Jump to content
Guest

Cateva jocuri [Pareri/Sugestii/Imbunatatiri]

Recommended Posts

Salut. Vreau sa va prezint cateva jocuri facute de echipa noastra .

Avem 2 joculete cu tankuri. Primul joc cu tankuri este 2D , iar al 2 este varianta primului joc dar 3D

Games

Deocamdata la acestea nu mai avem nevoie de pareri/sugestii/imbunatatiri. O sa se faca un alt joc cu tankuri :)

Versiunile oficiale au aparut la jocul al 3 [esti intr-o padure ,e bezna total , ai doar o lanterna la dispozitie si trebuie sa iei toate paginile dar ai grija ca te urmareste un monstru. Cand monstrul e mai aproape de tine , cu atat mai mult iti ,,blureaza" imaginea .]

PS: folositi SHIFT ca sa alergati , ca altfel va prinde monstrul.. cu click stanga iei paginile de pe copaci

Download: pentru cei care folosesc sistem de operare x32 FOREST

pentru cei care folosesc sistem de operare x64 FOREST

Edited by BlackGate
Link to comment
Share on other sites

Cel cu tankuri 2D are nevoie de alt control, ca e fff nasol din tastatura. Sau, cel putin, macar imbunatatita tastatura, se intampla sa schimb directia si tancul sa incetineasca. Ganditi-va la controlul tancurilor din UT2003.

Cel cu tankuri 3D are nevoie de o fluidizare a controalelor. Sunt prea bruste, trebuie facute ca si cum esti sub apa. Sacadeaza in full screen. Nu are lighting si shadows. Lightingul cel putin, e necesar. Trebuie sa se vada lumina de la flama si explozii. Puneti si o mitraliera la celalalt click. De rotita zoom+ si zoom-. Un speed boost de la shift ar fi frumos.

Cel rar imi crasheaza dupa cateva secunde (win7 ultimate updatat la zi 32biti). Ideea nu e originala, este deja un joc de genul, slender man. Dar cred ca tot ati putea face ceva frumos.

Link to comment
Share on other sites

nu eu am facut partea de cod , ca daca o faceam sincer nu as fi ales blender...insa daca te descurci , pm me cu contact

VERSIUNILE FINALE LA JOCUL #3 LE PUN DISEARA! si nu vor mai fi probleme

Edited by BlackGate
Link to comment
Share on other sites

Cel rar imi crasheaza dupa cateva secunde (win7 ultimate updatat la zi 32biti). Ideea nu e originala, este deja un joc de genul, slender man. Dar cred ca tot ati putea face ceva frumos.

Nu iti crasheaza. E prost facut jocul.

Vezi ca este un monstru care te urmareste. Daca de prinde jocul se inchide. (de pe Shift alergi)

In joc am reusit sa iau bucata aia alba de ceva de pe copac ...

AnyWay Nu prea te poti orienta .. si lanterna aia e prea slaba si ingusta.

Sper sa incepeti proiecte cu jocur mai misto... nu doar simplitati d'astea...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...