Jump to content
alexu

www.cik.ro

Recommended Posts

Cik.Ro este blogul lui Adrian Tanase, blog de securitate it.

Are un design minimalist, optimizat pentru o incarcare cat mai rapida. Obtine in acest moment, pe tools pingdom, un grad al performantei de 99 de puncte din 100.

Are continut unic si de calitate, care-i actualizat in fiecare zi.

Cik.Ro este pe langa un blog de securitate it si unul generalist, cu sfaturi utile, funny video, stiri, sport, politica, fete sexy etc

Va invit cu drag, sa dezbatem cele mai importante subiecte ale zilei, intr-o maniera decenta si desteapta.

Edited by alexu
Link to comment
Share on other sites

Iti multumesc. Nu pe frumusete pun accent, ci pe repect pentru cei care intra pe el: adica sa-l fac sa se incarce repede, folosind putinele cunostinte practice, pe care le am in domeniu.

Folosind compresie si relaxand browser caching ( am pus data de expirare mare a elementelor) l-am dus in Google PageSpeed, la 92 de puncte , din 100 ( desktop ) deci se incarca instant, zic eu.

PS: nu au putut baietii sa se abtina, sa nu dea cu scanere in el. :) Nu inteleg rostul, dar in fine. Mai bine postati un comentariu, decat sa incercati sa faceti rau.

PS2: fara dublu post, te rog, ca te iau la ochi oamenii

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...