Jump to content
Guest Nemessis

RST is back - a new beggining

Recommended Posts

Guest Nemessis

Ne cerem scuze pentru timpul in care site-ul nostru nu a mai functionat dar au existat unele complicatii cu domeniul si a trebuit sa schimbam adresa dupa cum bine vedeti si sa ne asiguram un hosting stabil, de incredere si mult mai securizat decat pana acum.

RST va suferi o schimbare majora a continutului si se va baza mult mai mult pe partea de securitate.

Vor fi inlaturate topicurile ce pot fi interpretate ca ajutor pentru cei ce vor sa faca frauda (cum ar fi paginile de scam).

Nu va mai exista niciun fel de prezentare a site-urilor sparte. Oricine va posta asa ceva va primi avertisment sau ban fara discutii.

Cei ce vor posta numele RST pe site-uri sparte vor primi ban fara discutii.

Va aparea sectiunea in limba engleza intr-o versiune completa, unde pot fi dezbatute problemele intr-o limba internationala pentru a aduce utilizatori din intreaga lume.

Nu ne vom asuma responsabilitatea pentru faptele savarsite in mod independent de catre userii acestui site. RST nu este si nu va fi un teren de joaca pentru nimeni si scopul acestui site nu este sa fie recunoscut prin razboaie copilaresti pe net.

Vor mai fi modificari majore in timp, ce vor avea loc dupa discutia cu intregul grup de moderatori si administratori.

Multumiri domnului Popa pentru generoasa donatie si lui Spiry pentru cumpararea domeniului.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

De ce nu cereti ajutorul membrilor? In loc sa se certe si sa se faca "n00bi" si "l4m3ri" ar putea sa dea fiecare 50.000 si v-ati lua un hosting foarte bun.

Link to comment
Share on other sites

Si asa se intra in legalitate... hmm reminds me of myself when i was a bit younger.

Intr-adevar ce e in sange ramane in sange si am ramas in domeniul securitatii insa m-am axat pe critografie ceea ce mi-e mi se pare fain.

Nu multi intra pe domeniul asta din cauza ca de la un anumit nivel incepi sa vezi legatura mate cu info si se opresc cand se intra foarte mult in matematica. ex: se folosesc functii bijective, injective pentru anumiti algoritmi de criptare. and this is just the beginning.

Anyway voi va puteti axa si pe asta dar si pe programe de genul : hmm let's say firewalls. Da, da, sunt interesante mai ales daca cineva ar face unul cu un mic (mare) AI.

Sau hai sa zicem decompilatoarea. Ar fi interesant de facut dar necesita intr-adevar cunostinte solide despre compilatoare si cum lucreaza ele.

Oricum ar fi, pe orice v-ati axa succes!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...