Jump to content
BkDService

BTC - Bitcoins

Recommended Posts

Daca tu faci banii asa usor.. de ce mai lucreaza lumea? :)

Nu am zis ca vai de mine ce usor fac eu banii .Doar ca nu e nevoie de atata taraboi sa faci niste bani pe net, legali .Mai era o vorba odata ´´ Daca cineva iti da 8 ore sa tai un copac , 6 ore ascute lama la topor si in 2 ore fa-ti treaba .´´

Scuze de offtopic.Stie careva un PPD ce plateste corect ? eu am facut 17 downloaduri pe un fisier si nu mi-au platit decat 2 .

File Name

Craigslist.rar

File Size

5.18 MB

File Type

.rar

Downloads

17

Description:

N/A

Zatarra: Data viitoare dai edit ca sa nu iei warn.

Edited by Zatarra
Link to comment
Share on other sites

Nu am zis ca vai de mine ce usor fac eu banii .Doar ca nu e nevoie de atata taraboi sa faci niste bani pe net, legali .Mai era o vorba odata ´´ Daca cineva iti da 8 ore sa tai un copac , 6 ore ascute lama la topor si in 2 ore fa-ti treaba .´´

Scuze de offtopic.Stie careva un PPD ce plateste corect ? eu am facut 17 downloaduri pe un fisier si nu mi-au platit decat 2 .

File Name

Craigslist.rar

File Size

5.18 MB

File Type

.rar

Downloads

17

Description:

N/A

Zatarra: Data viitoare dai edit ca sa nu iei warn.

Datele alea sunt cumva de pe o pagina de download?(daca da, atunci sunt fake ca sa atraga omu sa descarce)

http://i.imgur.com/fa2acOj.jpg

Edited by nSnoopy
Link to comment
Share on other sites

Datele alea sunt cumva de pe o pagina de download?(daca da, atunci sunt fake ca sa atraga omu sa descarce)

http://i.imgur.com/fa2acOj.jpg

Da, erau de pe o pagina de download .Oricum , numai 21.10$ am facut ca nu merg toate downloadurile , astepti aiurea dupa ce ai pus PIN-ul .Am cateva sute de cartele de Spania si ma gandeam ca o sa pot face macar cate o oferta de pe una + alt ip , dar au mers numai 4 .Pentru Germania nu au nici o oferta, deci sucks.

Link to comment
Share on other sites

@cei cu ppd, sunt copii in fabrici de adidasi din taiwan care castiga mai mult ca voi

Revenind la subiectul initial, nu va mai axati pe Bitcoin. Folositi aceeasi botneti, dar pentru LTC/Litecoin. Cum argintul este pentru aur, asa si Litecoin este pentru Bitcoin. Se mineaza inca relativ foarte usor, iar cu un efot mediu, se poate ajunge la un 200-300$/zi dintr-un botnet mediu.

Link to comment
Share on other sites

@cei cu ppd, sunt copii in fabrici de adidasi din taiwan care castiga mai mult ca voi

Revenind la subiectul initial, nu va mai axati pe Bitcoin. Folositi aceeasi botneti, dar pentru LTC/Litecoin. Cum argintul este pentru aur, asa si Litecoin este pentru Bitcoin. Se mineaza inca relativ foarte usor, iar cu un efot mediu, se poate ajunge la un 200-300$/zi dintr-un botnet mediu.

Bine ca esti tu destept.Cu 100 SIM-uri din afara poti face 1000$ zilnic pe ppdd daca ar fi mers asa cum trebuia.Eu am incercat doar azi .

Link to comment
Share on other sites

@cei cu ppd, sunt copii in fabrici de adidasi din taiwan care castiga mai mult ca voi

Revenind la subiectul initial, nu va mai axati pe Bitcoin. Folositi aceeasi botneti, dar pentru LTC/Litecoin. Cum argintul este pentru aur, asa si Litecoin este pentru Bitcoin. Se mineaza inca relativ foarte usor, iar cu un efot mediu, se poate ajunge la un 200-300$/zi dintr-un botnet mediu.

Sa mori tu? Daca taceai filozof ramaneai :)

Tu habar nu ai ce sume se invart lunat in PPD/CPA .. Mai documenteaza-te si vezi ;)

Link to comment
Share on other sites

Bine ca esti tu destept.Cu 100 SIM-uri din afara poti face 1000$ zilnic pe ppdd daca ar fi mers asa cum trebuia.Eu am incercat doar azi .

Daca ar fi mers ) te contrazici singur ? )

Si normal ca se pot face bani din PPD, sunt oameni care au facut averi imense din asta, insa eu vorbeam de voi din acest thread ) si despre cum ati reusit sa transformati un thread legat de bitcoin, in discutia despre cum faceti voi 10$ trecand prin N chinuri )

Link to comment
Share on other sites

Daca ar fi mers ) te contrazici singur ? )

Si normal ca se pot face bani din PPD, sunt oameni care au facut averi imense din asta, insa eu vorbeam de voi din acest thread ) si despre cum ati reusit sa transformati un thread legat de bitcoin, in discutia despre cum faceti voi 10$ trecand prin N chinuri )

obAqER8.jpg?1

Ma lasi si pe mine sa beau un RedBull de astia 26$ facuti incercand sa vad ce e ala un PPD ?

PD:Nu stii tu cu ce se ocupa si altul, ca sa stii ce bani face.

Link to comment
Share on other sites

Mai este de actualitate? Vreau si eu sa intru in lumea BTC, am servere VDS de pe care pot lasa programe la minat.

Ce programe imi recomandati? Daca sunt bune, va rasplatesc cu servere VDS, windows, legal.

Prietene nu te lua dupa nimeni de aici,asculta ce iti zic eu si baga bine la cap.

CPU -mining..=0..nici curentul nu il acopera

GPU mining=0...nici curentul nu il acopera-pierzi de 3 ori mai mult curent decat bani produsi.

Asta pentru ca dificultatea a crescut extrem.

E ca si cum spui ""vreau sa intru in hora si sa joc bine""..dar hora mai are vreo 4 secunde si e gata.Au jucat bine aia care au fost de la inceput in ""hora""..dar tu nu ai nici o sansa,pentru ca ""hora""..e gata.

Eu personal am un amic in tara care are 20 de calculatoare cu cate 3 gtx in fiecare dintre ele.Dupa ce plateste curentul mai ramane in mana cu vreo 500 de euro,asta la dificultatea asta./...dar daca va creste si O VA FACE din 500 va ramane cu 300..cu 200....Avand in vedere ca nu va mai avea bani de investit in alte GPU mai bune..va da faliment curand.

Pe el toata ""monstruozitatea"" la costat 20.000 de euro...In momentul in care va incepe sa fie pe minus..de la dificultate..sa zicem ca va vinde din ele si va recupera jumatate..dar tot va fi gaura 10 k euro..deci e nasol.

Asa de vrajeala..daca vrei sa incerci sa vezi ce inseamna BTC..poti cumpara un stik pentru minerit..e vreo 150 euro pe ebay.No sa faci mare lucru cu 1 bucata dar cel putin o sa vezi ce inseamna BTC.

stima

Link to comment
Share on other sites

Prietene nu te lua dupa nimeni de aici,asculta ce iti zic eu si baga bine la cap.

CPU -mining..=0..nici curentul nu il acopera

GPU mining=0...nici curentul nu il acopera-pierzi de 3 ori mai mult curent decat bani produsi.

Asta pentru ca dificultatea a crescut extrem.

E ca si cum spui ""vreau sa intru in hora si sa joc bine""..dar hora mai are vreo 4 secunde si e gata.Au jucat bine aia care au fost de la inceput in ""hora""..dar tu nu ai nici o sansa,pentru ca ""hora""..e gata.

Eu personal am un amic in tara care are 20 de calculatoare cu cate 3 gtx in fiecare dintre ele.Dupa ce plateste curentul mai ramane in mana cu vreo 500 de euro,asta la dificultatea asta./...dar daca va creste si O VA FACE din 500 va ramane cu 300..cu 200....Avand in vedere ca nu va mai avea bani de investit in alte GPU mai bune..va da faliment curand.

Pe el toata ""monstruozitatea"" la costat 20.000 de euro...In momentul in care va incepe sa fie pe minus..de la dificultate..sa zicem ca va vinde din ele si va recupera jumatate..dar tot va fi gaura 10 k euro..deci e nasol.

Asa de vrajeala..daca vrei sa incerci sa vezi ce inseamna BTC..poti cumpara un stik pentru minerit..e vreo 150 euro pe ebay.No sa faci mare lucru cu 1 bucata dar cel putin o sa vezi ce inseamna BTC.

stima

1. Nu se mineaza cu GTX din simplu motiv ca sunt mai proaste ca ATI la GPU computing

2. Sa presupunem ca ai cumparat o placa de baza cu 100 de euro si o sursa cu 50 de euro si 4 GB rami DDR3 cu 20 de euro + o placa video (punem ATI, deoarece are putere de GPU computing mai mare) cu 500 de euro (nu dai atat pe ea).

Daca le aduni pe toate ajungi pe la ~700 de euro (ceea ce nu ii 1000). Cu o astfel de configratie sa zicem ca produci undeva pe la 500 MH/s ceea ce inseamna 0.5 euro pe zi adica 15 euro pe luna. Daca imultesti cei 15 euro cu 3 (numarul de placi) si apoi cu 20 (numarul de calculatoare) iesi la 900 de euro pe luna. Sa presupunem ca platesti curentul 400 de euro pe luna, ramai cu 500 de euro pe luna. Investitia ar fii pe undeva pe la 800*20 adica 16000 de euro si nu 20000.

Cam astea ar fi calculele dar cu placi ATI nu GTX!!!

Oricum, momentan nu se merita sa minezi deoarece intradevar dificulatea este foarte mare. Eventual daca ai ceva FPGA-uri care iti scot GH/s sau procesoare ASIC care la fel scot GH/s, atunci da, s-ar merita dar acelea sunt foarte scumpe si ajung foarte greu la noi in tara.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...