Jump to content
ZeroDoi

SerialeTv.net - V2

Recommended Posts

Salutare,

In primul rand vreau sa incep cu niste multumiri.

Multumesc lui EuSimplu (pt cod ) si EAdrian ( pt tema ).

Seriale Online Subtitrate in limba Romana | Filme Online are o noua "haina"

Prima versiune a fost facuta pe wordpress si am intampinat multe probleme in aceste lunii de cand am facut site-u, asa ca m-am decis sa facem ceva de la 0.

Da stiu, tema nu este originala este copiata dupa o tema wordpress care mi-a placut mie fff mult (keremiya).EAdrian sa ocupat de treaba, asta asa ca daca aveti nevoie de un designer bun apelati cu mare incredere la el.

Iar de restu 99.9% sa ocupat EuSimplu pe care vil recomand cu mare drag lucreaza foarte profi si destul de repede. Restul de 0.01% am contribuit si eu cu ideei :D

----------

Acum sa va vorbesc putin despre filme.

Sunt in jur de 450 de Seriale care au 15.000 de episoade TOATE FUNCTIONALE, unele au o sursa altele 2 sau chiar 3, si c-am 1300 de filme, la fel toate functionale si cu 2...3 surse.

Folosesc un player care foloseste un asa zis plugin facut de gkplugins[DOT]com pentru care platesc 4$ lunar.

-Ce face plugin-ul ?

Pai toate serialele si filmele sunt hostate pe Vk,FastUploud, si alte site-uri care hosteaza fisiere video si se pot vedea la ei pe site. Dar pe multe site-uri din acesta nisa, trebuie sa intri pe site-uri care hosteaza fisierele video ca sa vezi filmele sau serialele, eee acest plugin anuleaza cumva acele reclamale , ia practic sursa video si o transforma cumva... habar nu am , ideea e ca cu acest plugin oamenii pot vedea direct pe site-ul meu serialele fara sa mai intre in alta parte si sa dea peste 1000 de reclame.

Acum apare si o mare problema in ultima perioada aceste site-uri au facut niste smecherii iar plugin-ul meu are cumva nevoie de JAVA sa functioneze la mine pe site si te pune sa instalezi JAVA am sa postez niste poze mai jos sa vedeti ce si cum eventual intrati chiar voi pe site si incercati sa vedeti cum apare.

Link demo: The Walking Dead Sezonul 4 Episodul 5 Online Subtritrat in Romana

http://s2.postimg.org/bucfyso14/Snapshot_2013_11_15_175405.jpg

Snapshot_2013_11_15_175405.jpg

Aveti idee daca pot face ca avea chestie sa apara doar 1 data ? sa nu mai streseze useri sa apara mereu ...., daca stie cineva cum pot face ca sa nu mai fie asa stresanta pentru useri astept un PM sau postati aici daca este ceva complicat de facut ne intelegem noi la o suma :).

Cei care isi fac cont au posibilitatea sa isi aleaga serialele favorite au un orar si o lista de cereri, o alta chestie interesanta (zic eu) este chestia cu useri online care arata cine este online si de cat timp :P.

Astept pareri din partea voastra, bune sau rele eventual niste ideei ce as mai putea face pe site.

Edited by ZeroDoi
Link to comment
Share on other sites

Tema este foarte faina insa thumbnails de la seriale/filme sunt prea alungite si arata foarte urat....

Da stiu , dar problema nu este dimensiunea, imaginile sunt problema .... le-am redimensionat si au o calitate mai prosta, am facut lucrul acesta din cauza ca sunt mai mici si nu fac atat de mult trafic mult, o sa incerc sa adaug alte poze la cele care se vad foarte urat ...

Link to comment
Share on other sites

Da stiu , dar problema nu este dimensiunea, imaginile sunt problema .... le-am redimensionat si au o calitate mai prosta, am facut lucrul acesta din cauza ca sunt mai mici si nu fac atat de mult trafic mult, o sa incerc sa adaug alte poze la cele care se vad foarte urat ...

Daca site-ul ruleaza pe vps sau pe serverul tau, instaleaza PageSpeed. Ai acolo niste optiuni super strong pentru optimizarea traficului (viteza, optimizare imagini, multe considerente seo, economie la trafic, etc). In plus, stie sa faca singur lazyload.

PS: Si scoate saracia aia de facebook de se deschide aiurea. Eu de exemplu nu am facebook si ma deranjaza asta. Daca as avea, m-as uita in site sa vad unde ai iconita cu facebook-ul, nu mi-ar placea sa se deschida popup-uri si nebunii

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

e enervanta prostia aia cu facebook sau nu mai zic de cat de NOT user-friendly e.... daca tot vrei un pop up cauta ceva pe codecanyon care are mai toate optiunile de social media, sa arate mult mai bine, si sa se afiseze undeva pe jumatatea ecranului nu ca al tau :)))

sugestie: scoate/fa logo.ul de pe seriale mai mic (mult mai mic), deoarece mai sunt deja 2 (cw si tv 14 moloz ala) si iti distrage atentia de la video

L.E. schimba playerul...atunci cand incerci sa derulezi inainte/inapoi te duce iar la inceputul video.ului :|

Edited by vasile.dickulescu
Link to comment
Share on other sites

kitxenon , ba da, dar chiar daca site-ul e nou, (juma de an ) este vizitat de foarte multa lume plus ca vreau sa fiu in top 3 site-uri din romania pe nisa seriale si filme :) google ma vede si el bine sunt pe pozitiile 2...3 la cuvintele SERIALE si SERIALE ONLINE deci tot raul spre bine deocamda , singura problema ramane tot porcaria aia de fereastra de java ...

Link to comment
Share on other sites

Ms mult, eu imi dau tot interesul sa ajung in primele 5 site-uri de seriale si filme de la noi din tara,

1. Faza cu like-ul apare odata la 24 de ore pentru fiecare user. ( promit ca la 100.000 ma opresc :)) )

2. Iar faza cu player-ul e urmatoarea, serialele si filmele dupa cum stie toata lumea sunt hostate pe fastuploud, vk , rosharing, singura posibilitate ca sa afisez acele seriale si filme este sa folosesc acel player (gkplugins )

Zilele astea am bagat o chestie deasupra la player : Alege sursa externa iar daca accesati acele tab-uri o sa va duca pe site-urile de uploud.

Din cate am inteles astia cu site-uri de uploud vk, fastuploud, rosharing, etc au bagat o functie sau o chestie de referer .... de unde se pot vedea in player filmele decat pe site-ul lor iar JAVA anuleaza chestia aia si merge vazut si de pe alta sursa.

- Daca este cineva care stie cum sa fac sa rezolv problema cu acea fereastra de la JAVA sau stie cum pot intregra in alt mod playerele de pe acele site-uri as fi foarte recunoscator ( platesc oricat cere el ) ( in limita bunului simt, bine inteles ).

Link to comment
Share on other sites

pai daca vrei sa ajungi sus mai bine ti-ai inchiria/cumpara propriile servere si ai face mult in timp , dar e important sa oferi si calitate....3 minute am stat pe site si dupa ce am vazut : cum arata / cat de greu se incarca / ca cere java / calitatea oribila a imaginii / reclame enervante / 2 watermarkere oribile peste film => m-am razgandit instant . Pe serialepenet este o placere sa te uiti la clipuri , nu o durere si un nerv . La fel si pe vplay pe vremea cand inca trebuia sa platesti si cand inca se interesa cineva de el .

Link to comment
Share on other sites

Calitate vreau sa si ofer,

1. nu cred ca arata chiar asa rau, cu toate ca am gresit putin cu tema ... mi-e mia placut foarte mult chiar daca sunt inca 100 de site-uri care o au.

2. de incarcat nu cred ca se incarca greu, cel putin la mine se incarca destul de repede, ( oricum in seara asta am sa schimb hostul.

3. de treaba cu java am mai explicat.

4. unele imagini au fost micsorate si calitatea lor sa cam dus dracu, oricum de 3...4 zile incerc sa le pun manual ( sunt peste 600 de imagini )

5. am doar 1 singura reclama ( bannerul acela de sus )

6. am sa scot si acel logo din player ca sa fie lumea multumita :)

Si ca sa cumpar servere dedicate .... iti dai seama despre ce suma discutam ? gandestete ca am in jur de 30.000 de episoade + 10.000 de filme ...

Ce spatiu si ce banda am nevoie pt ele ?? initial am avut in cap sa cumpar un dedicat dar mai mult de 500 ron lunat eu nu imi permit sa dau pe server ...

Link to comment
Share on other sites

nu vreau sa fac reclama, dar asta e unul dintre cele mai bune site.uri de seriale. Am vazut pe al tau cateva episoade, dar site.ul asta are exact ceea ce are nevoie al tau

Filme si Seriale Online Subtitrate HD gratis

-> thumbnailurile arata bine

-> fara reclama enervanta de facebook. are un slider in stanga

-> se misca foarte bine iar java odata ce ai dat "RUN" apare instant serialul sa ii da play

-> nu are 2+ watermarkuri pe fiecare serial :))

Link to comment
Share on other sites

Gecko, stai linisit ca nu ma supar, e doar o parere, si ma bucur ca o primesc de la tine :)

Ca sa fac un calcul, cred ca am "spart" 300$ pana acum, in vro 2 luni jumate, pe cod+tema si o caruta de vps-uri si conturi shared ... (am avut wp inainte si se incarca site-ul ffffff greu si am tot schimbat hosting-uri )

plus ca am pus pauza la toate celelante proiecte ale mele ... si de vro 3 luni ma ocup doar de treaba asta ..... zilnic cate 12 ore pe zi ....

Iar in legatura cu player-ul eu in codul de la player bag link-ul sub forma aceasta.

superweb.ro/video/201e11d05f6dd8fbec6fbb2b20771f2a.html

vk.com/video_ext.php?oid=136330427&id=166359980&hash=3e94e938b1104aef&hd=2

Pentru ca multe site-uri nu permit sa iei sursa video de la ei din site si sa o rulez la mine pe host ...

Nu stiu daca cu JW Player merge sa fac asa :|.

Oricum ma gandesc ca ianuarie sa discut cu cineva sa imi faca alta tema mult mai profi si poate pana atunci gasesc o solutie sa scap de java.

vasile.dickulescu , ma bucur ca iti place acel site :), in afara de acel design si thumbnailurile nu vad nimic diferit .... aa ba da vad ... ei au 100 de seriale eu 500 ;) ei au o sursa la player eu am 2...3 sau 4 ... java e la fel de stresant ....

Te invit sa te uiti acolo .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...