Jump to content
Draethr

Buna(pt ca salut e prea lame:P)

Recommended Posts

Buna,

Sunt un baiat de 15 ani.Traiesc in timisoara,romania sau uneori mai stau la buncii mei pentru ca paritnii se cearta foarte mult.sunt o fire foarte calma,credincioasa,timida(cel putin nu pe internet) si as putea spune putin gotica(da nu emo.este o mega diferenta,si ar trebui sa fii retardat sa nu ti dai seama de diferenta).Unii oameni(nu pot zice neaparat de oameni maturi,ci colegi) ma cred nebun,deoarece scriu si le povestesc povesti foarte macabre sau triste.Altii cred ca vreau sa fiu neaparat bagat in seama de colegi/colege.Ambele tabere au dreptate.

La varsta asta,sau in anii liceali toti copii cauta sa incerce chestii noi,cum ar fi fumatu sau alte cacaturi.Printre altele,sunt si fetele.Plm.Pana la varsta asta,cred ca m am indragostit foarte tare de vreo 2 ori,da am sfarsit prin a mi bate joc/face caterinca de fetele alea.Nu,nu pentru ca nu ma placeau ele,ci prin simplul fapt ca nu aveam curajul de a le spune ce simt,si asa le am indus in confuzie si n am mai stiut ce sa fac.Totusi,daunele nu au fost aduse lor,ci mie,prin prostia pe care am facut o.pe care am repetat o.

La topicul muzica,e putin complicat...Acuma nu mult timp ascultam death metal,black metal suicidal metal,deathcore etc...simteam ca ma regaseam in muzica aia,si chiar ma simteam bine.Totusi,ceva din mine m a facut sa ma opresc.Si cred ca acel ceva mi a facut bine.Acum ascult dark drum and bass,chair compun ocazional(reason 7),dar totusi ma gandesc sa ma intorc candva la genurile de muzica precizate anterior.nu stiu de ce.asa am fost construit

Ca si cunostinte.Am multe cunostinte generale(multe care nu o sa mi foloseasca la nimic,aparent) stiu foarte foarte bine engleza(am luat mentiune la olimpiada,scuze nu puteam sa nu ma laud:D),gramatica limbii romane,cum sa umplu sarmale cu intuneric si ceva matematica...nu pot sa zic ca s bun da nici rau.In domeniile informatice,pot zice ca stau destul de rau.Pe windows stiam sa fac programe mici in c++,gen baga un numar cu altu si ti l adun,sau stinge calculatoru dupa ce se termina muzica sau o instalare...Am un laptop,da m am decis sa bag linux (ubuntu mai exact) si sunt varza.Chiar nu stiu nimic,dar m am decis sa i dau un shot,pt ca nimic nu poate merge rau:D.

Desi m am inregistrat acum cateva luni pe site,numai acum pot spune ca sunt un utilizator activ.Da,am citit regulamentul si promit ca nu voi face o chestie mentionata mai sus.Imi pare bine sa ma alatur grupului,si deja multumesc membriilor siteului care s au oferit sa ma ajute in problema pe care am avut o cu telefonul.

Sper ca prezenta unui om ca mine nu deranjeaza.Daca o sa ajungeti vreodata sa vorbiti cu mine,nu cred ca o sa ma gasiti ca o persoana rea,inchisa sau putedra,cum zic unii oameni.Asta,numai daca ajungeti sa vorbiti cu mine.

BTW:Sa nu i aud pe astia care zic ca s mega distrus in gura,etc.Asta e stilul meu de a scrie/a fi, si asa am decis sa scriu la 4 seara(o decizie nu prea buna:)) )

Draethr

Edited by Draethr
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Prea mult de citit,dar am inteles un lucru,esti cam emo,stii ce urasc la emoisti? "Uuu,sange,ma taii",daca infing cutitu in voi fugiti ca disperatii.

O sa ajungi peste 3 ani sa te uiti in urma cu jena si dispret la persoana ta de acuma.

Ca cadou : http://i.imgur.com/0hgJw.jpg (da click si o sa iti treaca toata emoiala si goticu)

Edited by FarSe
Link to comment
Share on other sites

Ce-i cu tampenia asta?

Cel putin nu e o prezentare gen cs si metin.

ON: Bun venit! Am trecut si eu prin exact aceleasi experiente la varsta ta. Cititnd m-am regasit in multe din vorbele tale.

O sa-ti dai seama in curand de ceea ce e bine. A... nu lasa muzica sa iti influenteze stilul de viata.

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Am citit prezentarea ta ?i pot spune c? mi-a pl?cut foarte mult!

Comparativ cu al?i membri de pe acest forum.. tu chiar ai reu?it s? îmi transmi?i cine e?ti tu cu adev?rat în realitate.. asta numesc eu o prezentare bun?! Bravo!

Referitor la timiditate, î?i pot da un sfat: SCAP? DE EA! Nu mai pune „ru?ine” în ce faci sau ce spui.. NU TE AJUT? CU ABSOLUT NIMIC! Te vei sim?i mult mai bine atunci când vei vedea unde te poate duce adev?rata ta persoan? care a?teapt? o evadare (uneori iese din tine când bei alchool sau fumezi marijuana).

Î?i urez noroc ?i toate cele bune!

Link to comment
Share on other sites

Unii oameni(nu pot zice neaparat de oameni maturi,ci colegi) ma cred nebun,deoarece scriu si le povestesc povesti foarte macabre sau triste , asa e dar speram ca o sa treci peste aceasta perioada proasta zic eu si sa devii mai "matur" , Welcome

Link to comment
Share on other sites

Bun Venit!

Mersi:D

Salut!

Am citit prezentarea ta ?i pot spune c? mi-a pl?cut foarte mult!

Comparativ cu al?i membri de pe acest forum.. tu chiar ai reu?it s? îmi transmi?i cine e?ti tu cu adev?rat în realitate.. asta numesc eu o prezentare bun?! Bravo!

Referitor la timiditate, î?i pot da un sfat: SCAP? DE EA! Nu mai pune „ru?ine” în ce faci sau ce spui.. NU TE AJUT? CU ABSOLUT NIMIC! Te vei sim?i mult mai bine atunci când vei vedea unde te poate duce adev?rata ta persoan? care a?teapt? o evadare (uneori iese din tine când bei alchool sau fumezi marijuana).

Î?i urez noroc ?i toate cele bune!

Mersi mult de tot.Pentru mine inseamna foarte mult sa se uite lumea pe postu meu si sa fie asa de apreciat.Acuma,o chestie off topic.Poza ta de profil vine de la disturbed?(trupa aia de metal)

Edited by Usr6
merged duble posts
Link to comment
Share on other sites

On: Bine ai venit.

In ultima vreme am vazut ca apar tot felul de membri noi care isi scriu toata viata la "Bine ai venit".Chiar nu ne intereseaza ca parintii vostri se cearta, ca mai stati pe la bunici sau ascunsi pe nu stiu unde, ca ascultati rock sau alte genuri de muzica etc.Acesta este un forum de securitate, nu un site matrimonial.Parerea mea este ca ar trebui sa va limitati strict la cunostintele pe care le aveti.

Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit, ceea ce iti pot sugera eu sa faci, este sa te gandesti foarte bine ce anume vrei de la viata, si sa te gandesti exact ce om vrei sa fii, si sa incerci sa lucrezi pentru a deveni acel cineva. Iti spune asta cineva care a trecut prin chestii similare ca tine, dar care nu a avut cum sa vada unde o sa ajunga. Sunt multe chestii pe care le poti face. Cat despre muzica pe care o asculti, fiecare are gustul lui, dar trebuie sa ti cont ca de multe ori, muzica respectiva rezoneaza cu tine tocmai din cauza felului in care te simti, si de cele mai multe ori, o sa ofere, poate, o usurare sau o ameliorare a acelor sentimente, pentru o scurta perioada de timp, dar rezultatul final al acelui gen de muzica este ca in cele mai multe cazuri iti vor accentua starile mai "intunecate". Sunt multe lucruri pe care le poti face, dar, cred eu, cel mai important este sa incerci sa te cunosti pe tine insuti, si sa intelegi de ce esti cum esti acum, si incet, incet, sa incepi sa te schimbi. Si dupa cum ti-a spus si H3xoR scapa de timiditate :)( sfat venit de la , inca, un timid :)) ).

Sedere placuta si spor la invatat.

Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit, ceea ce iti pot sugera eu sa faci, este sa te gandesti foarte bine ce anume vrei de la viata, si sa te gandesti exact ce om vrei sa fii, si sa incerci sa lucrezi pentru a deveni acel cineva. Iti spune asta cineva care a trecut prin chestii similare ca tine, dar care nu a avut cum sa vada unde o sa ajunga. Sunt multe chestii pe care le poti face. Cat despre muzica pe care o asculti, fiecare are gustul lui, dar trebuie sa ti cont ca de multe ori, muzica respectiva rezoneaza cu tine tocmai din cauza felului in care te simti, si de cele mai multe ori, o sa ofere, poate, o usurare sau o ameliorare a acelor sentimente, pentru o scurta perioada de timp, dar rezultatul final al acelui gen de muzica este ca in cele mai multe cazuri iti vor accentua starile mai "intunecate". Sunt multe lucruri pe care le poti face, dar, cred eu, cel mai important este sa incerci sa te cunosti pe tine insuti, si sa intelegi de ce esti cum esti acum, si incet, incet, sa incepi sa te schimbi. Si dupa cum ti-a spus si H3xoR scapa de timiditate :)( sfat venit de la , inca, un timid :)) ).

Sedere placuta si spor la invatat.

Nu inteleg de ce va etichetati "timid" cand defapt totul este o anxietate, pentru unii mai accentuata pentru unii mai soft. Toti avem astfel de fobii, anxietati si nu cred ca e cazul sa ne etichetam ca "timizi", cu un pic de vointa si un pic de exprimetatare o sa vedeti ca a fost doar o reactie a mentalitatii noastre idioate de a se proteja de niste iluzii. Eu unul nu acord prea multa atentie acestor fobii si incerc sa-mi incarc gandurile cu informatie sau cu healthy thoughts. Desigur sunt si factori externi care ne fac sa fim anxiosi in majoritatea cazurilor fiind parintii... nu le acordati prea multa atentie, ei au niste tipare dupa care vor merge toata viata si nu pot gandi outside of the box.

Link to comment
Share on other sites

On: Bine ai venit.

Acesta este un forum de securitate, nu un site matrimonial.Parerea mea este ca ar trebui sa va limitati strict la cunostintele pe care le aveti.

Prietene.Tot ce am scris aici,am considerat ca ar trebui sa stie lumea despre mine.Stai linistit,nu am sa va mai plictisesc cu posturi lungi.

Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit, ceea ce iti pot sugera eu sa faci, este sa te gandesti foarte bine ce anume vrei de la viata, si sa te gandesti exact ce om vrei sa fii, si sa incerci sa lucrezi pentru a deveni acel cineva. Iti spune asta cineva care a trecut prin chestii similare ca tine, dar care nu a avut cum sa vada unde o sa ajunga. Sunt multe chestii pe care le poti face. Cat despre muzica pe care o asculti, fiecare are gustul lui, dar trebuie sa ti cont ca de multe ori, muzica respectiva rezoneaza cu tine tocmai din cauza felului in care te simti, si de cele mai multe ori, o sa ofere, poate, o usurare sau o ameliorare a acelor sentimente, pentru o scurta perioada de timp, dar rezultatul final al acelui gen de muzica este ca in cele mai multe cazuri iti vor accentua starile mai "intunecate". Sunt multe lucruri pe care le poti face, dar, cred eu, cel mai important este sa incerci sa te cunosti pe tine insuti, si sa intelegi de ce esti cum esti acum, si incet, incet, sa incepi sa te schimbi. Si dupa cum ti-a spus si H3xoR scapa de timiditate :)( sfat venit de la , inca, un timid :)) ).

Sedere placuta si spor la invatat.

Da, a?a-i.. eu sunt foarte timid.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...