Jump to content
Bombardier

Mai multe vizualizari pe youtube [Tutorial]

Recommended Posts

1. Faceti-va cont pe U2bviews

2. Downloadati softul de la ei de pe site sau dand click Aici sau direct de la ei de pe site click

3. Dupa ce ai instalat softul va trebui sa faci urmatoarele configurari la soft (vezi poza de mai jos)

ImageBam

(Youtube Account > U2bviews Account > Software Settings > Other Settings)

Dupa ce a-ti facut toate setarile din chenarele rosii apasati pe butonul Save.

4. Pentru a adauga video-clipuri(250 credite) aveti nevoie de credite(moneda de schimb) ca sa obtineti credite apasati pe icoana din poza de mai jos(dupa completarea punctului 3)

ImageBam

5. Ca sa adaugi video-clipuri, intri la ei pe site Click Control panel > My Videos.

6. Ca sa primiti vizualizari in continuare va trebui sa dati boost la video cel putin odata la 2-3 ore sau chiar si la 1 ora, asta daca aveti credite suficiente, pentru a da boost intrati pe site "Control Panel > My videos > bifati casuta "Boost for 50 credits" si dati click pe butonul "Boost"

*Puteti obtine de la 1.000 de vizualizari pana la 3.000 vizualizari pe zi, chiar si 30.000 de vizualizari pe zi(pentru 30.000 pe zi este nevoie de mult timp pierdut in fata PC-ului)

**Puteti obtine si like-uri, commenturi si subscriberi asta pe langa vizualizari.

***Tutorialul este in curs de actualizare, deci daca aveti intrebari postati in topic.

p.s. daca copiati tutorialul pe alte forumuri macar bagati credite sau sursa, mersi.

Edited by Bombardier
punctul 6
Link to comment
Share on other sites

Nu postez pentru +1, dar am mai incercat o data sa fac vizualizari si mi-a blocat contu la youtube :|

Daca nu esti autorul video-ului, atunci te trezesti cu cont blocat, in special daca ti-ai activat monetizarea.

@eu am mai folosit si alte soft-uri ca sa imi fac views, dar nu m-am trezit pana acuma cu cont blocat, si u2bviews il folosesc de prin 2012.

p.s. eu folosesc mai mult u2bviews pentru monetizare, am incercat si altele dar nu baga asa de bine ca si u2bviews.

Edited by Bombardier
Link to comment
Share on other sites

Am si eu 2 intrebari, daca stie cineva.

1. YouTube ma poate plati chiar daca nu am cont pe Google AdSense, chiar daca sunt partener cu ei si am toate videourile monetizabile?

2. Pot sa-mi fac cont pe Google AdSense (pentru Youtube) daca nu am un site?

Edited by Anndry
Link to comment
Share on other sites

Am si eu 2 intrebari, daca stie cineva.

1. YouTube ma poate plati chiar daca nu am cont pe Google AdSense, chiar daca sunt partener cu ei si am toate videourile monetizabile?

2. Pot sa-mi fac cont pe Google AdSense (pentru Youtube) daca nu am un site?

da la ambele .... dar sincer parerea mea e ca daca nu ai materiale nu te baga ... adica daca nu ai video de calitate nu te baga sa pui emisiuni de la tv meciuri sau alte porcarii ...

1. e posibil sa ramai fara cont la youtube pt ca o sa primesti reclamatii pt drepturi de autor la acele video-uri

2. posibil sa ramai si fara contul adsense si bani facuti pe el ....

3. daca ai ce sa pui si ai drepturi la autor la ele chiar iti recomand o sa castigi multi bani

Link to comment
Share on other sites

da la ambele .... dar sincer parerea mea e ca daca nu ai materiale nu te baga ... adica daca nu ai video de calitate nu te baga sa pui emisiuni de la tv meciuri sau alte porcarii ...

1. e posibil sa ramai fara cont la youtube pt ca o sa primesti reclamatii pt drepturi de autor la acele video-uri

2. posibil sa ramai si fara contul adsense si bani facuti pe el ....

3. daca ai ce sa pui si ai drepturi la autor la ele chiar iti recomand o sa castigi multi bani

Toate videourile se gasesc exclusiv pe channelul meu si sunt "de top" in domeniu, ca sa zic asa... singura problema e ca aria acestei nise este foarte restransa.

Cum fac sa fiu platit de YT daca nu am cont de Google AdSense daca nu te superi? :)

Mersi de ajutor.

Link to comment
Share on other sites

Toate videourile se gasesc exclusiv pe channelul meu si sunt "de top" in domeniu, ca sa zic asa... singura problema e ca aria acestei nise este foarte restransa.

Cum fac sa fiu platit de YT daca nu am cont de Google AdSense daca nu te superi? :)

Mersi de ajutor.

te anunta ei direct pe canalul de youtube

http://www.youtube.com/inbox

p.s. ca sa eviti sa ramai fara contul de youtube, incearca sa filmezi si tu o calamitate naturala, pe urma o raspandesti pe net (fb, tw, g+)

Link to comment
Share on other sites

Se misca mai lent dar poti sa fi pe 5 ip-uri diferite/mai multe conexiuni pe cont, mai exact poti folosi programul vagex dar si addon-ul in acelasi timp ( pe acelasi IP sau pe 5 ip-uri diferite maxim ), la u2bviews daca incerci sa faci credit ruland addon-ul dar si tool-ul in acelasi timp atunci primesti eroare, nu poti sa stai sa faci credit de pe ambele in acelasi timp.

sunt cam obosit si poate am incurcat eu aici "explicatiile".

Edited by hackerika
Link to comment
Share on other sites

Se misca mai lent dar poti sa fi pe 5 ip-uri diferite/mai multe conexiuni pe cont, mai exact poti folosi programul vagex dar si addon-ul in acelasi timp ( pe acelasi IP sau pe 5 ip-uri diferite maxim ), la u2bviews daca incerci sa faci credit ruland addon-ul dar si tool-ul in acelasi timp atunci primesti eroare, nu poti sa stai sa faci credit de pe ambele in acelasi timp.

sunt cam obosit si poate am incurcat eu aici "explicatiile".

Cu vagex castigi bani reali, asta daca convertesti creditele, cu u2bviews doar views la videoclipuri pe youtube, eu cred ca ai gresit cand ai postat in topic-ul asta.

LE: http://www.imagebam.com/image/dd3752265908470

poftim statisticile pe 30 de zile folosind u2bviews, daca tu le faci alea cu vagex eu ma fac popa.

Edited by Bombardier
Link to comment
Share on other sites

Cam greu se fac creditele :-?

Eu in 8 ore fac intre 1500 si 2000 de credite, citeste primul post si fa exact cum scrie acolo ;)

si un mic sfat, odata la 10-12 ore sa intri pe contul de youtube cu care te-ai logat pe u2bviews si sa stergi likes, favourites si subscribers.

https://www.youtube.com/my_liked_videos

https://www.youtube.com/my_favorites

https://www.youtube.com/subscription_manager

LE:

freestyleinc 717.1

Nu are contul de mai mult de 2 zile si am castigat 717 credite de pe urma lui ca referal, eu iau 0.1 din ce castiga el, in concluzie el a castigat 7170 de credite.

Edited by Bombardier
Link to comment
Share on other sites

eu cred ca ai gresit cand ai postat in topic-ul asta.

LE: ImageBam

poftim statisticile pe 30 de zile folosind u2bviews, daca tu le faci alea cu vagex eu ma fac popa.

Ai inteles gresit, eu ma refeream ca nu poti sa stai online pe acelasi cont de pe mai multe dispozitive simultan fiindca nu sunt acceptate mai multe conexiuni pe un cont in acelasi timp, mai exact tu poti face credite doar cu tool-ul sau doar cu addon-ul, nu si cu amandoua simultan, ceea ce la vagex poti.

@VlaDDy

43 hours, 52 minutes and 40 seconds = 2872

Edited by hackerika
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...