlock - Made in China ONLY - Status: Unlocked!

Unlock Code: 00000000 / 68693941" <-- cel de al doilea cod il folosesti!

Mai sunt 2 decodari gratuite in valoare de 50 lei fiecare!

Link to comment
Share on other sites

Am revenit acum pentru ca am vazut postul si mi-am reaminti .. am zis sa nu mai pateasca si altii ca mine

Sunt foarte multi aici care tau tepe asa ca ma resemnasem cu ideea ca si u esti unu dintre ei

mie mi-ai spus sa imi returnezi banii inapoi cu 20 sau 30 ron mai putin, nicidecum altceva uite si ce am vorbit:

(9/2/2013 8:16:46 PM) Frank GSM: Salut, cand esti sa imi lasi un mesaj, trebuie sa vorbim.

(12:28:53 AM) toxic: sunt acum

(4:25:50 PM) Frank GSM has buzzed you!

(4:24:01 PM) Frank GSM: Nu ai trimis si cei 50 lei :)

(4:27:07 PM) Frank GSM has buzzed you!

(4:27:04 PM) Frank GSM: Esti?

(4:38:00 PM) toxic: sunt acum

(4:38:05 PM) toxic: cum frate sa nu trimit ce ai

(4:38:18 PM) Frank GSM: Am verificat zilele trecute

(4:38:27 PM) Frank GSM: Am intrat si in banca si am intrebat

(4:38:33 PM) Frank GSM: Au zis ca nu sa trimis nimic

(4:38:48 PM) toxic: cum sa nu se trimita daca eu am chitanta si tot la ei

(4:38:51 PM) toxic: faci misto de naiba

(4:38:58 PM) Frank GSM: Ai chitanta?

(4:39:02 PM) toxic: imi scrii dupa o sapt ca nu am tirmis aia

(4:39:07 PM) toxic: cum naiba vine asta

(4:39:07 PM) Frank GSM: Fa poza la ei

(4:39:10 PM) Frank GSM: La ea*

(4:39:36 PM) Frank GSM: Pai eu nu merg la banca, fac totul de acasa, dar cand a trebuit sa platesc ceva, platesc cu cardul de acasa

(4:39:49 PM) Frank GSM: Si imi zicea incontinuu fonduri insuficiente

(4:40:10 PM) toxic: ma duc sa o caut in masina

(4:41:10 PM) Frank GSM: Nu te mint, vorbesc serios, ai notat bine contul?

(4:41:12 PM) Frank GSM: IBAN-ul?

(4:41:50 PM) toxic: da l-am notat bine am fost la banca si m-a intrebat omu numele i-am zis ca nu il mai situ exact mi-am amintit doar unu si el mi-a zis tot numele

(4:42:40 PM) Frank GSM: Nu stiu atunci ce s-a intamplat.

(4:42:53 PM) toxic: telefonul d c nu s-a decodat ?

(4:43:22 PM) Frank GSM: Sunt probleme, mai exact cred ca este blacklisted

(4:47:06 PM) toxic: nu mai am chiatnta sa stii am cautat-o acum nu o mai gasesc in masina banii orcum i-am pus

(4:47:14 PM) toxic: deci telefonul nu merge facut sa inteleg

(4:47:30 PM) Frank GSM: Momentan nu, iti voi restitui banii

(4:48:21 PM) toxic: ok mai verifica inca o data la cont la transilvania banii trebuie sa fie acolo

(4:48:30 PM) toxic: ia un extras de cont sau ceva nu situ

(4:48:48 PM) Frank GSM: aaa, stai asa

(4:48:51 PM) Frank GSM: Imi cer scuze atunci

(4:49:04 PM) Frank GSM: Am uitat ca ti-am dat de la transilvania...

(4:49:11 PM) Frank GSM: Eu folosesc Cec Bank cel mai mult

(4:49:16 PM) Frank GSM: Uitasem de Transilvania

(4:50:01 PM) toxic: acolo i-am pus nu la cec ..

(4:50:08 PM) Frank GSM: Imi cer scuze

(4:50:16 PM) Frank GSM: Dami un cont si un nume pe care sa ii pun

(4:50:50 PM) toxic: daca imi iei cont de reincarcare orange de cei 150 e ok

(4:50:51 PM) toxic: ?

(4:59:13 PM) Frank GSM: Este ok si asa dar eu am platit 2 verificari si 2 introduceri in server, mai exact 20 lei, daca nu e o problema aceia as vrea sa ii extrag.. Daca e problema atunci nu face nimic iti restutui suma intreaga.

(5:00:06 PM) toxic: e ok si fara ei nu cont cum consideri

(5:01:33 PM) Frank GSM: Ok

(5:01:39 PM) Frank GSM: Deci cod de reincarcare

(5:01:51 PM) toxic: orange

(5:02:07 PM) toxic: poti sa iei unu de 5 eur si inca unu de restu pana la 130 ron

(5:03:49 PM) Frank GSM: 112 sunt 20 de euro

(5:04:15 PM) Frank GSM: 133 sunt 23

(5:04:16 PM) Frank GSM: De euro

(5:04:38 PM) Frank GSM: 28 e o cartela cu 5 euro, sau la electronic tot 28 pe bon

(5:05:21 PM) toxic: i-ami cum e mai ok si pt tine

(5:05:32 PM) toxic: daca nu poti 2 ia si una intreaga

(5:05:36 PM) toxic: nu e problema

(5:06:00 PM) toxic: eu as prefera 5 + diferenta sau 10 eur + diferenta daca nu ia una intreaga .. daca mai raman 2-3 lei nu e problema

(5:06:11 PM) Frank GSM: aaa

(5:06:22 PM) Frank GSM: Deci vrei cartela + diferenta in lei?

(5:06:57 PM) toxic: nu nu

(5:07:08 PM) toxic: 5 eur + 15 eur

(5:07:12 PM) toxic: sau cat mai ramane

(5:07:20 PM) toxic: nu situ preturile exact

(5:07:52 PM) Frank GSM: Merg maine pana la Orange si ma uit la preturi, poate 25 de euro e 130 lei la ei

(5:10:54 PM) toxic: ok

(5:11:06 PM) toxic: imi dai mail cu codul

(5:11:13 PM) toxic: daca nu sunt aici

(5:11:16 PM) toxic: sau cu codurile

(5:29:28 PM) Frank GSM: Ok

(5:21:39 PM) toxic: frate mai imi pui banii aia o data inapoi sau ce tot faci ?

pentru mine esti tot un om care imi atoreaza bani, adik un tepar

Link to comment
Share on other sites

Am revenit acum pentru ca am vazut postul si mi-am reaminti .. am zis sa nu mai pateasca si altii ca mine

Sunt foarte multi aici care tau tepe asa ca ma resemnasem cu ideea ca si u esti unu dintre ei

mie mi-ai spus sa imi returnezi banii inapoi cu 20 sau 30 ron mai putin, nicidecum altceva uite si ce am vorbit:

pentru mine esti tot un om care imi atoreaza bani, adik un tepar

Era frumos sa arati tot, pacat ca, convorbirile telefonice nu sunt inregistrate in telefon, plus mesajele, dar nu ma plang, asta e, omu greseste, nu imi sunt salvate convorbirile pe yahoo, nu caut nicio scuza, dar nu mi se pare corect, ceva normal, am oferit verificari gratuite pentru absolut toti membrii rst-ului, pe niciunul nu l-am taxat pentru asa ceva + 3 decodari din care una am facut-o dar tipul nici macar un multumesc nu a zis sau sa dea un reply inapoi la pm-ul care il trimisesem, in fine..

Pe scurt, nu am cu ce dovezi sa vin decat alti membrii de aici cu care nu au fost probleme niciodata, chiar si de la mine din oras.. dar asta este, voi suporta consecintele, staful va decide..

Link to comment
Share on other sites

Nu am vorbit nici o data la telefon noi doi asa ca nu mai abera . Am toate convorbirile cu tine. O sa le postez si pe restu zilele urmatoare. Mi-ai zis de la inceput ca banii se returneaza daca nu se decodeaza telefonul. Esti un tapar care se bucura la bani putini si putini o sa ramai.

Sper sa primesti si ban ca nu prea iti vad rostul aici.

Aveti grija si restu nu ii mai trimiteti bani.

Link to comment
Share on other sites

Bine toxxic-ule, nu ti se pare ciudat ca esti singura persoana care se plange de serviciul care il fac?

Sunt persoane mult mai vechi ca tine care au inteles, nu a fost nicio problema si mai sunt si alte persoane carora le-am returnat banii, o sa ii rog sa posteze si dovezi in privinta asta. Poti modifica convorbirile, pasam vina de la unu la altu...

Link to comment
Share on other sites

Bine toxxic-ule, nu ti se pare ciudat ca esti singura persoana care se plange de serviciul care il fac?

Sunt persoane mult mai vechi ca tine care au inteles, nu a fost nicio problema si mai sunt si alte persoane carora le-am returnat banii, o sa ii rog sa posteze si dovezi in privinta asta. Poti modifica convorbirile, pasam vina de la unu la altu...

un s3 mini codat pe vodafone

vezi ca i am dat la un baiat adresa ta de yahoo

o sa te contacteze

Link to comment
Share on other sites

Omu' e serios. Cel putin cu mine a fost de nota 20. I-am trimis banii, am asteptat pret de 7-8 zile, nu mai retin exact si vinerea trecuta ma sunat sa-mi spuna ca iPhone-ul meu e blacklisted si nu poate fii decodat. Am trimis sms cu datele de transfer si luni dimineata am ridicat banii ( plus ca a platit din banii lui personali taxa de trasfer )

Link to comment
Share on other sites

IMEI: 012746006051761

Serial: JF12334QA4S

Model: iPhone 4 Black 16GB

Warranty: Out of Warranty

Warranty Start Date: N/A

Warranty End Date: N/A

Activation Status: Yes

Locked By Carrier: Retail Unlock

Find My iPhone: OFF

Sim Lock: Unlocked

Conecteaza-l la itunes, dai restore, introdu cartela, urmeaza pasii aceia si gata.

abia acum am reusit sa fac telefonul fiindca am fost plecat si u am avut cum , merge perfect pe orice retea , multumesc pentru decodare iar data viitoare stiu la cine sa apelez, om serios !

Link to comment
Share on other sites

tu nu mai ai log-urile pentru ca sunt la fel si nu le poti arata .. asta e de fapt problema .. daca erai om serios puteai sa imi raspunzi sa imi spui ca nu se returneaza banii si nu mai ajungeam aici .. dar vad ca acum ma faci tot pe mine mincinos pe banii mei ... de obicei nu imi pierd vremea cu oameni ca tine dar tu chiar ma enervezi

aici sunt toate logurile cu printuri sa nu mai zici ca le modific eu

rgx3.png

t5q2.png

t0oq.png

m7zd.png

yylj.png

l3ze.png

y5hk.png

y5bn.png

wwbl.png

1mxs.png

fe7g.png

rop2.png

ah69.png

vp1n.png

zq0u.png

cy87.png

804d.png

zngb.png

pqc6.png

xmot.png

dg7u.png

b59p.png

oxff.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...