Jump to content
v3ctor

Straini care protesteaza impotriva eutanasierii ar trebui eutanasiati si ei !

Recommended Posts

Haideti fratilor..nu vor ca, cainii sa fie eutanasiati?! Ba ma lasi..sa se puna in locul parintilor alora, daca acel copil era al astora care sunt impotriva ce-ar fi facut?! Un om care ar fi impotriva eutanasierii cainilor sa isi puna in primul rand in gand "Daca acel copil era al meu?".

Link to comment
Share on other sites

Kwelwild, inainte sa vorbesti tre sa stii ca, caini nu manifesta comportament agresiv fara simulare decat daca sunt turbati sau sunt dresati sa faca asta, ceea ce nu e cazul astuia. Eu cred ca parinti copilului ar fi trebuit sa-l educe sa nu fie violent cu animalele, astfel ar fi evitat asta. Asa ti-as zice si tie si oricui, nu iti fie frica de caini, nu fi violent cu ei, pentru ca si ei devin violenti din frica, ca si tine.

Link to comment
Share on other sites

Dai ma in pizda mami lor de caini,nu vezi ca is si pe strada ti si frica in plm sa treci pe langa ei ca nu le sti naravu,treci cil,relax si vezi ca sare dracu sa te muste ce plm faci?ca daca fugi,iti simpte frica si te musca.. daca stai te musca iara,apoi ce plm purtam pistoale cu noi,sau noroc pe mine ca am smartphone si pun sunete de alungat caini.

Caini vagabonzi trebuie nu eutanasiati,ci OMORATI ! daca nu au grija nimeni de ei ciao adio.

Cand va aud cu centre de caini,futa-i dracu sa-i futa,poi nu avem centre de batrani.. care chiar au nevoie vezi batrani de 80 de ani fara casa,care au lucrat ceva in viata,au realizat ceva si au ajuns batrani neajutoriati,cu aia ce facem? ii lasam sa moara de foame ca noi dam de mancare la caini plm.Noi tre sa facem cu caini ca si hitler cu evrei,injecti cu benzina sau cu ce morti le dadea si gata,o groapa mare i baga pe toti,morti dracu acolo,toarna pamant,un nivel de beton eventual si gata,ce mare tantam cu caini vagabonzi.Iar legat de animal eu "taiatul" cand tai o gaina,un iepure,o oaie o plm.. aia nu tre asomnati sau plm sa le dam curent? asta e firul vieti .. uni se nasc ca alti sa moara ..

Eu personal am fost muscat de doua ori de caini.. dinaia mici,ce stau mici a lu niste vecini,si ziceau nu da dupa el ca nu musca si poc mo muscat morti lui de caine.. odata am zis ok.so intamplat dar a doua oara cand ma muscat tot asa nu am dat.. ca no erau proprietari afara si caini in drum mo muscat si dupa 2 min am venit cu o sapa 2 i-am articulat si gata,ala nu mai vine la mine.... ce sa le faci daca nu le sti naravu,stai si te uiti ca prostu oare musca sau fute pe masa..

Link to comment
Share on other sites

OFF: ce rpd se aduna posturile :))

ON: Chestia asta cu maidanezii e discutabila. Celor din parlament normal ca le place ca exista maidanezi.

Maidanezi=fonduri = $$ in buzunarul parlamentarilor

De ce sa scape de ei daca pot face bani in fiecare an datorita lor?

Atat timp cat vor exista aceeasi oameni la putere nu se va schimba nimic.Degeaba discutam noi, degeaba ne "batem" cu ideile, oricum nimic nu se va schimba. Pana nu se schimba conducerea tarii cu niste englezi cv, nu stiu. Deci nu este nici o sansa sa fie bine in Romania cu asa conducere.

Fiecare sa se fereasca de caini si sa aibe grija de proprii copii..ca nu va misca nimeni un deget ca sa nu fii tu muscat de nush ce jivina. Trebuie sa te protejezi singur !

Link to comment
Share on other sites

Citesc threadul si constat ca unii sunteti cu adevarat cretini.

1.Cainii vor fi castrati. - O foarte mare prostie.Daca ii castram asta inseamna ca nu ne mai musca ? Cineva spunea ca domne ii castram si in 10 ani dispar toti ca nu fac pui.Bine, asta ce inseamna ? Ca timp de 10 ani de la castrare nu ne mai musca? Sau trebuie sa fim muscati timp de 10 ani si apoi scapam de ei.

2.Adaposturi pentru caini. - Noi n-avem bani pentru salarii si vrem sa dam bani pentru adaposturi pentru caini.Bun, facem adaposturi ii punem pe toti, daca raman aia fara bani ce le mai dau cainilor sa manance? Copii ?

3.Adoptarea de caini - Vine o nebuna si vrea 10 caini sa ii ia acasa.De unde stiu eu ca dupa ce ii adopta nu le da drumul in fata blocului ? De unde stiu eu ca acea nebuna care vrea 10 caini e in stare sa aiba grija de acesti 10 caini?

Stiu ca unii dintre voi sunteti frustrati ca v-ati pierdut 10 lei la salariu dar nu mai dati vina pe guvern pentru orice cacat.Sa iesiti in strada pentru legi de invatamant n-ati iesi, dar sa salvati niste caini da.

A - si inca ceva, tot din cauza noastra am ajuns sa avem atatia caini pe strada.Romanu' prost de la tara ce zice, lasa ba ii duc la marginea orasului , se gaseste careva sa le dea de mancare.Usor,usor , unul azi , altul maine si se umple orasul.Nu am nimic cu animalele dar e singura solutie.

Edited by Matt
Link to comment
Share on other sites

Din cate am inteles proiectul Rosia Montana , Romania va castiga doar 6% , Nu sunt de acord cu proiectul , si din ceea ce am inteles compania din Canada cere despagubiri Romaniei de peste 2 miliarde , nu sunt de acord cu despagubirile , este o suma imensa plus de asta cu ce drept ne dau eu tara in judecata , nu ia pus nimeni sa investeasca acolo pana cand proiectu nu se aproba , le dam banii inapoi care au fost investiti de compania Canadiana si sa plece in mortii lor inapoi in Canada la ei in tara si sa exploateze acolo pe pula mea si ce mai vor ei, daca tara Romaneasca nu investete in Rosia Montana , sa rama asa ESTE AURUL NOSTRU SI NIMENI INAFARA DE NOI NU ARE DREPTU SA IL IA, si mai ales sa ne dea in judecata pt ca au investit , repet NU IA PUS NIMENI SA INVESTEASCA inaintea aprobarii proiectului, plus de asta nu respecta NORMELE PENTRU MEDIU

Link to comment
Share on other sites

Din cate am inteles proiectul Rosia Montana , Romania va castiga doar 6% , Nu sunt de acord cu proiectul , si din ceea ce am inteles compania din Canada cere despagubiri Romaniei de peste 2 miliarde , nu sunt de acord cu despagubirile , este o suma imensa plus de asta cu ce drept ne dau eu tara in judecata , nu ia pus nimeni sa investeasca acolo pana cand proiectu nu se aproba , le dam banii inapoi care au fost investiti de compania Canadiana si sa plece in mortii lor inapoi in Canada la ei in tara si sa exploateze acolo pe pula mea si ce mai vor ei, daca tara Romaneasca nu investete in Rosia Montana , sa rama asa ESTE AURUL NOSTRU SI NIMENI INAFARA DE NOI NU ARE DREPTU SA IL IA, si mai ales sa ne dea in judecata pt ca au investit , repet NU IA PUS NIMENI SA INVESTEASCA inaintea aprobarii proiectului, plus de asta nu respecta NORMELE PENTRU MEDIU

Nu te supara dar cateodata trebuie sa stim sa facem si business. :)

Link to comment
Share on other sites

E evident ca asta-i o problema complicata,care implica efecte secundare nedorite.Cea mai buna solutie ar fi ca ei sa fie cumparati de niste straini care isi permit sa-i intretina,sau sa primim niste fonduri europene pentru centre de adapost.

Oricum,tara arde si baba se piaptana.Noi in loc sa facem proteste ca avem salarii mici si niste legi de cacat,ne doare capul pentru niste patrupezi.

Link to comment
Share on other sites

Nu te supara dar cateodata trebuie sa stim sa facem si business. :)

Nu sunt de acord cu tine :P Ne luam numai 6% din tot ti se pare corect sa vina altii si sa ne ia banii ?

Cu tot auru din Rosia Montana poate iese Romania din criza o duce si tara mai bine

Mai bine investim noi decat altii ;) poate nu esti la fel de patriot ca mine insa eu sunt in stare sa fac Kamikaze cu ei

Link to comment
Share on other sites

Legat de rosia montana,eu nu sunt de acord sa vina alti sa ne ia aurul si sa ne mai si futa cu cianura.

Eu cred ca ar trebui noi romani sa dam mana de la mana sa facem donati pentru rosia montana ca sa facem noi bussiness romani nu sa vina alti sa investeasca si noua sa ne dea pula iar ei sa ia aurul.

Oricum Romania are avuti suficiente numa noi suntem romani suntem prosti,nu le folosim cu exceptie vaslui,unde domnu porumboiu o facut o treaba excelenta :),se stie de ce.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu sunt bani de eutanasiere, va garantez eu ca daca se da unda verde, nu este nevoie sa plateasca pe nimeni. :))

Ce se vana odata sobolani cu arcul, sa vezi acuma vanatoare.

Probabil mama ta hacker nu ti-a zis ca sunt legi care protejeaza cainii, zii sa lase perfecte.ro si sa mai arunce o privire pe noul cod penal.

Link to comment
Share on other sites

^

"Trebuia sa apara un retardat sa devieze de la subiect si sa posteze cacat."

Sunt un baiat blond,ochi albastri,glumetz :D

Filme favorite: multe ;)

Sporturi preferate: privitu in gol:D

Formatii si cantarete/cantareti favoriti: Manele

Stiluri muzicale favorite: Manele,Rapp,House

Cartile care ti-au placut cel mai mult: ASI

Echipa al carei fan esti: Steaua

Destinatii de vacanta favorite: Mare,Munte

Hobbyuri: Fac servere de Counter-Strike 1.6

In lagar cu tine =))))

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

Din punctele mele de vedere in legatura cu cainii maidanezi ar trebui sa fie omorati scurt si la obiect nu cred ca vi se pare normal ca pe la spate sa va muste un caine turbat cu cn stie ce boala

Cat despre proiectul Rosia Montana

- nu sunt de acord sa vina pizdele alea din Canada si sa ne ia tot aurul din care noi sa primim doar 6%

pe langa asta nu respecta normele mediului si polueaza cu cianura , sa ia banii si apoi sa plece

Din cate stiu proiectul nu a fost aprobat si compania Canadiana a cerut Romaniei despagubiri de peste 2 miliarde de dolari pentru ca ei au investit in rosia montana nush ce

Le dam banii investiti inapoi si sa se care din Romania

Daca se aproba proiectul doar undeva la 10% ERAU ROMANII restu Canadieni romanii erau platiti in RON iar canadienii in dolari

Concluzia despre rosia montana

Vin la noi in tara , investesc fara aprobarea proiectului

Nu respecta normele de mediu si se polueaza cu cianura

Romania lua doar 6% restu luau ei

Deci ne poluau cu cianura,ne luau tot aurul nostru ( AVEM UN AUR FOARTE BUN )

Ne dau acum in judecata si ne cer 2 MILIARDE DE DOLARI DESPAGUBIRI

Se cara din romania cu buzunarele pline

Romania ramane poluata cu cianura acei 6% ar fi cam echivalentul costurilor impotriva poluatiei cu cianura

Daca voi " Romani " sunteti de acord cu asa cv nu am nimic impotriva insa eu NU SUNT DE ACORD SI NU VOI FI

Mai bine punem mana de la mana si scoatem noi aurul , si daca este sa poluam vom polua noi in tara noastra mai bine decat sa polueze altii si sa se care

Ar fi multe de zis dar nu mai zic :))

Cat despre cainii maidanezi SA FIE OMORATI oricum avem prea multi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...