Jump to content
xTremeSurfer

Baaaac !

Recommended Posts

I s-a mai parut cuiva ciudat ca la partea a doua erau 200 de punce in total? :|

P.S. De ce pula mea au ales Twilight? Bine ca au compensat cu povestioara aia despre Sherlock Holmes. :))

Erau pizdele din clas? cu orgasm continuu când citeau despre baliverna aia de Twilight. Cât despre punctaj, de ce ar fi ceva ciudat s? fie gre?it ? Adic? pula mea, am avut ministru cu bacul luat la 30de ani... .

Link to comment
Share on other sites

La partea a II nu erau 200 de puncte. Defapt erau 2 probe intr-una. Era reading-ul, care se puncteaza separat si primesti calificativ pe el, adica doar textele alea 2. Apoi venea producere de mesaje scrise, care era partea de writing, pe care se primeste separat calificativ.

Azi am avut 3 probe, listening, reading si writing. Maine urmeaza ultima proba, speaking-ul. Fiecare proba are calificativul ei.

Link to comment
Share on other sites

Surse cat de cat sigure sau?

Din ce mi-au zis mie profesorii de romana, niste decani de pe la facultate si inca cativa sunt sanse foarte mari sa pice:

Ion

Morometii

Enigma Otiliei

dar NU va bazati pe asta :D eu astea o sa le invat cele mai bine.Plus ca Ultima noapte de dragoste,prima noapte de razboi a picat la bacul olimpicilor...deci sper sa nu ne dea si noua acelasi subiect ca eu deja l-am pus deoparte, nu m-am uitat deloc peste el

Link to comment
Share on other sites

Am aflat baremul la partea de listening la engleza daca intereseaza pe cineva:

1 b 2 d 3 c 4 a

5 b 6 b 7 a 8 c 9 a 10 d

Pentru a obtine B2 trebuie minim 81 de puncte. Fiecare intrebare are cate 10 puncte.

Daca mai aflati ceva in legatura cu ce ar putea sa pice la bac la romana va rog sa postati. Va multumesc si va doresc multa bafta tuturor la bac la romana luni. :)

Link to comment
Share on other sites

Am aflat baremul la partea de listening la engleza daca intereseaza pe cineva:

1 b 2 d 3 c 4 a

5 b 6 b 7 a 8 c 9 a 10 d

Pentru a obtine B2 trebuie minim 81 de puncte. Fiecare intrebare are cate 10 puncte.

Daca mai aflati ceva in legatura cu ce ar putea sa pice la bac la romana va rog sa postati. Va multumesc si va doresc multa bafta tuturor la bac la romana luni. :)

Uite cum se pierd afacerile:(

Link to comment
Share on other sites

Am aflat baremul la partea de listening la engleza daca intereseaza pe cineva:

1 b 2 d 3 c 4 a

5 b 6 b 7 a 8 c 9 a 10 d

Pentru a obtine B2 trebuie minim 81 de puncte. Fiecare intrebare are cate 10 puncte.

Daca mai aflati ceva in legatura cu ce ar putea sa pice la bac la romana va rog sa postati. Va multumesc si va doresc multa bafta tuturor la bac la romana luni. :)

ee fix asa le-am pus :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...