Jump to content
TheOne

Nvidia sau AMD ?

nvidia VS amd  

31 members have voted

  1. 1. nvidia VS amd



Recommended Posts

Nu prea conteaza DDR3 si DDR5 , normal ca ddr5 e mai buna dar in gaming undele ddr3 dau clasa la ddr5 , cumparati nvidia din seria GTX , si la procesoare nu-ti lua AMD ca daca ii dai si OverClock s-ar putea sa chemi pompierii :D

am avut HD5750 (GDDR5)si am tinut-o doua zile (o tineam o zi dar a ajuns la mine sambata si s-a interpus duminica).In GRID nici nu aveam o setare la grafica (mai ziceam daca o aveam si sacada dar nimic).Am schimbat-o cu un GTX260 (GDDR3).A aparut si setarea si mergea cu setarile la maxim jocul.Concluzia...ATI/AMD sucks...

Link to comment
Share on other sites

am avut HD5750 (GDDR5)si am tinut-o doua zile (o tineam o zi dar a ajuns la mine sambata si s-a interpus duminica).In GRID nici nu aveam o setare la grafica (mai ziceam daca o aveam si sacada dar nimic).Am schimbat-o cu un GTX260 (GDDR3).A aparut si setarea si mergea cu setarile la maxim jocul.Concluzia...ATI/AMD sucks...

apoi tu mare comparatie ai facut ma sa-mi bag pula..

Compari 128 bits cu 448 bits? 512 VRAM cu 896 VRAM?

Asta e ca si cum ai compara lamborghini cu o dacie ma jur :|

Link to comment
Share on other sites

Daca bugetul iti permite, poti merge pe AMD + ATI ( un buget mai redus) sau chiar si Nvidia ( aici s-ar putea sa mai scoti ceva bani pentru video). Daca ai un buget bunicel, poti merge pe Intel, ceva Core i din generatia cea mai noua plus Nvidia, performantele vor fi pe masura banilor cheltuiti. Bineiteles nu vorbim despre high end gaming:).

Acum, poti cauta cateva review-uri despre alaturarile astea AMD+ ATI sau Intel+Nvidia( Intel+ATI, AMD+Nvidia). Uneori doar producatorii difera, performantele fiind aceleasi ( Sapphire, PowerColor, HIS etc).

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...