Jump to content
ganjalover

Filelist Ratio Increaser

Recommended Posts

Salut rst! Am cautat putin pe google cum sa-mi maresc rapid ratia pe filelist si am dat de acest program :GirlShare - Download RatioMaster.NET.exe - RatioMaster se numeste.

Pasul 1 : Descarci un torrent de pe filelist.(Nu conteaza freelech sau normal)

Pasul 2 : In program apesi pe butonul "Browse" si cauti torrentul descarcat pe care il selectezi si apesi open.

Pasul 3 : Setezi o viteza de upload si download in kb/s.(Mereu am folosit la upload 4500 cu "Random values de la 4400 pana la 4600 si la download 0)

Pasul 4 : Apesi pe "START" si privesti cum iti creste ratia!

*Pentru ca programul sa mearga trebuie sa aveti unul dintre programele care apar in sectiunea "Options" la "Client:" *

O poza cu programul : http://imageshack.us/photo/my-images/14/7ln8.jpg/

Virus scan : https://www.virustotal.com/ro/file/fc7dc61d450ecc5068fe807807faae953f90a6e4e8a65c2343ef731658f549d8/analysis/

//Link poza cu torrent activ la upload : http://imageshack.us/photo/my-images/90/tyxm.jpg/

Am uitat sa va spun, puteti pune upload la mai multe torrente odata apasand butonul incercuit in imagine : http://imageshack.us/photo/my-images/822/27w2.jpg/

Edited by ganjalover
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

o mizerie de program :) am tinut programul 1 ora deschis si am aceeasi ratie.

Pai daca te bate cum poti sa spui ca e o mizerie ? Stii macar cum se calculeaza ratia ? 90 % din forumul asta stie ce este Ratio Master . Nu iti mai da cu parerea despre ceva daca esti but si te bate.

Link to comment
Share on other sites

Pai daca te bate cum poti sa spui ca e o mizerie ? Stii macar cum se calculeaza ratia ? 90 % din forumul asta stie ce este Ratio Master . Nu iti mai da cu parerea despre ceva daca esti but si te bate.

iar incepi sa te bagi in seama copy paste ? poate ai treba si eu te retin , vezi ca a bagat pe Packet Storm niste exploituri noi!, dale copy paste pe rst rpd.Hai sictiri Ponta.

Link to comment
Share on other sites

Te doare adevarul ? Amice te bagi in seama cu japca aiurea si s-ar putea sa te cam arzi. Tu esti prea prost ca sa intelegi rostul posturilor facute de mine.

Tu esti prea prost ca sa iti dai seama ca acele posturi sunt pentru prostii ca tine care n-au nicio treaba si o ard pe RST doar ca sa faca 100 de topicuri la cereri .

Tu esti prea prost pentru a intra pe acele posturi facute de mine si sa vezi ca nu imi asum niciun credit pentru ele si ca au doar rol informativ.Eu nu raspund in fata ta pentru posturile mele.Posturile mele sunt mai de calitate decat sutele tale de cereri precum un milog sarman.

Tu esti prea prost ca sa scrii corect. Observi " dale "

Sper sa primesti ban pentru ca.. ESTI PREA PROST.

Link to comment
Share on other sites

E vechi de cand lumea :))

Am facut cu el ratie 20 in cateva zile, so it works

( instalati-va o vers de bit/u/etc-torrent din lista programului )

Explica-i si butului de mai sus ca programul nu e o mizerie ci doar ca e prea slab sa faca o ratie.

Link to comment
Share on other sites

Program vechi de 10 ani,dar inca merge :)

Pasul 3 : Setezi o viteza de upload si download in kb/s.(Mereu am folosit la upload 4500 cu "Random values de la 4400 pana la 4600 si la download 0)

Cum plm sa pui la download 0? Deci se presupune ca tu uploadezi ceva ce nici nu ai in calculator?

Puneti download normal, 2-3 mega plm, pierzi 1 giga dar faci uplaod 100 :))

Auzi si la ala ,mizerie de program

Prostule ratia nu se updateaza cu fiecare mega uplaodat,ai si tu rabdare 8-| Daca esti prea prost pentru un asa program,ce mai cauti pe rst?

PS : Programul merge,dar incercati sa nu bagati uplaod speed mai mare de 3-4 mega, devine suspicios , Il lasati cateva ore pe zii si gata

Luati un torrent cu multi leecheri ,sa para mai credibila viteza de upload!

Link to comment
Share on other sites

E vechi de cand lumea :))

Am facut cu el ratie 20 in cateva zile, so it works

( instalati-va o vers de bit/u/etc-torrent din lista programului )

daca specificai treaba asta de la inceput poate ca mergea si la mine.asa ca daca mai postezi ceva incearca sa dai toate detaliile necesare.

Edited by d4rkm4nx99
Link to comment
Share on other sites

e veche faza, dar nu m-am riscat....

eu foloseam alta metoda: cautam pe strong dc fisiere utorrent, multi dobitoci sheruiau partita C:, descaram torentele gasinte, care erau de filelist, le copiam passkey-ul, si asa faceam downloadul din contul altuia, dupa ce era descarcate puneam passkeyul meu.. :D

In concluzie eu descarcam pe moca in 2-3 minute si faceam numai upload...

PS: faza incercata acum 3 ani, acum nush daca mai merge..am ratie 17, si nu-mi mai sparg capul..

Link to comment
Share on other sites

a?a se duce pe pul? p2p...

Nu se duce.In Romania aproape toti folosim Filelist si poate mai putin SceneFZ.Aceste doua trackere mi se par exceptionale si e imposibil sa nu ai o ratie decenta.

Ratio Master functioneaza , nu stiu daca si pe trackerele romanesti , multi au zis functioneaza.Eu am zis ca acest program merge perfect pe trackerele ca IPTorrents , Speed.cd , Torrentday.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...