Jump to content
ehd

Sunteti de acord sa ne implicam cu Siria?

Daca SUA ataca Siria impotriva vointei tarilor membre NATO si Onu cum a-ti reactiona  

36 members have voted

  1. 1. Daca SUA ataca Siria impotriva vointei tarilor membre NATO si Onu cum a-ti reactiona

    • Voi scrie macar un post in care sa comand actiunile de dominanta ala SUA
    • Sunt de acord cu invadarea unui stat suveran ca Siria din motive de siguranta NSA


Recommended Posts

Eu nu sunt de acord in initierea atacaului insa o alianta cu 'muricanii ar fii ideea cea mai buna , dar daca s-ar ajunge la ceva mai mare noi o sa fim cei fututi cel mai mult de rusi .

Si daca ne-am alia cu rusii , n-am avea cum sa scapam de 'muricani .

E o situatie in care ca romani o sa fim fututi indiferent de cu cine ne aliem .

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea: Daca am fi neutri, ar fi cel mai ok. Dar nu cred ca se poate + Ca din ultimele evenimente (sua spioneaza UE https://rstforums.com/forum/71480-sua-spioneaza-uniunea-europeana.rst ) 60% ne vom alia cu rusi. Desi, daca merg mai multi de partea cealalta, posibil sa mergem si noi acolo, la caldura.

Tie, daca nu iti da o arma in mana, nu ai cum sa te implici in razboi [poate unul cibernetic, iei informatii secrete si le publici (daca mai traiesti) ]

Link to comment
Share on other sites

Pozitia statului Roman conteaza asa de putin ... earthspace.jpg

Problema e cetatenii de partea cui sunt (cei care controleaza internetul: vezi ACTA / wikileaks)

Pa'parearea mea America si-o cam ia in cap cu armata ei mirifica. Dupa facatura de pa' 11 septa'mbrie SUA si-a permis sa invadeze tot felul de tari arabe: Irak, Pakistan, Libia si acum Siria (in cautare de pace??? Nu, dupa petol si aur arab).

Ok, acum ce putem face? Siria nu e nici ea, tara fagaduintei dar nici America armata eliberatoare...

Acum SUA se teme prea mult de imaginea publica ca sa faca magarii p'acolo deci probabil o sa traga 2-3 gloante 2-3 bombe, jos guvernul si gata.

Link to comment
Share on other sites

Americanii nu sunt sfinti,sunt niste barbari mai degraba,nici in ei nu ar trebui sa avem incredere.

Americanii au sarbatorit in ziua in care Osama a fost omorat,erau fericiti. Chiar asa de rau au ajuns ? Sa se bucure pentru uciderea unui om ? + Atentatele de pe 11 septembrie nu au fost decat niste porcarii si nu sunt simple conspiratii,e adevarul.

Link to comment
Share on other sites

Nici o natie nu a facut atat rau Romaniei cum au facut rusii (da, nici macar ungurii) si romanii uita lucrul asta. Noi avem avioane de hartie si tancuri de lemn...ar trebui sa ne vedem doar interesul nostru si sa asteptam. Doar fiindca spunem mai repede ca altii ca ne aliem cu unii sau altii nu o sa ne ajute cu nimic, nu o sa ne dea nimeni nimic, Romania a fost facuta de rusine de toti. Nimeni nu ne-a ajutat (cel mult UE), parerea mea: sa nu facem absolut nimic. Nu Romania a facut legile dupa care Siria este acum judecata si nu Romania este in masura sa puna in aplicare acele legi.

In plus, nu vad ce e atata agitatie, daca USA ataca Siria, Rusia sau China or sa stea sa se uite, cel mult le dau arme din razboiul mondial sa se apere. Oricine intra in conflict cu USA are o mare problema, iar Siria este un aliat prea mic ca sa merite riscul.

uitati-va la astea:

Interactive Globe: Small Arms Imports & Exports

List of countries by military expenditures - Wikipedia, the free encyclopedia

Edited by passfig
Link to comment
Share on other sites

Probabil ati vazut prea multe filme cu rusi.Inca nu v-ati dat seama ca America are puterea. O sa va dati seama in curand..

Filme care preaslavesc Rusia nu prea sunt ...

Dar cu America? Oare e vr'o unu?

Subiectul asta e cacat cu ceapa!

Nu o sa fie niciun WW cum credeti voi. Nimeni nu o sa se implice. Romania e obligata sa sustina SUA (cu incurajari) ca face parte din NATO!

SUA o sa ardunce 2-3 bombe, 2-3 elicoptere, de dragul ONU.

Cat despre ce putem face noi: Propaganda pe internet impotriva SUA. Deface-uri, articole, proteste, wikileaks, etc. (Exact cum s-a facut cu ACTA)

Link to comment
Share on other sites

Probabil ati vazut prea multe filme cu rusi.Inca nu v-ati dat seama ca America are puterea.O sa va dati seama in curand..

Cred ca te-ai uitat la prea multe filme, nimeni nu se pune cu rusii, ghici de ce nemtii acceptau sa se predea americanilor si nu rusilor.

Ce ne-au facut rusii este egal cu zero fata de ce ne-am facut noi.

Americanii blufeaza si restul lumii stie deja asta.

Uitam, ei nu au reusit sa scape de rebeli din irak si afganistan dapoi sa se lupte cu rusii(the big red fuckin army).

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

Un lucru pe care l-am observat este faptul ca doar 'muricanii vor acest atac si preseaza tarile intregi la cap precum UK, Franta si mai multe sa le joace jocul .

Istoria se repeta , americanii fac acelasi lucru ca si Germania in WW2 , adica motivul "soldatilor polonezi" , eu cred ca puterile americane au inscenat atacul asta cu gaze ca motiv sa inceapa un razboi mondial .

O sa va las un link Sorry to bring bad news but WW3 starts on August 28th 2013 , si va asigur ca nu sunt adeptul profetiilor , o sa va convingeti ca totul este regizat .

Link to comment
Share on other sites

Nu va prea itneleg de partea cui sunteti, dar cei care sunteti de partea SUA si credeti ca face bine ce face, sunteti orbi.

De ce ati crede asa?

In primul rand cine este SUA ca sa se bage in toate conflictele din lume? Este cumva ONU, NATO? Nicidecum, este un stat ca oricare altul.

In al doilea rand, pentru cei care nu stiu, SUA incearca sa atace Siria, invocand motivul ca Siria "ar fi folosit armele chimice", dar n-au nicio dovada, iar asta e doar un pretext de a cuceri Siria pentru resursele lor naturale, Siria fiind unul dintre putinile state care inca nu le apartine, din zona aia cu multe resurse naturale.

SUA are deja pe litoralul Marii Meditarane, langa Siria, 5 nave de razboi, dintre care si un submarin. Ei cauta sa inceapa demult al treilea razboi mondial, dar nu au motiv si se leaga de fiecare chestie ca asta, cum e Siria, pentru a initia un al treilea razboi mondial. De ce? Pentru ca noi suntem prea multi, de prisos pentru unii. Iar Rusia e cam singura mare putere din lume care poate salva omenirea de invazia americana, intervenind de mai multe ori in planurile diabolice ale SUA, chiar si acum cu Siria, declarand ca este impotriva interventiei SUA in Siria.

Treziti-va.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...