Jump to content
robercy

Metode DreamCash

Recommended Posts

Cum sa faci bani cu dreamcash

Buna astazi o sa va prezint o metoda cum sa faci bani pe net cu dreamcash pentru cei care nu stiu dreamcash este un site care plateste pentru un unpload intre 0.60$ si 13$ pe 1 download.

Pe acest site va unploadti ceva inportant si le ditribuiti link-u la prieteni,facebook,youtube,torente si ei dau pe ele dar daca vor sa descarce ce ai incarcat tu trebuie sa conpleteze un survey un chestionar oricare dintre cele 6 sau 7 si dupa ce gata sa bage numarul de telefon si sa trimita sms asa fac ei bani.

Aveti grija ca sa puteti face bani trebuie sa adaugati linku pe mai multe siteuri asa ca o sa va arat cateva metode cum sa faci.

Pentru inregistrare:Click aici Referal

link fara referal: http://dreamcash.org/index.php

Metoda 1- YOUTUBE

Aceasta este calea cea mai usoara pentru a incepe. Deci poti sa incepi dar asigurate ca ai un cont de youtube. Apoi trebuie sa te axezi pe o nisa (sa spunem ca vei urca doar hack-uri).

Exemplu:

1. Cautam pe Google un hack, sa spunem hack messenger

2. Il descarcam si il urcam pe dreamcash

3. Cautam pe youtube numele hackului nostru adica hack messenger,(sigur gasiti ceva cand e vorba de hack chiar daca nu se potriveste in totalitate cu ce aveti voi,nu conteaza doar sa va faceti descarcari)

4. Cu ajutorul lui INTERNET DOWNLOAD MANAGER sau orice program aveti voi descarcati video-ul, urcam video-ul pe contul nostru de youtube, la descriere puneti asa "Free hack download: linkul de dreamcash scurtati linkul cu ad.fly sau orice site de scurtat " si cam atat.

Pentru cei care nu au vizite pe youtube pot cauta un trafic exchange pentru youtube, de exemplu "viewnet" , iti faci cont si aduci 1000 de vizualizari sa urce in topul cautarilor.

Acum, ca o statistica, pentru 10 video asa urcate/zi, faci cam 500-800$/luna (statistica mea)

Metoda 2 - TORRENT

Aceasta este cea mai populara metoda, dar putin mai dificila si inca un pont: daca nu aveti internet bun nu are rost sa o folositi.

Exemplu:

1. Intram pe site-uri de filme noi si descarcam cateva

2. Arhivam un film si il parolam

3. Facem un txt unde punem parola si o urcam pe dreamcash

4. Mai facem un txt scriem cam asa "Download password => linkul de download din dreamcash sub link scrieti cv frumos in engleza sa incurajati omul sa descarce txt-ul cu parola"

5. Mai facem o arhiva unde punem arhiva parolata si txt-ul unde se afla linkul de download

6. Facem un torrent cu arhiva ce contine arhiva parolata cu filmul si txt-ul cu linkul de download

7. Urcam torrentul pe site-uri de torrent cum ar fi www.kat.ph .

Urcati minim 2 filme bune pe zi si o sa aveti venit 700-1000 $/luna.

Edited by Usr6
adaugat link fara referal
Link to comment
Share on other sites

Toate trackerele care se respecta iti detecteaza si sterg torrentele cu arhiva parolata , deci metoda cu torrent nu e bine s-o incercati .

Am intalnit eu arhive .. care au in ele un doc text sio alta arhiva parolata. deci e posibil.

Ma gandeam sa ma apuc si eu de asa ceva... dar caut o nisa mai activa (utilizatorul chiar sa vrea sa descarce).

Nu filme si joculete si ... how to get money

Link to comment
Share on other sites

M-am lamurit singur cum sta treaba. Am dat intamplator de un fisier pus pe cleanfiles... Din curiozitate, cat o fi taxarea pe telefonul celui care vrea sa downloadeze din moment ce uploaderul ia pana la 17$??

Din cate am inteles se poate opri taxarea dupa o perioada de timp.

Ma gandesc ca este peste 50$.

Link to comment
Share on other sites

Hitleap nu merge pentru vizualizari youtube , insa e bun de utilizat ca premium account pentru traffic care vine direct din google, facebook, sau orice altceva.

Si trafficul asta iti mareste Alexa Rank-ul, sau castigi din reclame, sau vinzi traffic.

Pentru vizualizari youtube folosesc like-ex.com , site de ala cu like exchange

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...