Jump to content
Nytro

Avira lanseaza gama de produse 2014 in testare beta

Recommended Posts

Avira lanseaza gama de produse 2014 in testare beta

By Radu FaraVirusi(com) on September 17, 2013 [TABLE=class: tssbar, width: 60, align: center]

[TR]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[TR]

[TD=align: center][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

De curand Avira si-a anuntat beta testerii ca versiunea 2014 a fost lansata pentru testare. In afara de mici (chiar inobservabile) modificari in grafica, nu exista nicio modificare notabila in sensul adaugarii unor module noi sau imbunatatiri ale celor existente.

g48n.png

Firewall-ul, backup-ul si filtrul anti-spam au fost indepartate din noua gama de produse. In locul firewall-ului este inclus un pachet ceva mai avansat de configurare a Windows Firewall.

Iata si lista oficiala a modificarilor:

Discontinued features

  • Avira Antispam (aka SPACE) is discontinued and removed from the offer. It was in Internet Security and Internet Security Plus.

  • Local Backup is discontinued and removed from the offer. It was in Internet Security and Internet Security Plus.

  • Avira FW is discontinued and replaced with Windows Firewall Management for OS higher than Vista..

Additional changes / bugfixes in all products

  • Enable WFP on Win7 and Win 8 for all products that need it

  • Remove the safe start functionality from all products and all OS

Known Issues

  • Symbol check fails on several files

  • WSCSVC (Windows Security Center Service) shows that Avira is still set as AV Software after uninstallation when the WSCSVC is set to manual start

  • AntiVir Service will hang sometimes after multiple restarts

  • Systray icon might be missing even though avgnt.exe is running

  • Purchase links for Internet Security Suite are broken

  • LSP Mailguard does not close socket after detection

  • MD5 mismatch will show up during update from AV13 ISEC to AV14

  • Free version will be available later next week

ogs9.png

Stau si ma intreb pe buna dreptate cui foloseste aceasta versiune noua si de ce trebuie sa se numeasca 2014 cand este chiar sub 2013 ?!

In orice caz, o puteti testa si voi, pentru a nu fi acuzat de partinire, la adresa:

https://betacenter.avira.com/

Sursa: Avira lanseaza gama de produse 2014 in testare beta

Link to comment
Share on other sites

Eu folosesc Avira Internet Security 2013 (original cumparat de pe Amazon).

Sincer daca fac asa modificari in detrimentul utilizatorilor nu mai am de gand sa prelungesc licenta sau sa cumpar varianta 2014. Ori raman pe 2013 ori cumpar ceva de la Kaspersky sau F-Secure mai avansat pentru 2014.

Link to comment
Share on other sites

Nu vad ce ar putea demonstra cu treaba asta (:|

e securitate pentru PC, nu pentru site-uri. Daca ar fi un program care protejeaza site-uri de hackeri, atunci as zice ca e ceva, dar asa.. n-are rost.. site-ul probabil nici nu e adminstrat de aceasi oameni care lucreaza pe partea tehnica a antivirusului

Link to comment
Share on other sites

pentru simpul fapt ca ei produc antivirus software , picand website-ul pe mana unor hackeri (defapt a fost vorba doar de dns spoofing ) este un prejudiciu de imagine imens .

ION de la tara nu stie toate dedesupturile tehnologiei lor , website , software , hardware (daca o produce vreun firewall extern) etc etc

Link to comment
Share on other sites

Am folosit in trecut serviciile Avira fiind utilizator basic al windowsului am fost f multumit de serviciile lui am renuntat din cauza ca timpul de scan per fisier era infernal de mare si de greoi plus ca de exemplu daca imi gasea 20 de virusi imi deschidea 20 de taburi diferite,nu putea sa ii arate pe toti in accelasi tab?

Din moment ce e beta sa ofere celor ce incearca macar 1 an licenta cadou, Daca la un moment dat da kick ca situl raman cu fundul in pulbere mai ales ne fiind finala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...