Jump to content
EAdrian

Realizez website-uri profesionale

Recommended Posts

Proiect abandonat, nu pot mul?umi pe toat? lumea.

Cum lucrezi ?

De exemplu daca vreau un site, tu mi-l faci si mie nu-mi place. Ce se intampla: faci altul ? Ma pui pe mine sa iti desenez unul asa cum as vrea ? Alta varianta ? Trebuie sa platesc si ptr. varianta ptr. care ai muncit dar care nu imi place ?

Daca nici cea de-a doua varianta nu-mi place, ce se intampla ?

As vrea sa stiu cum ar decurge toata treaba in cazul in care ai un client care are alte gusturi de design si e greu de multumit si nici nu se pricepe el sa iti "deseneze" un site ci doar zice daca ii place sau nu ?

Link to comment
Share on other sites

Cum lucrezi ?

De exemplu daca vreau un site, tu mi-l faci si mie nu-mi place. Ce se intampla: faci altul ? Ma pui pe mine sa iti desenez unul asa cum as vrea ? Alta varianta ? Trebuie sa platesc si ptr. varianta ptr. care ai muncit dar care nu imi place ?

Daca nici cea de-a doua varianta nu-mi place, ce se intampla ?

As vrea sa stiu cum ar decurge toata treaba in cazul in care ai un client care are alte gusturi de design si e greu de multumit si nici nu se pricepe el sa iti "deseneze" un site ci doar zice daca ii place sau nu ?

Treaba e foarte simpl?.

Îmi dai o schi?? desenat? în paint sau w/e

Îmi dai un avans

M? apuc de layout ?i dac? la sfâr?it nu-?i place, modific?m în a?a fel încât s? fie bine (sunt totu?i ni?te bani la mijloc). În cazul în care clientul nu este mul?umit ?i chiar nu se mai poate face nimic ?i mai are ?i câteva argumente bune c? design-ul este de "c?cat" îi returnez în totalitate banii (avansul).

Problema este alta... dac? Ghi?? vine ?i-mi spune c? vrea un layout pentru un site de cant?r-strike ?i la sfâr?it îmi spune "nu-mi place, d?-mi banii înapoi" atunci intervine o încurc?tur?.

Totu?i pentru cei cu preten?ii le recomand 99designs. Diferen?a de pre? este de la cer la p?mânt îns? ai de unde s? alegi.

Link to comment
Share on other sites

Am nevoie de;

- 1-2 modele de afise care sa anunte deschiderea unui magazin de 13 lei.

- 1-2 modele design pentru flyere care vor fi impartite pe strada.

Iti pot oferi;

- dimensiuni pentru afisele care vor fi amplasate in vitrinele magazinului

- informatii si poze despre viitoarele produse

- informatii despre ce campanii de marketing vor fi deschise

- optional; bani :))

Edited by puscarie
Link to comment
Share on other sites

E cam overkill fontul ala custom folosit pentru continut. Nu-l poti citi pentru ca e foarte subtire si dispar pixeli din el la dimensiunea aia.

Iar filtrul "skewX", aplicat pe meniu, nu are anti-aliasing pe Chrome, poti adauga:

-webkit-backface-visibility: hidden;

Rezolva problema, desi face fontul cam blurry.

Am m?rit pu?in textul din con?inut

Iar meniul cred c?-l voi modifica s? fie drept pentru c?

-webkit-backface-visibility: hidden;

face textul prea blurat.

Mul?umesc pentru feedback!

Link to comment
Share on other sites

La mine dupa un click oriunde in pagina, dispare meniul: http://i.imgur.com/lrkVQ5C.jpg

Ciudat? chestia cu meniul. Am testat pe toate browserele ?i nu se întâmpl? nimic..

ps. ?i-am trimis un mesaj privat

Si la mine dispare meniul dar doar la contact.

+ ca ai pointer pe spanul care tine a-ul din meniu dar logic, nu se poate da click pe el, ci doar pe a :)

Span-ul este f?cut pentru a readuce skew-ul la normal..

anyway acum po?i da click pe toat? suprafa?a butonului

...and thanks for feedback guys

dafaq is that...

Meniul s-a rezolvat. Merci for tip @EAdrian : Pe chrome se vede ok. Glitch-ul apare pe firefox 34.0. N-am timp acum sa verific de la ce e.

//LE2: .animated {

animation-duration: 1s;

animation-fill-mode: both;

opacity: 1; }

Daca scot animation-fill-mode: both se vede ok.

Done. Thanks!

Edited by EAdrian
Link to comment
Share on other sites

Poate te ajuta si http://i.gyazo.com/8cc57e544ef8039b848855ca765fb132.png

//LE: @EAdrian : Pe chrome se vede ok. Glitch-ul apare pe firefox 34.0. N-am timp acum sa verific de la ce e.

//LE2: .animated {

animation-duration: 1s;

animation-fill-mode: both;

opacity: 1; }

Daca scot animation-fill-mode: both se vede ok.

Edited by Cril
Link to comment
Share on other sites

Restaurantul Philly's se deschide pe 4 Septembrie în Plaza Romania!

Philly's American Grill - Romania 467624816.gif

Sandwichurile Philly's American Grill men?in tradi?ia de prospe?ime ?i calitate a primelor sandwichuri Cheesesteak.

Salatele Philly's sunt simple ?i naturale: salata verde, ro?iile, castrave?ii, morcovii, ardeiul sau ceapa, porumbul sau maslinele, plus carnea preparata la grill sau ca?cavalul ori branza feta, combinate cu un sos delicios.

image.png

PS: Sunt disponibil pentru a lua un nou proiect.

Edited by EAdrian
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...