Jump to content
Andrei

Defcamp 2013

Recommended Posts

Ei ei! Cineva mi-a soptit ca ne vom vedea si in Cluj pe 1 Noiembrie. Ma inregistrez deja si sper sa ne vedem sanatosi acolo.

Tocmai bine ajung fiindca voi avea ocazia sa vad putin din atmosfera DefCamp si asa voi decide (cu un raspuns pozitiv cel mai probabil) daca am sa ajung si la Bucuresti (insa sunt destul de sigur ca da).

Sper sa nu deranjez in vreun fel ci sa ne distram si de ce nu, sa facem cunostinta.

Link to comment
Share on other sites

Subscriu la ce a spus Flubber mai sus in legatura cu evenimentul din Cluj si adaug ca vom avea cu putin timp inainte de eveniment trei evenimente fulger in Iasi, Timisoara si Cluj-Napoca unde vom incerca sa reproducem la nivel mai mic activitatea de la Bucuresti unde va fi ground zero for hackers. Intrararea la acestea este gratuita si are loc exclusiv cu speakeri din Romania si incercam sa fie cat mai multi locali pentru ca dorim sa interactionam cat mai mult cu comunitatile locale.

Daca doriti sa prezentati la Iasi, Cluj sau Timisoara PM me cat mai repede pentru ca dorim sa ocupam sloturile foarte repede.

Conferin?? de hacking & INFOSEC la tine acas?! | 127.0.Def.Camp

@n3curatu Spune-mi trei motive pentru care ar trebui sa facem reduceri pentru membrii RST. Te asigur ca taxa de participare integrala (50 de euro) nu asigura nici cheltuiala unei singure persoane, asa ca te ascult cu mare drag. Acum exista deja o reducere de 20% valabila pana pe 15 octombrie atat pentru studenti cat pentru restul, ce mai doresti? :D

Si daca e sa luam invers, evenimentul deja are o traditie, suntem la a 4a editie, de 3 ani facem asta. Daca pui 1 leu pe zi deoparte din noiembrie 2012 pana in noiembrie 2013, ai bani de taxa, de cazare si de mancare. :-)1 leu

Link to comment
Share on other sites

Primul ar fi ca imi vreau sa ma simt printre oameni cu, care nu trebuie sa iti faci griji daca au prins sau nu ceea ce vorbesti, sa ne simtim bine, vreau sa simt cum e sa fii in colectivul ala.

Al doilea ar fi ca mai invat ceva si ca ar fi o experienta care m-ar motiva, poate se mai deschid noi porti in mintea mea spre alte laturi, "sa rafinezi mindset-ul" cum ii mai zic eu.

Al treilea, pentru ca vreau sa leg legaturi noi, prieteni noi poate, colaborari, schimb de experiente...

Link to comment
Share on other sites

Oricat de ok sunt motivele enumerate de tine (din punct de vedere subiectiv), acestea nu fac nimic special din dorinta ta in mod obiectiv. Gandeste-te ca tocmai exclusivitatea mediului transforma o conferinta intr-una mai buna. Prin cele 3 motive nu ai demonstrat nimic ca vrei cu adevarat sa vii si nici nu ai demonstrat ca poti aduce plus valoare oamenilor cu care te intalnesti ci doar simplu fapt ca vrei sa "furi" din comunitatea de acolo, dar fara a da inapoi nimic. :-)

Pana la urma e o conferinta tehnica de securitate it, pe noi ne intereseaza ca prezenta de acolo sa fie cat mai "smechera" dpdv al cunostintelor. Esti bun in domeniul asta? Trebuie doar sa-mi demonstrezi intr-un pm acest lucru si ca situatia materiala e de asa natura incat nu iti poti permite.

Link to comment
Share on other sites

Vin in iasi clar!

Si la Bucuresti, doar ca nu am inca 20€. Si cam pe Luni trebuie sa plec din tara. Sa vad cum o sa ma descurc. (si eu mi-am lasat in ultima clipa de bilet).

PS: In iasi se stie care va fi locatia exacta si cam cat va dura evenimentul?

Evenimentul va dura 8 ore (10:00 - 18:00).

Despre locatie m-ar interesa si pe mine.

ps. Ma prezint si eu la Iasi :)

Link to comment
Share on other sites

Be there, I will.

Stim ca-ti place sa te bagi in seama si sa aduni cat mai curand 4000 posturi, dar dupa cum spune si Andrei:

nobody cares

-------------

Apropo, la ce hotel va fi cazarea (daca s-a vorbit pentru cazare) si, cel mai important: la ce pret?

Nu se ocupa cei de la DefCamp de cazare, ci fiecare singur. Este in regie cu 150 RON/noapte/camera cu 3 paturi.

Link to comment
Share on other sites

Stim ca-ti place sa te bagi in seama si sa aduni cat mai curand 4000 posturi, dar dupa cum spune si Andrei:

-------------

Nu se ocupa cei de la DefCamp de cazare, ci fiecare singur. Este in regie cu 150 RON/noapte/camera cu 3 paturi.

Anul trecut cei de la Defcamp au vorbit cu hotelul Yesterday si au obtinut un tarif special pentru participantii la Defcamp pentru cele 2 nopti. Apropo, care e faza cu poza de la avatar a lui Gecko? :)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...