Jump to content
ehd

Cutremur ora 4:40 AM?

Recommended Posts

care dreku da DDOS la placile tectonice ::))))) cineva din zona Galati sa ne zica cum a fost borsu acolo??

Nu e de gluma vad pamantul fierbe dedesubt, dar neh.. e Romania, ne inghite ne scuipa afara si ne da si bani..:)

Bine ca a fost Vrancea si nu Galati sau ambele cineva din GL sa ne povesteasca?

Nu vreau sa fac haz de necaz dar unde se aplica programul ultima casa? La Galati - Izvoarele ::)))

nu vreau sa fac publica sursa din motive de siguranta, am mai primit o avertizare de aceea scriu la off-topic si rog moderatorii sa trateze acest subiect ca pe o presupunere.

nivelul radiatilor EM in domeniul 0.5 - 0.9 Hz din regiunea sudica a tarii cu tendinte de asscensiune in zonele submontane si depresionare au depasit recordul ultimilor 20 de ani, aceste radiatii situate in zona Infra frecventelor se concentreaza relativ neobisnuit in jurul unor calamitati naturale care au avut loc. exista 5 aparate de masurare a infra frecventelor in Romania din care doua sunt private. guvernul si statul roman nu au nici unul zero=0=nada nici institutul de fizica al pamantului nu are asa ceva sau poate are dar le tine in garaj sau masoara doar local, precizez ca infrasunetele nu sunt aceleasi lucruri cu frecventele subhertziene de mare amplitudine.

o data ce vor disparea aceste semnale se va elibera tensiune printr-un nou seism de 5-6 grade , dar va fi liniste cel putin doi ani dupa cu voia celui de sus :)

azi intervalul critic al radiatilor va fi:

in tara: 12pm-14pm' 21pm-01am

in galati 17pm-19pm' 23pm -02am

Edited by ehd
Link to comment
Share on other sites

Sa radem putin:

O opera noua o sa apara "Ce te legeni blocule ?"

Din pacate in aceasta seara, v-au iesit pozele "miscate". ( pentru cei cu poze in oglinda)

Un studiu arata ca cel putin 40% din oameni s-au trezit de la notificarile de pe Facebook

Cea mai proasta afacere: Sa-ti faci sala de biliard sau de bowling in Vrancea

:D:D:D:)):)):))

S-a simtit la Bucuresti destul de rau ...

Link to comment
Share on other sites

La Iasi:

Pe la 04:42 ma trezesc brusc ca si cum ma aruncase cineva din pat numai ca ala care ma aruncase statea sub pat si m-a impins. Am avut aceeasi senzatie ca atunci cand visezi ca esti in cadere libera de la o inaltime mare si in secunda urmatoare te zdruncini/tresari in pat ca ai contact cu solul, numai ca acum a avut si ceva real acest "vis", continuand putin si dupa ce ai deschis ochii. Fata de celelalte cutremure care au fost in ultimii zece ani si care te leganau asa pentru cateva secunde (zeci de secunde) asta a fost altfel: a fost destul de scurt, brusc, si fara leganat, era ca o explozie scurta asa. Mi-a cazut si o vaza de pe masa. Sincer sa fiu la cum a fost asta daca tinea mai mult de 30 de secunde cred ca facea TOTAL DAMAGE ca a fost scurt dar a fost destul de puternic, fara leganat si prostii, scurt si la obiect.

A, si uitaesem: cum naiba sa mint ca m-am culcat la loc cand am tresarit din somn ? Ba din contra mi se parea ca vad pe cineva la calculatorul meu si nu stiam daca sa fug sau sa fug sa-i fut una. Apoi m-am limpezit si am vazut ca nu era nimic si m-am dus sub o grinda ca am zis pula mea, or mai fi mai multe si de astea scurte nici nu mai ai timp sa te "aperi". Unii vecini au iesit pe usa si au fugit pe scari dar degeaba ca oricum deja trecuse tot, poate preventiv.

Link to comment
Share on other sites

fiecare este diferit dar acesta nu seamana cu celelalte din 70' pana acum deoarece a fost o bufnitura decat un seism maxim 20 secunde

o sa incerce sa dezminta ca sa nu produca panica chipurile si o sa zica ca este perfect normal pentru zona vrancea dupa atata pauza sa se descarce tensiunile acumulate de o luna de zile, in care atentie s-au acumulat in galati !

Adevarul este altul:

PAMANTUL FIERBE DEDESUBT IN ZONA DE SUD-EST;NORD-EST, COTELE SUNT ALARMANTE SI TOTI MINT !

din cate am auzit s-a simtit nasol la Iasi si Vaslui...

Edited by ehd
Link to comment
Share on other sites

Pai eu stau la etajul 4, iar in Iasi s-a simtit ca si cum ar fi fost de 6,3 pe putin, ca am sarit din pat si televizoru' mi s-a dus pe fata...Noroc de firele alea...Da' apoi m-am dus la culcare si n-am mai avut treaba.

Asta zic si eu, la Iasi s-a simtit nasol rau fata de ce a fost pana acum. Scurt, inceput brusc si puernic ca la o explozie mare.

Ai grija unde dormi ca o sa-ti cada televizorul pe mecla si o sa te scoata de sub televizor in loc sa te scoata de sub daramaturi. :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...