Jump to content
2time

iPhone 5s vs Samsung GALAXY S4

Recommended Posts

@1337

Stiu, (doar e linux :) ) numai ca eu ma refeream la produsele comercializate finale. Presupun ( daca nu sunt sigur) ca trebuie root-at telefonul pentru a folosi versiunea compilata, care totusi nu poate fi "vazuta" pana in cea mai mica scoarta ( Ar incalca Tos-u Google din cate am citit pe wiki ) ;

Unii ( ca mine ) se feresc de asa ceva ( de asemenea daca telefonul este pe abonament ) ca sa nu piarda garantia.

Este totusi de apreciat faptul ca poti pune un linux distro frumusel pe telefoanele venite cu Android :).

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
alt retardat, tu vorbesti fara sa fi incercat? da-te-n gatu mati

In primu rand vorbeste frumos ce plm , am incercat pe iphone 4 al unui coleg si pe s2 5 jocuri gen tample run si shadow gun iar la al 4-lea iphone 4 dadea rateuri si s2 nimic de asta mi s-a parut aberanta afirmatia ta comparatie intre 3gs si s3 a fost doar o parere de ce t-ai suparat.

Link to comment
Share on other sites

In primu rand vorbeste frumos ce plm , am incercat pe iphone 4 al unui coleg si pe s2 5 jocuri gen tample run si shadow gun iar la al 4-lea iphone 4 dadea rateuri si s2 nimic de asta mi s-a parut aberanta afirmatia ta comparatie intre 3gs si s3 a fost doar o parere de ce t-ai suparat.

Cum sa vorbesc frumos cand tu vi aici marele telefonar si imi spui ca e imposibil asa ceva, esti patetic critici dar nu sti ce critici.

Atentie !

!!! Postul e adresat celor care au/avut telefoane cu android/ios !!!

Atentie !

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Cum sa vorbesc frumos cand tu vi aici marele telefonar si imi spui ca e imposibil asa ceva, esti patetic critici dar nu sti ce critici.

Atentie !

!!! Postul e adresat celor care au/avut telefoane cu android/ios !!!

Atentie !

ai dreptate ma GSM guru nu te mai contrazic ca plm ne certam aiurea de la niste telefone este alegerea ta,a mea,a lui,cine prefera IOS isi ia ios cine vrea Andoid ia android doar mi-am exprimat parerea ca toti cei de aici nu avea rost sa te oftici.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

In primu rand vorbeste frumos ce plm , am incercat pe iphone 4 al unui coleg si pe s2 5 jocuri gen tample run si shadow gun iar la al 4-lea iphone 4 dadea rateuri si s2 nimic de asta mi s-a parut aberanta afirmatia ta comparatie intre 3gs si s3 a fost doar o parere de ce t-ai suparat.

Marsh dute-n pula mea cu aberatiile tale =)))

Cum sa se blocheze fututi morti matii.

Altfel mai scotea telefonu pe piata daca se bloca la 4 aplicatii in gatu matii de prost.

Tu mori de foame si ai umblat tu pe iphone sau S2.

Edited by gandrei
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Marsh dute-n pula mea cu aberatiile tale =)))

Cum sa se blocheze fututi morti matii.

Altfel mai scotea telefonu pe piata daca se bloca la 4 aplicatii in gatu matii de prost.

Tu mori de foame si umblat tu pe iphone.

Alt smecher cu iphone .Am precizat ce fel de aplicatii geniule nu calendar si note sau mp3 playeru JOCURI zic eu solicitante nu am zis ca se blecheaza am zis ca da rateuri se misca putin mai lent.Am zis ca nu a fost al meu telefonul ci al unui prieten coleg adevaru este ca nu mi-as permite un iphone nu sunt asa de smecher si bazat ca tine;).Citeste calumea daca stii, si dupa injura .

Link to comment
Share on other sites

@1337

Stiu, (doar e linux :) ) numai ca eu ma refeream la produsele comercializate finale. Presupun ( daca nu sunt sigur) ca trebuie root-at telefonul pentru a folosi versiunea compilata, care totusi nu poate fi "vazuta" pana in cea mai mica scoarta ( Ar incalca Tos-u Google din cate am citit pe wiki ) ;

Unii ( ca mine ) se feresc de asa ceva ( de asemenea daca telefonul este pe abonament ) ca sa nu piarda garantia.

Este totusi de apreciat faptul ca poti pune un linux distro frumusel pe telefoanele venite cu Android :).

Se poate face back-up cu nandroid la softul original, trebuie doar un custom recovery pe telefon, nicidecum root.

Te poti p*sa pe garantie.Atat timp cat poti face restore si da flash count-ul inapoi cu un USB JIG.E telefonul tau, faci ce vrei cu el.

Am avut iPhone 4S si am trecut la S3 (de bun ce era iPhone-ul).

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S4 nu trebuie comparat cu iphonu-l... e mult peste, mult !

ecran, procesor, ram, camera, etc + MULT mai usor de folosit ( daca lu tata ii zici sa-si bage o melodie pe iphone, moare incercand sa faca asta) + zeci de functii pe care s4 le are fata de i5s...

Sunt posesor de S4, cred ca urmatorul meu telefon o sa fie Note 3, am avut iphone si mi-am blestemat zilele incercand sa fac una-alta (transfer de poze/filmulete/muzica, instalare aplicatii piratate, setare sunete de notificari, etc)

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S4 nu trebuie comparat cu iphonu-l... e mult peste, mult !

ecran, procesor, ram, camera, etc + MULT mai usor de folosit ( daca lu tata ii zici sa-si bage o melodie pe iphone, moare incercand sa faca asta) + zeci de functii pe care s4 le are fata de i5s...

Sunt posesor de S4, cred ca urmatorul meu telefon o sa fie Note 3, am avut iphone si mi-am blestemat zilele incercand sa fac una-alta (transfer de poze/filmulete/muzica, instalare aplicatii piratate, setare sunete de notificari, etc)

iPhone-ul nu este f?cut pentru pro?ti sau pentru taic?-tu.

Link to comment
Share on other sites

iPhone-ul nu este f?cut pentru pro?ti sau pentru taic?-tu.

Fix pentru prosti e.

Exemplu clar: 2 masini, marci irelevante.

Una full option, motor de 2.0 , 170 cp - 550 euro

si alta basic option, motor 1.4, 90 cp. - 1000euro .

De ce ai da pe un telefon mai multi bani cand are caracteristici mult mai proaste, setari si senzori aproape inexistenti, mai greu de folosit... ? Doar pentru ca apare marul in pozele facute in BMW-u din 98 ? :)))

Link to comment
Share on other sites

Fix pentru prosti e.

Exemplu clar: 2 masini, marci irelevante.

Una full option, motor de 2.0 , 170 cp - 550 euro

si alta basic option, motor 1.4, 90 cp. - 1000euro .

De ce ai da pe un telefon mai multi bani cand are caracteristici mult mai proaste, setari si senzori aproape inexistenti, mai greu de folosit... ? Doar pentru ca apare marul in pozele facute in BMW-u din 98 ? :)))

M-ai spart cu exemplul acela

Amice dac? tu ai un Nokia d'?la de 50MP ?i eu vin cu un Canon de 10MP asta înseamn? c? c?catu ?la de Nokia scoate mai bine pozele?

Am mai spus, degeaba ai tu RAM ?i CPU dac? tu n-ai OS

Edited by EAdrian
Link to comment
Share on other sites

Eu am avut si ishit si samsung. Samsung rules din toate punctele de vedere. In total am avut vreo 10 smartphone de la astia. Si am surubarit/reparat/resoftat/jailbreak/rootat cam 300-400 de telefoane pana acum. ishit is SHIT. Argument? Experienta tata. Restul argumentati cu comparatii de pe net si filme pe youtube. Exact genul de oameni care se duc la biserica. Ma intreb serios ce pula mea cauta aia pe site-ul asta ;) Astept cu nerabdare un owner care sa impuna limita de IQ macar 120. 95% din leprele care merg pe sistemul "crede (ce zice tata apple) si nu cerceta" ar disparea. Doamne ajuta ;)

PS: aia fu o ironie, luati cu dictionar ca vad ca unii nu pricep chestii banale.

Va pup ma!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...