Jump to content
studentul

conectare subwoofer -PC

Recommended Posts

Salut.Am si eu urmatorul subwoofer si nu reusesc sal conectez la PC.AM 5 sateliti,pot sa pun 1..2..cati doresc.Ca sa fie mai usor sa zicem ca vreau 2+1..2 boxe si subuffu..cum procedez?care is legaturile?

Boxele functioneaza toare daca le leg unde le este locul acolo..dar bass..aproape 0.Gresesc undeva sau,,>multumesc.

Poza spatele subwoofer:

View image: 2641080900 1323706685

:(

Link to comment
Share on other sites

Daca folosesti un singur cablu audio da-i semnal pe cele 2 intrari de sus. Daca folosesti 3 cabluri (stereo) adica 5.1. , da-i semnal pe celelalte intrari.

Deasemenea configureaza placa de sunet, din windows-control panel.... fie stereo, fie 5.1, in functie de cate cabluri folosesti.

Edited by Sithalkes
Link to comment
Share on other sites

Conteaza ce placa de sunet ai, daca suporta 5.1 sau nu. Daca suporta, va trebui sa aiba 3 porturi jack pentru audio(center, sorround, front...). In cazul asta vei face legatura dintre input-uri de la "5.1 input" cu cele 3 porturi de pe placa de retea. In caz ca n-ai placa de retea care sa suporte 5.1 vei face legatura doar cu un cablu, de la aux catre placa de audio.

Edited by GarryOne
Link to comment
Share on other sites

Mersi frumos baieti,a functionat.IN subwoffer am conectat cablul la cele 2 intrari iar in spate la unitate in mufa verde.Are una roz,una verde,si una albastra.totusi in specificatiile placii spune ca duce 7+1 sau ceva de genu.in fine..merg toti 5 satelitii.Acum problema este urmatoarea:

View image: rdstar

Cu toate ca dau volumul maxim din butonul subwoferului+control panel+softul placii de sunet.,liniuta de care o vedeti in poza se misca cred ca un milimetru.Am vazut ceva asemanator la un prieten si cand dadea volumul maxim...linia de output o lua maxim bum bum bum..dar si se zguduia lustra.In cazul meu va rog..lipseste ceva..?statie..sau nu stiu..voi va pricepeti mult mai bine./..Sau poate placa de sunet dedicata..?ce parere aveti..?mersi frumos inca odata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...