Jump to content
v3ctor

Straini care protesteaza impotriva eutanasierii ar trebui eutanasiati si ei !

Recommended Posts

EAdrian : dap,si asta-i o idee buna.Cei care sunt prea prosti ii putem vinde la chinezi pe post de mancare.La cati maidanezi avem noi,ar putea salva economia :)).

Plus ca cei care au abilitati speciale ar putea fi vanduti ca animale de companie,garda de corp sau agent de politie.

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa comentez nivelul de inteligenta a unor persoane care au postat aici , ca probabil va ajunge sub gradul unei rame .

Nu va suparati ca va intreb , dar voi aveti icoane cu cainii maidanezi ? Pupati sub coada , venerati , nu ma intereseaza , luati acasa ma , dar atata timp cat ma alearga pe mine si pe altii pe strada , da am o problema cu ei , am si eu dreptul sa pot iesi seara la o tura de jogging linistit .

Tot ce aveam nevoie era o baza legala prin care sa se poata scapa de ei mai usor , stiu eu unde sa sun , nu astept sa vina din propia initiativa sa ii adune , ca pana acum putea numa sa ii stranga si atat , cand ajungeau la capacitatea maxima erau blocati .

Da serios acuma , uni din voi sunteti asa de prosti , mai prosti decat media prostului de rand , ma mir cum de nu picati in nas cand mergeti pe strada la cat de prosti sunteti ...

Link to comment
Share on other sites

De ce strainii care ii fute asa mult grija de cainii nostrii nu vin si baga bani in adaposturi.Pai ce plm ?Comentezi atat , din postura unui om care nu are probleme cu cainii , dar sa nu dai un ban pentru ce ai spus ?Eu cred ca e un plan pus la cale de ei ca Romania sa ramana cu si mai putini bani si ei sa fie superiori.Ce credeti ca doar parlamentarii care fura sunt devina pentru bugetul mic al statului ?Strainii care spun ca ii intereseaza cainii nostrii defapt vin in Romania , pun banii in banca la noi ca sa aparem ca avem nu stiu cati bani in banca , dar defapt sa murim de foame . Eu nicioadata nu am fost in situatia sa nu am bani de un corn, un suc , o bere ,etc datorita parintii lor mei care m-au pus pe primul loc . Nu spun ca doar noi am bagat tara in cacat , dar si strainii care isi bat joc de noi au partea lor de vina . Sa luam exemplu Franta ,care are atatea probleme cu taxele si n-au castigat nici un razboi ne iau pe noi in ras pentru rromii care vin la ei in tara sa cerseasca . Pai ba omule in primul rand ei sunt rromi ,nu romani, in al doilea rand daca esti dobitoc si il primesti la ma-ta in tara ce mortii matii vrei sa faca ?Isi castiga si el banii pe seama la prosti .

Si in incheiere vreau sa imi bag pula in toti romanii care fura de la noi din tara in loc sa fure de la straini si de asemenea imi bag pula in strainii care fura de la noi .

Link to comment
Share on other sites

My turn...

Nu sunt de acord cu cainii maidanezi sa umble liberi pe strada...dar nici cu uciderea lor in masa. In alte tari se tin cainii fara stapan in adapost 2 saptamani(cei care sunt in stare buna de sanatate si normali) si daca nu vine sa ii adopte cineva ii eutanaiseaza. Dar acum nu mai este vorba de asta, este vorba de oamenii din tara noastra.

Sa trecem la fapte, va dau un caine si un cutit, cati dintre voi ati incepe sa il "chinuiti" ? Va zic eu, O GRAMADA...pentru ca sunt multi bolnavi psihici...in tara asta sunte multe primate. In afara de violenta(injuraturi, amenintari si alte prostii) nu stiu nimic.

Nu zic ca nu ar trebuii sa scapam de caini de pe strada, nimeni nu zice asta. Dar METODELE prin care sa scapam de ei ar trebuii gandite. De asta tara asta nu merge mai bine, ca avem oameni bolnavi psihici.

De exemplu:

Bunica aia sa dus la Happy Hour si a inceput sa planga fortat, in loc sa isi jeleasca copilul acasa sa dus la emisiune(si ce repede sa dus...). Ar trebuii cineva sa se intereseze ce face acum bunica. De fiecare data cand vad la stiri ca oameni mor tragic, si cand li se ia interviu la rude...nu vad nimic pe fata lor , nici o tristete nimic(adevarat sunt si exceptii, dar putine) ei sunt mai "entuziasmati" ca apar la TV.

Si voi ati vazut traseul pe unde a mers copilul ala? 45 de minute i-a luat sa ajunga pana la locul unde se presupune ca fost gasit...45 de minute, si bunica la scapat "o clipa din ochi". PROSTIE !

Oricum nu o sa facem nimic in tara fara ajutor de afara, si aici nu ma refer la straini, ma refer la romanii care sunt plecati afara, din cauza ca ei au fost plecati in afara si au cunostinte si alte mentalitati.(nu ma refer la tigani la furat/cersit, ma refer la romani care lucreaza si merita respect)

Inca ceva, am observat ca la noi in tara...oamenii care vad viata dintr-o alta perspectiva sunt considerati ciudati. Oare de ce ?

// EDIT

Oricum eu cred ca tara noastra ar putea fii una dintre cele mai tari tari din europa :) si sper ca intr-o zii sa vina cineva la conducere care sa nu se mai gandeasca la bani si sa se gandeasca cum sa evoluam spre bine. Sa investeasca in sanatate si in invatamant.

Edited by xPowerSource
Link to comment
Share on other sites

Avem in Romania 7.200 de scoli si 18.429 de l?ca?uri de cult(apar?inând tuturor cultelor religioase recunoscute oficial) .

Daca fiecare scoala si fiecare biserica ia cate 2 caini in grija s-a rezolvat problema .

Sa nu mai vorbesc de celelalte institutii ale statului :primarii,prefecturi,inspectorate,dsv-uri,opc-uri .....etc .

10 m de sarma plasa pentru un tarc si o bucata de paine gaseste oricine pentru ei daca s-ar vrea rezolvata problema .

Ura oamenilor pentru caini nu este nativa ci s-a nascut in momentul in care oamenii de rand au realizat ca institutiile statului nu sunt capabile sa rezolve problema si ca mai mult ,ei o intretin deoarece e o sursa foarte buna de furat bani .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...