Jump to content
2time

iPhone 5s vs Samsung GALAXY S4

Recommended Posts

Si Galaxy S3 e mai bun ca iPhone 5, dar de S4 nici nu mai zic, il bate la pas.

Samsung Galaxy S4 vs Apple iPhone 5 - Phone specs comparison

iPhone 5 nu e la nici un capitol mai bun ca S4, in schimb, Galaxy S4 are urmatoare chestii mai bune.

-Marimea display-ului

-Rezolutia

-Pixel density

-Mai multi sensori

-Bateria mai buna

-CPU mai puternic

-RAM mai mare

-Camera spate mai buna

-Camera fata mai buna

Edited by GarryOne
Link to comment
Share on other sites

Mai bun : 5S;

Mai sigur : iOS> Android

Rezistenta: (ordine descrescatoare) Seria Lumia 900+ ( Cu gorilla glass) > iPhone > Seria Galaxy S

Nu am avut iPhone , ba din' contra, am un Android, mi-ar creste fire albe sa insir toate motivele pentru ce am afirmat.

New iPhone5 Fingerprint Sensor Hacked with Old Technique

:>

...Prefer Android, deci S4.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Si Galaxy S3 e mai bun ca iPhone 5, dar de S4 nici nu mai zic, il bate la pas.

Samsung Galaxy S4 vs Apple iPhone 5 - Phone specs comparison

iPhone 5 nu e la nici un capitol mai bun ca S4, in schimb, Galaxy S4 are urmatoare chestii mai bune.

-Marimea display-ului

-Rezolutia

-Pixel density

-Mai multi sensori

-Bateria mai buna

-CPU mai puternic

-RAM mai mare

-Camera spate mai buna

-Camera fata mai buna

Degeaba ai CPU ?i RAM dac? n-ai OS.

E ca ?i cum ai avea 128GB ram ?i nu? câte nuclee la procesor ?i Windows 95 pe 32 de bi?i..

Link to comment
Share on other sites

Raman la parerea ca un telefon trebuie folosit pentru scopul lui principal cat mai mult timp posibil(adica vorbitul la telefon). In concluzie un telefon la care bateria tine cateva zile e mult mai ok decat un "smartphone" la care raman fara baterie cand mi-e lumea mai draga. Daca vrei sa te joci chendi cra? cand te caci ia-ti o tableta, se vede mai frumos si stii ca nu ramai fara baterie din senin la telefon cand ai mai mare nevoie (detin un S2 si am avut si un iPhone 4. Ambele m-au incurcat mai mult decat m-au ajutat. S2-ul sta fara baterie de vreo 2 luni aruncat intr-un sertar si iPhone-ul l-am vandut...).

P.S.:

axN0X2L_460s.jpg

Link to comment
Share on other sites

degeaba ai iphone 5s cu 64 bit,amprenta digitala,processor A7 si M7 daca nu ai aplicatii pentru a putea foosi la maxim puterea lui.

android l-am folosit de cateva ori si in afara de libertatea sistemului operativ,nu am vazut decat haos.

poate sunt eu prea obisnuit cu ios fiind utilizator de cativa ani buni.

parerea mea e ca fiecare isi ia telefon in baza nevoilor lui.

vrei libertate de sistem si personalizare la maxim,ecran mai mare,baterie mai buna:iti iei Android

vrei sa fii la moda si sa te lauzi ca ai telefon de 1000 de euro,dar nu poti sa trimiti un fisier prin bluetooth sau nu poti sa pui o sonerie din muzica ta si sa ai un sistem inchis:iti iei iphone.

pana acum imi place Nexus 4,dar astept Nexus 5 sa vedem ce imbunatatiri are.

Link to comment
Share on other sites

vrei sa fii la moda si sa te lauzi ca ai telefon de 1000 de euro,dar nu poti sa trimiti un fisier prin bluetooth sau nu poti sa pui o sonerie din muzica ta si sa ai un sistem inchis:iti iei iphone.

G?se?te te rog alte motive pentru c?: po?i s? transferi fi?iere prin bluethooth ?i po?i s? pui ce ringtone vrei.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Consider ca android este mai customizabil si iti ofera o libertate mai mare fata de IOS .Ruleaza aplicatii pe fundal asta e da de unde stiti voi ca pe IOS nu ruleaza nimic pe fundal? Cat despre chestia cu Fingerprint ganditiva putin cei de la Mar ar sti oricand ce aprenta aveti e ca la puscarie cand li se ia aprente detinutilor pentru a le tine evidenta->Securitate? mai ganditiva putin

Edited by danyweb09
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...