Jump to content
NOVATu

Ce parere aveti despre HOSTWAY ?

Recommended Posts

Da ce parere aveti despre hostingul de la hostway.com.Am tot cautat pe net un hosting mai decent si am ramas la hostway packetul FlexCloud™ Site $12.95/mo.

Ca o curiozitate cu ce se diferentiaza FlexCloud fata de alte hostinguri shared.

Ar face hostingul asta fata la cerintele astea:

Proiect

Reprezentare firma (constructii spania,pe plan local)

CMS

Wordpress

Theme

Striking-Premium-Corporate-Portfolio-WP-Theme-ThemeForest (bineinteles o sa fie cumparata)

Dar ca sa pregatesc siteul in localhost am gasit o versiune nulled,daca va intereseaza aveti linkul mai jos:

Striking-Premium-Corporate-Portfolio-WP-Theme-ThemeForest Version 5.1.8.3 - July.6th ‘12,ultima versiune este,5.1.9.3

In general

O sa fie poze(Portfolio),multe poze pe category(subcategory),reprezentand fiecare categorie specifica constructiei(zugraveli,decoratiuni,etc...),plus o categorie de actualitate(Lucrari in Curs si Finalizate,deci multe poze.

Pe langa prezentare in general al firmei(home page),o sa mai fie pagini cu prezentari specifice constructiei(electricitate,instalatii sanitare,etc....).

Plus fata de concurenta(static website),website-ul o sa aiba si blog(am pana acum pregatite 20 intrari)

Deci se merita packetul asta,pentru cerintele astea.?

Link to comment
Share on other sites

Din cate imi amintesc Trilulilu si Emag sunt gazduite de ei ,deci ii recomanda .

In Europa in general e mai scump hostingul pentru simplu fapt ca au tarifele in euro .

Te-ai gandit sa le propui cumpararea unui mic server ?

Singura legatura care am avut-o cu ei a fost cand am inregistrat un domeniu .com prin platforma lor si am ramas profund dezamagit de faptul ca nu aveau interfata pentru schimbarea NS-urilor ,trebuia sa le dau email ca sa le schimbe ei .M-a enervat maxim asta si i-am ocolit de atunci .

Edited by daatdraqq
Link to comment
Share on other sites

Din cate imi amintesc Trilulilu si Emag sunt gazduite de ei ,deci ii recomanda .

In Europa in general e mai scump hostingul pentru simplu fapt ca au tarifele in euro .

Te-ai gandit sa le propui cumpararea unui mic server ?

Singura legatura care am avut-o cu ei a fost cand am inregistrat un domeniu .com prin platforma lor si am ramas profund dezamagit de faptul ca nu aveau interfata pentru schimbarea NS-urilor ,trebuia sa le dau email ca sa le schimbe ei .M-a enervat maxim asta si i-am ocolit de atunci .

Cum zice si el ... sunt si parti bune si parti rele la hostway... !

Link to comment
Share on other sites

Din cate imi amintesc Trilulilu si Emag sunt gazduite de ei ,deci ii recomanda .

In Europa in general e mai scump hostingul pentru simplu fapt ca au tarifele in euro .

Te-ai gandit sa le propui cumpararea unui mic server ?

Singura legatura care am avut-o cu ei a fost cand am inregistrat un domeniu .com prin platforma lor si am ramas profund dezamagit de faptul ca nu aveau interfata pentru schimbarea NS-urilor ,trebuia sa le dau email ca sa le schimbe ei .M-a enervat maxim asta si i-am ocolit de atunci .

Da am vazut ca este si hostway.ro unde este in euro adica 12€ in loc de 12,95$.Dar la acelasi pachet/te nu specifica FlexCloud™.

Este diferenta intre .com si .ro?

De bani nu este problema,ca nu platesc eu.Doar intrebam daca face fata pachetul la cea ce am scris mai sus.

Mai astept pareri. :)

Link to comment
Share on other sites

Este diferenta intre .com si .ro?

Daca te referi la TLD-uri , .ro il cumperi "pe viata" daca il iei de la rotld , .com il inchiriezi pe an .

Cei de la rotld au interfata de administrare NS ,nu depinzi de nimeni ,le schimbi/stergi/modifici cand vrei .

Daca te referi la hostway.ro si .com , nu stiu daca sunt aceeasi firma .

Edited by daatdraqq
Link to comment
Share on other sites

Eu am luat de la ei acum aproximativ o luna pachetul minim. Am intampinat mici probleme la inregistrare/cumparare din cauza mea dar i-am contactat si am rezolvat. Duduia de acolo chiar m-a sunat inapoi sa vada daca am rezolvat. Tot wordpress am si eu pus dar nu foarte multe poze. Pot sa zic ca e destul de ok. Mai bine sa isi dea altcineva cu parerea pentru tine. Site-ul meu are sub 10 pagini si sub 100 poze.

Link to comment
Share on other sites

Daca te referi la TLD-uri , .ro il cumperi "pe viata" daca il iei de la rotld , .com il inchiriezi pe an .

Cei de la rotld au interfata de administrare NS ,nu depinzi de nimeni ,le schimbi/stergi/modifici cand vrei .

Daca te referi la hostway.ro si .com , nu stiu daca sunt aceeasi firma .

e aceeasi firma

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...