Jump to content
Brenin

Costuri productie pentru asa ceva?

Recommended Posts

Stiu ca este greu sa furnizeze cineva niste preturi exacte, ma intereseaza in pret aproximativ sau informativ pentru a produce 1000 de bucati din schema asta

https://github.com/nanofury/NanoFury/tree/master/NF1/kicad

Va trebuie kicad instalat

Si o poza informativa

NanoFury NF1 - PCB Version 6 - Imgur

Cateva exemple de productie

NanoFury NF1 v0.7 - Imgur

Chip-urile le am eu, dar trebuiesc lipite in productie.

M-ar interesa niste preturi informative cu tot cu materiale ( usb connectori, etc)

Recomandati vreo firma pt asa ceva? NU am idee incotro sa ma indrept pentru a cauta o firma cu asa ceva, sper sa primesc cateva idei de aici.

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu sa iti raspund la intrebare dar ma gandesc ca poate ai putea colabora cu vreo firma de pe internet sa i le trimiti sa ti le faca si sa ti le trimita inapoi gata facute. Incearca sa iei legatura cu Gigabyte, Intel, astia cred ca te pot ajuta.

De curiozitate, cati bani reali ($) preconizezi caai sa faci cu cele 1000 de...chestii ?

Link to comment
Share on other sites

Intereseaza-te in China. Preturile de productie ar fi foarte mici si singurul cost semnificativ ar fi transportul.

In plus poti negocia foarte bine cu ei.

Ma indoiesc ca Intel si Gigabyte o sa-ti fie de ajutor. E ca si cum te-ai duce la Ford sa ii rogi sa iti produca 1000 de piulite. :))

Link to comment
Share on other sites

Amuzant baiatul cu Intel si Gigabyte ) Inca o dovada ca nu stie pe ce lume traieste )

Acum serios vorbind, imi imaginam ca pot sa iau legatura cu vreun Mr. Chow, dar ma gandeam sa le fac aici, in Romania, chiar nu sunt firme care se ocupa cu asa ceva ?

Ca la chei/lacate. Vi cu originalul, si iti face X copii. Nimic in genul asta pentru placi asa micute ? Repet chip-urile le am deja.

@Dark_4ngel, poate gasim eventual. Tot cu ASIC chips, sau altceva ?

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca este greu sa furnizeze cineva niste preturi exacte, ma intereseaza in pret aproximativ sau informativ pentru a produce 1000 de bucati din schema asta

https://github.com/nanofury/NanoFury/tree/master/NF1/kicad

Va trebuie kicad instalat

Si o poza informativa

NanoFury NF1 - PCB Version 6 - Imgur

Cateva exemple de productie

NanoFury NF1 v0.7 - Imgur

Chip-urile le am eu, dar trebuiesc lipite in productie.

M-ar interesa niste preturi informative cu tot cu materiale ( usb connectori, etc)

Recomandati vreo firma pt asa ceva? NU am idee incotro sa ma indrept pentru a cauta o firma cu asa ceva, sper sa primesc cateva idei de aici.

Multumesc

salut doresti factura?

te pot ajuta eu am pret bun, ai cumva si pentru ISIS pcb-ul? Da-mi te rog mesaj pe PM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...