Jump to content
SmarTeu

Minute/sms-uri/internet gratuit orange

Recommended Posts

Buna seara, am aflat o metoda cum sa primesti MINUTE/SMS-URI/INTERNET GRATUIT la "orange" poate ca alti dintre voi o stiti dar poate uni nu..

NOTA: In cazul in care nu aveti NIMIC PE TELEFON .. :">

Incepe in felul urmator:

1. Aflam daca suntem in perioada de gratie (Daca cumva sunteti sa nu mai faceti urmatori pasi)

2. Scriem *100#

3. Intram la ramura "(2)Dublu"

4. Acolo alegeti ce vreti voi de cuvinta.

5. Dupa ce am ales dam "Activare"

6. Asteptam mesajul de confirmare....

7. I-mi multumiti mie :)) >:D<

============================

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu , e cineva care lucreaza la Orange pe aici si intra mai mereu .Nu cred ca o sa va tina prea mult . ( Nu e de ala ce zice sa astepti 40 minute pana sa preia apelul si nici nu vinde la tejghea )

Si apropo de Orange , am facut un abonament prin ianuarie si tableta o foloseste nepoata-mea din cand in cand .Nu stiu cum de ii vin niste mesaje , o fi facut ea ceva ,de alea cu suprataxa , banuiesc ca push messages , si sun la aia de la Orange sa le zic sa blocheze mesajele si mi-au cerut numarul de pe buletin .Le-am zis ca buletinul e anulat ca am acte din alta tara si mi-au spus sa ma duc la Orange Shop in orasul meu sa le cer sa opreasca mesajele alea cu suprataxa.

mVm4sBa.jpg

La mailuri nu raspund nicicum , asa ca tre sa o duc pana la capat cu ei ,sa ajung vreodata in tara sa imi blocheze alea , sau sa nu le mai platesc .

Edited by bodostyle
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...