Jump to content
CrisTany

[Sell] Web Services (Design and Programming)

Recommended Posts

Domnule Design Cristian , uiti ca acum 2 saptamani ti-am platit sa imi faci ceva si ai fugit de vreo 4 ori ? si nici $ inapoi nu iam primit , sa vada si lumea un LOG cu tine ,sa te vad ce mai marai ;)

design.cristian: m-am apucat aseara la 12 jumate'

design.cristian: ok, oricum a fost greseala mea, nu trebuie sa te las sa platesti daca nu am avut tmp acum 2 zile sau cand ai platit

™ Me ™: eu am platit

™ Me ™: sa vezi

™ Me ™: ca nu sunt baiat rau

design.cristian: nu mai ai nevoie de nimca ? iti fac pana in 45$ orice vrei.

™ Me ™: si ca am nev urgent , de site , ma gandeam ca e un fel de stimulare

™ Me ™: .......

™ Me ™: o sa vad ce pot face

™ Me ™: adica ce poti sa`mi faci :9

™ Me ™: :9

design.cristian: daca nu iti fac orice zici pe loc dai dispute ..

™ Me ™: ha?

™ Me ™: ..........

™ Me ™: de 3 zile tot asa m ti

™ Me ™: pleci 2h

™ Me ™: vi 10 min

™ Me ™: mai pleci 5 h

™ Me ™: mai vi 10 min

™ Me ™: laso dreaq

design.cristian: au trect 30 min

design.cristian: 1 ora

design.cristian: pardon

™ Me ™: 2:15

™ Me ™: design.cristian: da, caut acuma fiasieru js

™ Me ™: cam 2 h

design.cristian: 3:15:46 PM

™ Me ™: la tine

™ Me ™: e ora aia

™ Me ™:

™ Me ™: ™ Me ™: e ora aia

™ Me ™: la mine nu

™ Me ™: apasa

™ Me ™: F2

™ Me ™: si calculeaza singur

design.cristian: acuma sunt in ftp

™ Me ™: ca nam chef de deastea

design.cristian: nu mai ies

design.cristian: si terminam

design.cristian: daca ies

design.cristian: poti face

design.cristian: la paypal

Link to comment
Share on other sites

am lucrat si eu cu unu dinasta care tot asa nu avea timp, numai ca el ma platea pe mine sa ii fac ce ii trebuia si el m-a intarziat pana la o luna cu banii...am facut 550 euro in 10 zile, de acasa, dar i-am primit in transe si s-a ales pl de ei...asa ca, parerea mea: nu e serios, nu mai incercati. avem exemplu mai sus dat de ilbr22, ca nu se tine de treaba. si eu stiu html/css si ceva php si wordpress..so what?! :)) cred ca 90% din cei care au ceva de zis pe site sunt cu MULT peste noi, astia care ne dam "web designeri" dar nu isi fac reclama aici...

parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

Cristany, daca vezi ca oamenii nu au incredere in serviciile tale nu mai posta. Eu am lucrat intr-o firma de designeri si vreau sa iti spun ca trebuie sa stii si altceva in afara de wordpress, html, css sau php. Sunt multi designeri pe aici buni, care lucreaza foarte bine.. Vreau si eu un p.m te rog cu portofoliul tau :) O zi buna.

Link to comment
Share on other sites

Sleed tipul nu are un portofoliu daca verifici defapt cine a creat ceea ce iti da el iti spune ulterior ca el a facut doar o anumita parte etc...

Tipul este un pierde vara , iti da niste preturi de iti vine sa te bati singur ( imi ceruse pe un proiect ce il face acum o firma de prestigiu din romania pe aproximativ 16k euro platiti esalonat in decursul a 9 luni , el imi ceruse 450 de euro si mi-am pus intrebarea ori eu sunt prost , ori el nu stie ce vorbeste , ori mie mi-a pus Dumnezeu mana in cap ... evident nu prea cred in noroc. Tipul a insistat sa ii dau 300 de euro avans si ulterior se apuca de treaba. M-am apucat de cercetatat pe arenaweb seopedia este hulit are pana si cont pe freelance incearca el sa liciteze dar nu prea ii iese treaba.

El nu prea are idee de programare absolut deloc stie cateva lucruri elementare de baza si cam atat.

La inceput imi spunea intru de dimineata si intra a doua zi seara eu m-am lamurit de el in 24h + nu ofera factura + nu doreste contract ceea ce nu este ok atunci cand cereti pe un serviciu indiferent ca el costa 1 leu sau 10000000000 lei , este munca altuia si banii altuia ... banii nu cresc in copacii.

Pe aici mai sunt 2-3 ca si el dar sunt si 200-300 experti in ceea ce fac si foarte ok ce pe mine unul ma bucura ca am lucrat cu ei.

CrisTany este un simplu baietel ce incearca marea cu sarea.

Link to comment
Share on other sites

vai de mine .. :)) am facut si sisteme de plati online si tu vi la mine ca nu am portofoliu. Din ce ai zis acolo tot ce POATE fi adevarat e ca ti-am dat un pret si nu ti-a convenit. Nu umblu pe nici un site de freelancing! Daca tu nu iti permiti sa cumperi de la mine, pentru ca la 10 euro nu deschid nici photoshop-ul, nu inseamna ca trebuie sa imi distrugi imaginea.

edit: nici nu mai imi pierd timpul aici. Se poate inchide sau sterge, nu imi pot vinde serviciile unde imi este patate imaginea aiurea.

Edited by CrisTany
Link to comment
Share on other sites

Dude cum sa nu imi convina pretul tau? m-ar fi scutit de 15.500 Euro :) esti dobitoc? :))

Dar pentru ca ai aroganta sa raspunzi peste mine si mai esti si usor dobitoc pe deasupra ... in urmatoarele ore , voi prezenta pe aici cine defapt esti tu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...