Jump to content
bubu2005

Windows XP nu moare în România

Recommended Posts

Windows XP e bun pentru pc-urile Pentium 4 ca is la noi la romani o gramada.

Si eu am folosit Windows XP pentru 5 ani de zile si mi-a fost destul de greu cand am trecut pe windows 7 :)) la acel moment m-as fi intors inapoi la xp,dar dupa ce te obisnuiesti nu-ti mai arde de XP.

Oricum XP o fost o legenda la vremea lui :)

Windows 7 Rullz. :)

Link to comment
Share on other sites

Dar daca o sugi tu si mori de cocalar fustrat ca nu-ti merge Metinu pe Windows 8? Am folosit XP, a fost bun la vremea lui. Dar acum ...

Ba tu ai baut sperma de dimineata ?

Uita'te in morti tai dinou,am zis pro xp contra windows 8 jegule,erai futut in timp ce scriai ?

Bravo tie ca'ti place windows 8,sper sa sugi pula cu el si cu tactu.

Link to comment
Share on other sites

Da le e si greu sa faca un windows xp mai stabil in pana mea.La cata informatica au ei ar trebui sa invarta sistemele de operare pe degete.Trebuie sa fie o alta cauza.

Apropo,windows 7 si 8 nu au fost creeate pentru jocuri...comparativ cu xp-ul.

Edited by Alin01
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Hahahahaha ce decerebrati psihic. Astia isi baga in morti ca a zis unu ca nu e bun Windows XP.=)))))))))))

Oricum "in afara" multi isi cumpara doar so cu licenta. Deci cum XP nu mai este => Windows7.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

Ultimele placi video nu au drivere pentru XP, si nici nu se vor mai face. Curand sistemul XP va fi abandonat. Deocamdata, majoritatea celor care folosesc W7/8 o fac pentru ca "arata mai bine" si pentru ca "merg jocurile mai bine". Si cam atat. :|

Cine ti-a spus tie ca jocurile merg mai bine pe W8? Pe w7 nu stiu.Dar pe w8 merg mult mai prost decat pe XP.

Link to comment
Share on other sites

W8 vine cu DirectX11.1 inclus. Placile video noi, cu suport DirectX 11, nu au drivere pentru XP, deci, daca esti gamer si iti cumperi ultimul laptop de la emag atunci nu prea mai ai de ales...

Sigur, tu te referi la diferentele de performanta intre doua PC compatibile XP. In aceeasi configuratie evident XP'ul nu consuma atatea resurse, e mai rapid, dar, dupa cum observi, devine depasit, pentru ca tendinta este sa jucam jocuri noi cu placi video cat mai noi... nu? :)

Cine ti-a spus tie ca jocurile merg mai bine pe W8? Pe w7 nu stiu.Dar pe w8 merg mult mai prost decat pe XP.

Asa o fi. N'am testat. Nu ma prea joc... :!!

Link to comment
Share on other sites

Imi merge Windows 7 pe un laptop mediocru cu 750mb RAM. Acum nu l-as da pe nimic (Windows-ul). Driverele sunt de la Windoxs XP si functioneaza excelent, pentru Windows 7 nici macar n-au aparut, la cat de vechi e acest laptop (generatia 2005-2006).

Bagati-va frate Windows 7, XP e vai de steaua lui.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...